Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Dave™ #61937 üzenetére

    Nem áll szándékomban vitázni, vagy vitát nyitni a bass reflex nyílásról és funkciójáról, ugyanúgy egy hangdoboznál vagy egy fülhallgatónál, ugyanaz a lényege mindkettőnél. Ha nem így volna minek vacakolnék vele?
    A fülhallgató meg pici hangdoboz. Ugyanúgy fontos a kialakítása, az anyaga, a driverekhez való méretezése. Sőt, itt még fontosabb, mivel nem tudsz játszadozni az elhelyezéssel, mindenképp a füledbe kell dugni. A hallójárataink nem egyforma mélységűek, nem feltétlenül ugyanazt kapjuk vissza mint egy másik ember, mert már az akusztika ebből kifolyólag változik. A szimmetriánkról nem is beszélve. Erre tolt egy kísérletet az AKG az N90Q-val. Sokat lehet játszadozni egy fülhallgatóval, kezdve a megfelelő illeszték megtalálásával, amikkel teljesen más hangzásokat lehet elérni. Ugyanolyan könnyű elhamarkodott véleményt mondani egy fülhallgatóról mint egy akár tíz komponensből álló hangdobozos rendszerről.
    Konstrukció függő az egyébként az egész. A GR07-nél a reflex szűkítésnél beszűkült a hang is. Ugyanakkor mégis ugyanaz történt, mert ott basszust növeltem emit meg csökkentettem.

    f4lcon
    A gyári comply-jával. Azzal szól a legjobban, mert kicsit hosszabb mint pl. a Vsonic-okhoz adott szivacsok, és nekem úgy dinamikusabb és "teresebb" a hangja, és ehhez ráadásul kell a merevebb belső része is mint ami a szilikonoknál van. Kipróbáltam a GR07-el is ezt az illesztéket és az is ezzel szól a legjobban, bár tövig rácsúszik és ezért a vetőcső mozgathatósága nem játszik továbbra, ami egyébként nem izgat, mert nem éreztem különösebb jelentőségét.
    Kijött az utódja - felteszem olyan hangolással amit én és néhány headfi-s hajtott végre az a2-őn - LZ-a3 néven, de bő dupla áron mint amennyibe emez nekünk fájt.
    Mindenesetre ha ez összef..ssa magát én is bokán f..som magam, de kénytelen leszek bepróbálkozni az a3-assal.
    Ha vissza tudod szerezni, nem bánod meg. Mod nélkül nem hallgatom, de moddal meg csak ezt hallgatom :)

Új hozzászólás Aktív témák