Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kammerer2

    kezdő

    válasz lapalapa #102229 üzenetére

    És többek között bkercso - különösen bkercso, aki oly nagy hangsúlyt igyekszik fektetni (táp)szűrésre a készülékein belül (és fejlődget a hifizikában a gyártói működése révén).

    Nem vagyok, de nem állom meg, három mondat, fontossági sorrendben - segítségül:
    1. Engem a meglepődésetek lep meg, nem értem a meglepődés okát - érvényes a fülhallgatós topikra való átvezetésre is.
    2. A felmerült jelenség(ek)nek sokévtizedes, szerteágazó, nagymennyiségű, gyártói és felhasználói gyakorlata, termékszerkezete, valamint szakirodalma van, már Shakti előttről is Belten át Entreq utánig is, a hálózati zavaroktól a környezeti zavarokon át a készülékek keltette zavarokig (igen, "digitális" elektronikákon-interfészeken-kábeleken is...).
    3. A zavarszűrést úgy érdemes figyelni, a kísérletek eredményeit úgy érdemes vizsgálni, hogy a hifi zavarszűrés (igen, a tápszűrés is...) mindig a zenét is szűri (zavarja), nem csak a zavarokat, azaz mindig szaldót érdemes "számolni", hogy
    - adott rendszerben,
    - adott zavarszűrési módszerű eszköz,
    - adott körülmények között,
    - adott zenehallgató felhasználó elvárásaihoz képest,
    hogyan és mennyit szűrt a zavarokon versus hogyan és mennyit szűrt a zenén - mennyi pénzért.

    Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

  • Kammerer2

    kezdő

    válasz lapalapa #102238 üzenetére

    Nem vagyok itt, de ennyit még - hátha érti, akinek értenie kéne:

    "akkor miért nem tesznek ellene tényleg, pedig ezek ellen viszonylag olcsón lehet kűzdeni, elég jó eredménnyel. Röviden, lehet hogy ismerik a jelenséget és tudják a miértet, de lesz@rják."

    Kik szarják le?! Olvasd el figyelmesen, mit és miért írtam (bkercso szokásos értetlenségével szemben szokásomhoz híven az évezred legösszeszedettebb módján, aki akarja, érti). Sokévtizedes, jól ismert, szerteágazó gyártói és felhasználói gyakorlatot, termékszerkezetet is emlegettem. Csakhogy mindig, értsd mindig a zavarszűrők nem csak a zavart, hanem a zenét is szűrik, zavarják - módszertől, költségtől, helyzettől függően többé vagy kevésbé. Lásd a 3. pontomat a fontossági sorrendben. Olcsóság ügyben pedig nézz körül a többszázezres-milliós árú táp- és egyéb zavarszűrők körében. Nem leszarják, hanem nincsenek egyenes vonalú megoldások - egymás ellen játszó fizikai jelenségeknek kellene egyszerre megfelelni...

    Az 1. pontomban NEM (sem) arról volt szó, hogy kit vagy kit nem érdekelnek a magyarázatok. A sokévtizedes ismeretek nemismerése miatti meglepődésről volt szó. Amit most "felfedeztél", és amire bkercso is olyannyira rácsodálkozott, azt évtizedek óta kismillió hifi szakember és felhasználó nem leszarta, hanem vizsgálta, kísérletezte, magyarázta, gyártotta, használta... vizsgálja, kísérletezi, magyarázza, gyártja, használja... Sokévtizede van szerteágazó, folyamatosan változó termékszerkezete is, mint hangsúlyosan említettem - segítségül.

    És akkor tényleg nem vagyok.

    Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

Új hozzászólás Aktív témák