Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • contaxg

    veterán

    válasz :AMF: #88297 üzenetére

    Nálam ezzel indult a lejtő (innen is vettem). Ez már hallható különbséget hozott. Az ötlet a angol Naim fórumról jött.

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • Ear001

    addikt

    válasz :AMF: #88297 üzenetére

    Amit én észrevettem, az az, hogy az első lan kábel nagyon fontos. Nálam az a Telekomos Ont, megy egy switch között van, ahonnan emeletet mászva egy másik switchről kapja a zenét a streamer. Minden komponens kipróbáltam én is, de amíg az első kábelt meg nem találtam, addig minden bizonytalan volt egy kicsit, ahogy bekerült, megjött a stabilitás. Próbáltam több drótot, cat6-7, gyári lapos, extrán árnyékolt, merev és hajlékony, kicsit mind más, de amiknek nálam valós karakterük volt, hogy na ez már érdekes, az a Supra Cat7, meg a Viablue (kösz a tippet bajnokpityu.)

    Viszont az optikai kábel nagyon más hangot csinált azokon a próbákon, amit volt szerencsém megejteni. Hogy ez mennyire függ eszköztől, nem tudom, annyi mindent még nem tudtam próbálni, de mas fórumokon is valami ilyesmit írnak.

    Switchre van egy tippem, a Hikvision DS-3E0508-E. Ez egy fém házas, olcsó, semmi különös switch, de több helyen is egyszerűen jól szólt.

    A lineáris tápok meg pont azt teszik, mint máshol a pi-kel, da-kal, de ott minél közelebb vagyunk a végállomáshoz, annál nagyobb a hatás. Én a streameremet tápoltattam meg, és még maradt egy szabad leágazás a switchnek elötte, ez így pont jó kombó.

Új hozzászólás Aktív témák