Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrasth

    tag

    válasz bkercso #69697 üzenetére

    :K Persze nem eget rengető, nagy változásokat hoznak az összekötők, de az addig megszokott, jól ismert hangzáshoz hozzászokott fül könnyen észreveszi ezeket a kis változásokat is.
    Nálam a kis Bicon váltotta az összes közül talán legnyugisabb, jól megszokott hangú Van den Hult. Egy másik világba csöppentem, pont az ellenkezője az addigi hangnak:) Kinyílt, felgyorsult, világosabb lett minden, jóval több részlettel. Elsőre mély hiányosnak tűnt, aztán szép lassan megjöttek a mélyek is. Neked szerintem nem mondok újat, csak úgy általánosságban jegyzem meg: Úgy vettem észre, hogy rendszerbe kerülésük után kell néhány nap, több tíz óra járatás, mire megállapodik a hang - legyen szó kábelről, de akár komponenscsere esetén is. (még akkor is ha más rendszerben már sokat használt eszközökről van szó) Hangfalkábelnél: Belden 9497-et cseréltem vatta új Qed Xt40-re. Huhh, mi ez a brummogás? hol vannak a közepek? Néhány nap múlva meg: úristen mekkora lett a tér, milyen részletek jelentek már meg, a mélyek is megfogottak, nem nyomnak el mindent, szép a zene. Jó kis kábel.
    Tanácsos időt adni magunknak meg a rendszernek minden változtatás után, és nem arra gondolok, hogy a fülünk, agyunk szokik hozzá az új hanghoz - bár ez is létezik, méghozzá vastagon. Új eszközök esetén pedig egyértelmű a bejáratás jelensége, ami akár nagyon sokáig is tarthat. (több száz üzemóra) Huzamosabb ideig nem használt hangsugárzóknál dettó, lehet újra bejáratni őket.

Új hozzászólás Aktív témák