Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #56474624 #64295 üzenetére

    Én sem értem min vitázunk.. de tényleg... :)

    Viszont ha ma veszek egy régi audiofil vasat, amiben még ott van a loudness gomb, nem azt jelenti hogy az egy sz@r. Gondolom, ebben egyetérthetünk.. Meg abban is egyetérthetünk, hogy voltak csilivili elektronikák anno is, amiknek jelentős része ócska volt (mint ma :) ), egy része viszont csodálatos hanggal bírt, de nem azért mert volt, vagy nem volt benne loudness. Minden kornak van egyfajta "stílusa". Ma a minimál stílus menőbb, régebben a "20-40" gombos elektronikák voltak menőbbek, deprez műszerekkel, de attól még itt is ott is volt/van jó és rossz is. Nem ettől függ, hogy jó-e valami... Pl. a Sansui erősítői "karácsonyfa" stílusban készültek mégis, a mai napig bizonyos típusaik igen keresettek, mert kiváló hangú erősítői voltak ugyanúgy, mint a Luxmannak.. meg még 38 gyártónak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #56474624 #64295 üzenetére

    "az jórészt egyetlen tényezőre vezethető vissza, hogy a kazettát felváltotta a CD/digitális forrás"

    Ez nem igaz. Egy jó cd lejátszó vagy DAC még 10 éve is horror áron ment. Az elmúlt évtizedben hatalmasat ugrott az alsó kategória minősége.

    "És valójában hosszú távon a hifizőknek sem, mert lassítja a technológiai fejlődést"

    Olyannyira lelassult, hogy rpi kártya méretben van már elfogadható dac. Vagy 100k körül kapható NOS DAC fejhallgató erősítővel és emellett még jól is tud szólni. Vagy a minőségi D class erősítők.

    A HIFI-nek megvan most is az az ága, ami szárnyal.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák