Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz jacint78 #49301 üzenetére

    Értem amit írsz, de nem fogadom el.
    Nézegettem már elég sok szétszedet USB-s dacot én is (sok mást is).
    HRT music streamer
    De ahogy a linkelt képeken is majd látod. Korrekt (nem kínai bikfajani tervezésű) dacoknál mind van az 5V-on áramkorlát sőt védelem is.
    És ha így lenne ráadásul ahogy mondod, hogy nincs védelem akkor igen igen sok laptop landolna a kukában, ami nincs így.
    Még valami mivel az USB egy nemzetközi szabványosított rendszerű interfész. Ezért bárki aki USB-t mer ráírni bármilyen készülékére annak kötelező a szabvány szerinti leírást betartania (máskép pl nem kap CE jelet vagy hasonlót). Innentől kezdve csak a DIY vagy begányolt kínai vackoknál fordulhat elő olyan, hogy nincs áramkorlát.
    De kérlek linkelj be pár képet ahol találsz akár 1 olyan USB-s DAC-ot is amin látszik az USB csati után közvetlen egy 10uF-nál nagyobb kondit! (Nekem még nem sikerült találnom pedig most ráérek és keresgettem).
    Amit meg írsz, hogy a kapcstápok rángatnak. Az csak részben igaz, mivel ott áramcsúcs védelem van beépítve szintén, hogy az IC-k a szabványoknak megfeleljenek. :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák