Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rauschie

    senior tag

    válasz Shufny #1276 üzenetére

    Egyrészt nem sikerült az SS, szóval azt leparkolom tavaszig, amíg konzultálni tudok az elektroműszerész rokonnal élőben. Másrészt, amikor az SS-be beleugrottam, a 35 dolláros price tag lebegett előttem összehasonlítva az összeszerelt változat ~30 ezer HUF-os árával. Na most miközben építettem rájöttem, hogy nekem kell szereznem PSU-t (ezt Pete Millett 15dodóért kukázta ebayről, az általam Magyarországon ismert legalacsonyabb ár 48voltos tápra sacc 8k huf, ez a teljes project költségvetése kellett volna hogy legyen)+2xcső+foglalat(4k)+poti(4k, mondjuk ennek a tizedéből is meglett volna, de egyrészt ha el akarom adni jól mutat a blue alps az alkatrészlistában, másrészt mindent egy helyről rendeltem és ott csak ez volt akkor), továbbá apám egyszer kikukázta a csöveket és a feteket, azokat kétszer kellett venni (+4k).

    Mindegy. A lényeg az hogy még nincs készülékház, nem működik és simán nem vagyok benne biztos, hogy 30 alatt megáll a project, de 500hufos órabér mellett tuti hogy nem.
    A CMoy egy tízesért itt van a zsebemben elvileg, ha meg nagyon szar tovább passzolom féláron, nincs akkora bukási potenciál.

    Ehhez jön még az, hogy bírnám, ha nem lenék a konnektorhoz kötve, csak rágumiznám a CMoy-t a DAC-omra (a Caratnak sincs tápcsatija) aztán abban a fotelben döglenék le zenét hallgatni amelyikben épp tetszik.

    Igazából nem azt várnám, hogy valami überamp legyen, de amit az előző bekezdésben leírtam, azt nem tudom, mi más tudja ennyiért. Mondjuk lehet, hogyha eladnám a Caratot és ahhoz csapnám a CMoy árát már kapnék egy normális DAC+erősítőt, de akkor még mindig ott a kábel, az akkus Ibassoknak meg pl. nem mindenhol vannak elájulva a hangjától.

    más: nem ide tartozik, de ahogy olvasom itt az árlistát, kezd bennem realizálódni, hogy mennyit költöttem én eddig fejhallgatózásra, és nincs olyan érzésem mintha révbe értem volna :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák