Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz bkercso #12644 üzenetére

    Abban a felállásban nem mértem ahogy te hallottad, csak miután kiszedtem mindenki kondenzátort a kimenetről. Csak rezisztív terhelés volt a kimeneten.
    A CRC szűrés jól passzol A osztályú erősítőkhöz, mert ott a fix áramfelvétel miatt nincs dinamikus szerepe az ellenállásnak. De ha szőrszálhasogató akarok lenni egy több mH-s induktivitásnak is van némi ellenállása.
    Lenne hely, csak még mindig nem oldottam meg az árnyékolását a trafónak, így minél messzebb kell tőle pakolni mindent.
    Nagyjából 2 órája készült el pórbanyákon a Canamp OPA627-el, egyszeres feszültség erősítéssel, csatornánként külön-külön feszültségstabilizátorokkal, sajnos LM317 és LM337 nem volt éppen a boltban, így maradt a 7812 és 7912. Tápáganként 4x470nF MKT kondival, így hallgatva utóbbi lehet nem volt olyan jó ötlet így önmagában, mert a mélyet és a dinamikát picit keveslem.
    Körülbelül kétszer ekkora áram mellett elvileg elég jól teljesítene a kapcsolás egy IRF510-essel is, de akkor már nyűgös a feszültség stabilizátorok hűtése.

Új hozzászólás Aktív témák