Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KubanitoS

    veterán

    válasz csigavadasz #10125 üzenetére

    Egy kiváló gép tulajdonosai vagytok, de sajnos úgy tűnik egy hibás példányt fogtatok ki. Az én Pi 3560-asommal a világon semmi gond sincs, igaz csak kb három hete van meg, de azóta gyakorlatilag éjjel-nappal megy Windows 7 64bites op rendszerrel. Látogassátok meg a boltot, ahol vásároltátok és éljetek a garanciával. :K

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • HZoli87

    veterán

    válasz csigavadasz #10561 üzenetére

    Szia!

    64 bites böngésző / IE alá nincs flash, ez nem a gép hibája. Használj 32 bites böngészőt. :K

  • CygnusX

    tag

    válasz csigavadasz #10561 üzenetére

    (#10561) csigavadasz:
    Üdv!

    64 bitre nincs flash, Adobe tudtommal csak 32 biteset csinál...Én Firefox 3.6-ot használok, azzal nincs gond :)
    (#10563) HZoli87: megelőztél :P
    ========

    Nekem is Fujitsu Amilo Pi3560-as notebookom van, 3 GB ram, T6600-as proci, (többi paramétere mindegyik Pi3560-asnak ugyanaz :P ) és Win 7 64 bit-et használok....és van a géppel egy kis problémám: teljesen véletlenszerű időközönként a nap folyamán, kb 5 másodperces időtartamon keresztül, kb 1/3-ad másodperces időkre "beakad"..."szaggat"...majd megy fél másodpercet, majd megint "beakad"...mindezt a már említett kb 5 másodpercben ütemesen...nem is tudom mi erre a jó szó... megáll az egér, megáll a film képe, felakad a hang, ezekre a pici pillanatokra gyakorlatilag totál lefagy a gép. '98 óta van számítógépünk...soha ilyet nem láttam még...minden driver a Fujitsu oldaláról van (kivéve nVidia, az a legújabb, de a hivatalos Fujitsu-ssal is csinálja ugyanúgy). Ráadásul ilyenkor gyakorlatilag a nullára esik az internetforgalom, van, hogy szét is kapcsol a gép a routerrel (azzal van az ADSL netünk megosztva). Végigböngésztem már vagy két tucat fórumot a neten, de egyik ott leírt megoldási javaslat sem hatott, van ahol driver-összeakadást említenek, van ahol a processzorral voltak (nem hardveres eredetű) gondok, néhol az uTorrentet hibáztatták, volt ahol a Windows-tűzfal akadékoskodott, néhol a WLAN chip driverével voltak gondok...
    Az egyik furcsaság, hogy sikerült néhány ilyen szaggatás során megfigyelnem az erőforrásokat, és meglepve tapasztaltam, hogy gyakorlatilag nincs extra erőforrásfelhasználás...még olyankor is előfordul a szaggatás, amikor egyszerűen semmi nem fut a háttérben, csak a Windows asztal látszódik...ezért gondolom én azt, hogy vagy hardverszintű, vagy kernelszintű, vagy driverrel kapcsolatos a problémám... Még olyan is megfordult a fejemben, hogy az eléggé ratyi SMC router okozhat galibát, de nem hiszem, hogy ilyen hatással bírna a gépre. (Jaaaa, és a vírusokat kizárhatjuk, NIS'10-et használok, de végigpásztáztam a teljes gépet még vagy három ismertebb vírusirtó online változatával is, az eredmény: semmi)

    Már nagyon közel vagyok egy Win 7 újratelepítéshez, de nem szeretnék még ezzel is foglalkozni a szakdolgozatírás mellett...itt jönne be még egy (valszeg n00b) kérdés is: 3 GB RAM + 1 GB VRAM mellé lehet-e nyugodt szívvel 32 bites oprendszert telepíteni? Úgy értem 3072+1024 MB az pont 4096, de nem jön még ide az egyéb "memóriák" is (úgy mint processzor 2 MB cache, a winchester 8 MB és a DVD író 4 MB cache memóriája)? Ezeket az "egyéb memóriákat" is a Win 7 címzi? Mert ha igen, akkor már túl vagyunk a 4096-on, és akkor már kell a 64 bites oprendszer...

    [ Szerkesztve ]

    "All glory to the hypnotoad!" (Futurama)

  • HZoli87

    veterán

    válasz csigavadasz #10568 üzenetére

    Szia !
    64 bites Windowst nem kell lecserélned, mert alapból tartalmazza a 32 bites Explorert is, és ez alatt tökéletesen menni fognak a flash dolgok és a videók. 64 bites flash támogatás még sokára fog jönni, még időpont sincs. Próbáltam pár régebbi és újabb játékot is, és tökéletesen futottak 64 bit alatt, nem ütköztem hibába még. :)

  • CygnusX

    tag

    válasz csigavadasz #10569 üzenetére

    Üdv

    Köszi a segítséget, átnéztem a programokat a Microsoft oldalán, amit linkeltél, és a nálam feltelepítettek vagy kompatibilisek, vagy "Information coming soon" lett rá a válasz...mindenesetre az utóbbiakra még ránézek, ha legközelebb jelentkezik a hiba, kilövök párat a process-listából...tippem már mindenesetre van :))

    "All glory to the hypnotoad!" (Futurama)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés