Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ziku

    csendes tag

    Sziasztok,

    gépvásárlás előtt állok, és a segítségeteket kérem. Ez lenne az első komolyabb gépem, eddig telefonnal illetve kompakt gépekkel "fotózgattam". Ebből gondolom már ki is derült, hogy kb. hobbifotózásra használnám a gépet (kirándulások alkalmával, családi fotózás, de egy jobb géppel nem zárom ki azt sem, hogy kicsit fejleszteném magam a területen). Fontos még, hogy nem csak fotózok, de rövid videókat is csinálok, így ez is szempont.

    Eddig a Sony a6000/a6300-at nézegettem, de valahogy nem jött be nekem ez a gép. Illetve régebben még tükrös Nikon és Canon gépeket, de ezek túl nagyok nekem. Viszont 2 napig használtam egy X-T1 -et, na az nagyon király volt, tökéletesen kézre állt, meg úgy általában az anyaghasználata nagyon bejött.

    Most éppen ott tartok, hogy valószínűleg Fuji vonalon indulok el, és az X-T2 -t nézegetem, de nekem valahogy nagyon húzós az ára, igazából nem vagyok benne biztos, hogy első gépnek ennyi pénzt ki akarok adni érte. Viszont pár napja bejött a képbe az X-T20. Kérlek írjatok pár érvet az egyik illetve másik mellett, illetve tudni szeretném, hogy valóban megéri-e az X-T2 a felárat. Az egész topikot sajnos nem tudom elolvasni, de ha már felmerült a téma máshol, az is elég ha belinkelitek a hsz-eket.

    Az sem gond, ha felhívjátok a figyelmemet más gépekre is, egyelőre nyitott vagyok minden álláspontra.

    Egyébként Magyarországon hol lenne érdemes megvenni a kiválaszott gépet? Ekkora összegnél mindig parázok, hogy nehogy valami újracsomagolt cuccot kapjak, vagy egyéb jól bevált átveréssel próbálkozzank. Esetleg tudtok valami megbízható üzletet/üzleteket ajánlani? Annak is örülnék, ha vásárlás előtt valahol kézbe tudnám fogni mindkét gépet, illetve legalább az X-T20-at.

    Minden segítséget előre is köszönök.

  • ziku

    csendes tag

    válasz Gercsa #17972 üzenetére

    Úgy gondolod, hogy idővel le fognak menni az árak? Használtat nem szeretnék venni, viszont egy olcsóbb X mount-os gép még képbe kerülhet.

Új hozzászólás Aktív témák