Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Parci #16493 üzenetére

    Izgalmasabb paraméter = fényerő? Akkor nyakonvágják az egész lényegét, a kistégla felépítést.

    Más izgalmat nem tudok hirtelen elképzelni, ez a 23/2 pont annyira "hibás", hogy az zseniális: szinte az egyetlen Fujinon, amelyik nyitott rekesszel is nagyot karcol a csillagokon, egyébként távolra is fene éles (még egyszer: élesebb, mint a vadiúj XF 23/2). Közelre ellágyul, nappal szemben egyedien flare-ezik, ez mind-mind hiba, de olyan hiba, amit én konkrétan szeretek (és nagyon sok Fuji user is).

    Szerintem túlzott elvárásokkal álltak egyesek az X100F-hez, már az X100T-nek kis túlzással annyi baja volt, hogy az árnyékcsapkodó X-Trans II került bele. Most lesz Acros, jobb szenzor, jobb AF (lowlightnál biztos sokkal jobb), USB-ről hajtható, végtelen timelapse (nincs 999 limit már a T2-ben, remélhetőleg itt sem lesz), fasza joystick, érezhetően kevesebb shot-to-shot lag.

    Ha belevarázsolnának két SD slotot (az se érdekel, ha csak UHS-I), nem tudom, hogy állnék neki ellen :))

    [ Szerkesztve ]

  • b.vr

    őstag

    válasz Parci #16493 üzenetére

    (valamint Lugosi korábbi hsz-ei)

    "nem nézed ki a fujiból, hogy képesek lettek volna egy hasonlóan jó, de még izgalmasabb paraméterű üveget csinálni?"

    Itt az izgalmasabb paraméteren azt érted mint korábban Lugosi hogy fényerősebb? (és nyilván nem a 2 helyett egy forradalmi 1.8, hanem minimum 1 FÉ, azaz 1.4)
    Szerintem az X100nál az nem lenne jó irány. Én konkrétan imádom az xf 23/1.4-et, ezért az egy obiért be is szálltam a Fuji rendszerbe, de azért az egy terjedelmes dolog (Lugosi korábbi hsz-ére, nem a súlynövekedés ami számít hanem a terjedelem) Speciel amire én használom ott nem gond (mert úgyis viszem a teljes fotós hátizsákot az összes portrécuccal) de egy hurcolászós géphez relatíve keskeny profil a jó hogy könnyen lehessen akár táskába is ki/be pakolni (mármint relatíve keskeny mert nyilván nem tud olyan lenni mint egy zsebrevágós RX100)
    Egy korábbi túratársamnak volt másodgépnek valamint mindennapi hurcolászós gépnek, nekem még éppen szimpi volt méretre (integrált obival nyilván lehetne valamivel kisebb mint az x-e2 + 23/1.4, de azért nem nagyon-nagyon. Anno amikor sorra vettem az ekv 35 alternatívákat a Sony RX1-ről is azért mondtam le (az árán kívül ;] ) mert baromira kiáll belőle az objektív, akkor meg minek - aki összeforrasztottat és keskenyet akar annak X100, ha meg nem zavar a terjedelem (cserébe a fényerőért) akkor meg külön váz és 23/1.4. De ez nem az a gép amit csak úgy bedobok a táskába, szóval csak célzottan viszem magammal a portréfotózásokra, ha csak úgy kell egy gép akkor nem ezt viszem. Ha lenne X100am, azt meg szívesen vinném.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák