Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz DonRazzino #11794 üzenetére

    (#11794) DonRazzino

    "Ez sem egy olcsó darab (főleg itthon)"

    De mégiscsak fényerősebb és ha APS-C-n használod, akkor kb. azt az ideálisnak tekinthető tartományt fedi le, mint a FE 70-200mm F4 egy FF Sonyn. Miközben a háttérmosása ugyanolyan a Fujinak, megspékelve ezzel az egyedi, örvénylő bokeh karakterrel. Nem rossz. :D

    (#11795) Scharm1976

    "én sony dslr-ről álltam át fujira, mert bár az A7 és társai ff vázak, de az obik (amik E bajonettesek) F4 fényerőnél nem jobbak, az áruk a fuji üvegjeihez képest meg sokkal, de sokkal drágábbak."

    Tudom, hogy Sonyd volt, láttam a (Fuji) galériádat a múltkori Duna-parti sétáról és ha már ott voltam, megnéztem a többit is. :) Az F4-ből gondolom, zoomokról lehetett szó.... Kéne oda valóban natív f2.8-as tele, bár nem szabad elfelejteni, hogy egy F4-es obi FF szenzoron gyakorlatilag ugyanazt nyújtva, mint egy f2.8 APS-C-n. De mi tagadás, a FE obik nagyon drágák és nehezek is. Ezt a kettőt így együtt én sem vállalom be. :N A kitobival és három fix-szel együtt 1 kiló alatt marad az A6000, ami azért nem utolsó szempont. Ez a Fuji obipark viszont olyan, hogy bár nincs Fujim és nem is tervezek váltani, minden egyes frissen megjelent darabot kíváncsian várok, annyira jók.

Új hozzászólás Aktív témák