Aktív témák

  • Fredey

    újonc

    Úgy döntöttem én is bloggolok...miért is ne? Talán egyszer még élmény lesz végigolvasni, vagy talán más lát benn valami értelmeset!

    Először is rólam annyit, hogy 22 éves srác vagyok, aki Pécsen tanul fősulin, és szeret a számítógéppekkel is foglalkozni. Majdnem minden nap valamilyen gépet javitok hobbyszinten, több-kevesebb sikerrel. Hogy érdekesebb legyen, feltettem egy képet is. (Akit érdekel, katt!)

    Bővebben: link - Ez az asztalom otthon, innen irok most is

    A mai programom elég eseménydúsnak sikeredett: reggel 8kor felkeltem, meg volt beszélve, hogy egy haver éttermében hálózatot épitek, mert pár napja bekötötték az ADSL-t. Hozzá kell tenni, hogy ez csak ideiglenes megoldás lesz, a tulaj megy hamarosan külföldre, és január végén, amikor jön haza hoz megfelelő routert, és ami kell, mert kinnt sokkal olcsóbb. Szóval 9re lementem szerszámosládával és UTP kábelhegyekkel felszerelkezve, a falakat szerencsére már előre kifurattam, hogy ne legyen gond. Igy csak kábeleket kellett húzkodni, és feldugózni. Amint készen lettem a kábelekkel, rádugtam a hub-ra (amit kölcsönadtam nekik). A hiba pár perccel később jelentkezett: a hub csak sipolt, a ledek random villogtak, hiába nem volt a portok nagyrésze használva. Éjjen, megpusztult! Szétszedés, kiderül, hogy a tápegység ment el, de semmi gond, 5V és 12V kell neki, azt meg adja a számitógéptáp is. Igy a szervernek kinevezett P1-es gép tápegységére rábuheráltam, tudom, nem a legszebb megoldás, de 2 hetet csak kibir igy :)
    A ''szerver'' egy FLI4L nevü kiherélt linux lett, amit percek alatt sikerült beconfigolni, igy délre minden működött. Egy kép róla: Bővebben: link

    Az étterem után egy ismerőshöz mentem el, ő a TV-jén szeretne a ház túlsó felében (a géphez képest) filmeket nézni. 30m ehhezvaló jelkábel és dugók beszerezve, bekábelezve, már csak a végeket kell felforrasztgatni,és pár beállitást eszközölni a gépen. Ez összesen vagy fél óra lett volna, de probléma is akadt: az alaplapi hangkártya csak a bal sávon adott ki hangot, a jobbsáv tök süket volt. Kábel ellenőriz, az rendben. Kipróbáltam fejhallgatóval, hifivel, mindennel, kiderült hogy az alaplapon sz@r a kimenet, lesz majd egy jó szétszerelés valamikor,hogy lehessen garanciáztatni a lapot.

    Ezután mentem a barátnőmért, természetesen ma is túlóráznia kellett 4ig, úgyhogy előtte egy kis filmnézés is belefért: ''Szex, csajok, Ibiza''. Nekem tetszett a film, sokat nevettem rajt. Ajánlom mindenkinek...

    A barátnővel történteket nem részletezem, nemrég hazajöttem, lezuhanyoztam, és fexek le mindjárt.

Aktív témák