Aktív témák

  • Fredey

    újonc

    Úgy döntöttem én is bloggolok...miért is ne? Talán egyszer még élmény lesz végigolvasni, vagy talán más lát benn valami értelmeset!

    Először is rólam annyit, hogy 22 éves srác vagyok, aki Pécsen tanul fősulin, és szeret a számítógéppekkel is foglalkozni. Majdnem minden nap valamilyen gépet javitok hobbyszinten, több-kevesebb sikerrel. Hogy érdekesebb legyen, feltettem egy képet is. (Akit érdekel, katt!)

    Bővebben: link - Ez az asztalom otthon, innen irok most is

    A mai programom elég eseménydúsnak sikeredett: reggel 8kor felkeltem, meg volt beszélve, hogy egy haver éttermében hálózatot épitek, mert pár napja bekötötték az ADSL-t. Hozzá kell tenni, hogy ez csak ideiglenes megoldás lesz, a tulaj megy hamarosan külföldre, és január végén, amikor jön haza hoz megfelelő routert, és ami kell, mert kinnt sokkal olcsóbb. Szóval 9re lementem szerszámosládával és UTP kábelhegyekkel felszerelkezve, a falakat szerencsére már előre kifurattam, hogy ne legyen gond. Igy csak kábeleket kellett húzkodni, és feldugózni. Amint készen lettem a kábelekkel, rádugtam a hub-ra (amit kölcsönadtam nekik). A hiba pár perccel később jelentkezett: a hub csak sipolt, a ledek random villogtak, hiába nem volt a portok nagyrésze használva. Éjjen, megpusztult! Szétszedés, kiderül, hogy a tápegység ment el, de semmi gond, 5V és 12V kell neki, azt meg adja a számitógéptáp is. Igy a szervernek kinevezett P1-es gép tápegységére rábuheráltam, tudom, nem a legszebb megoldás, de 2 hetet csak kibir igy :)
    A ''szerver'' egy FLI4L nevü kiherélt linux lett, amit percek alatt sikerült beconfigolni, igy délre minden működött. Egy kép róla: Bővebben: link

    Az étterem után egy ismerőshöz mentem el, ő a TV-jén szeretne a ház túlsó felében (a géphez képest) filmeket nézni. 30m ehhezvaló jelkábel és dugók beszerezve, bekábelezve, már csak a végeket kell felforrasztgatni,és pár beállitást eszközölni a gépen. Ez összesen vagy fél óra lett volna, de probléma is akadt: az alaplapi hangkártya csak a bal sávon adott ki hangot, a jobbsáv tök süket volt. Kábel ellenőriz, az rendben. Kipróbáltam fejhallgatóval, hifivel, mindennel, kiderült hogy az alaplapon sz@r a kimenet, lesz majd egy jó szétszerelés valamikor,hogy lehessen garanciáztatni a lapot.

    Ezután mentem a barátnőmért, természetesen ma is túlóráznia kellett 4ig, úgyhogy előtte egy kis filmnézés is belefért: ''Szex, csajok, Ibiza''. Nekem tetszett a film, sokat nevettem rajt. Ajánlom mindenkinek...

    A barátnővel történteket nem részletezem, nemrég hazajöttem, lezuhanyoztam, és fexek le mindjárt.

  • Fredey

    újonc

    A mai nap is elkelt. Reggel korán kelés, hamar városba menés, ott ismerőssel találkozás. Meséli, hogy egy nagyvárosban szült a felesége, orvosi mühiba miatt majdnem meghalt, a gyerek pedig nagyonnagy fokú agykárosodást szenvedett, ennek következtében egész hátralévő életét kénytelen a korházban tölteni! És persze ezt az orvosok egy vállránditással el is intézték (mondván előfordul) Beugrottam a tegnapi étterembe,hogy minden rendben van e, rendben volt szerencsére, úgyhogy mehettem haza. Itthon megnéztem az újságot, a barátnőmnek hajtok új állást, jelenleg ''termelésben'' dolgozik, de szeretne irodai munkát, csakhát erre több mint 2 éve nem talált lehetőséget! Hogy miért? 23 éves, megvan minden papirja és tudása, ami egy irodai munkához alapvető lenne, azonban 3 dolog miatt nem alkalmazzák:
    1: Nincs 3-5-10 év gyakorlata (persze hogy is lenne 23 évesen...)
    2: Még nem volt szülni (ha lenne gyerek, akkor meg az lenne a baj, mert akkor néha otthon kellene maradni, amikor beteg)
    3: Nincs elég ismerős ahhoz, hogy valamirevaló munkát találjon.

    Megnéztem a ''bajos csajok'' filmet, ez is bejött, poénos is volt, és jó csajok voltak benn :) A mosoly hamar lelohadt az arcomról, fél3ra temetésre mentem. Nem ismertem az illetőt, barátnőm munkatársának az édesapja. 59 éves volt, a rák vitte el. Attól függetlenül,hogy nem ismertem, mégis együttérzést ébresztett a temetés, valamint elgondolkodtatott az élet dolgairól egy kicsit. Elhatároztam, hogy akinek csak tudok az ismerősi körből (és azon kivül is bárkinek), segitek. Persze ez nem azt jelenti, hogy a kis pénzemből másoknak adnék, inkább a tudásommal próbálkozok. Időt és fáradtságot nem kimélve tervezek másoknak segiteni, legyen szó bármiről is, amihez értek, vagy amire képes vagyok.Persze ez eddig is valamilyen szinten igy volt, de ezután fokozattabban figyelek erre. Csak igy van értelme élni! Nem szeretnék az utolsó perceimben úgy visszanézni magamra, hogy nem tettem meg mindent a barátaimért, embertársaimért, ami csak tellett tőlem. Mellette viszont elsődlegesnek tartom a család, és a barátnőmmel való időtöltést, mivel ez a természetes, és ez az embernek az alapigényei közé tartozik.
    A ''szokásos'' délutáni barátnőzés után esti internetezés jött, körülnéztem itt is a fórumban, és találtam egy érdekesnek mondható témát. Egy helyet, ahonnan lehetett rendelni olcsóbban jó termékeket. Ez a hely megszünt, ennek okát szerettem volna megtudni. Hamar kiderült, hogy valaki,akinek ez a bolt nem tetszett, feljelentette őket mindennel (hogy vélt vagy valós sérelemmel, az más dolog, de hozzá kell tennem, hogy a feljelentő saját tudatlansága okán érezhette magát átverve). Egy másik fórumra is benéztem, ugyanennek a témának a kutatására, ahol a feljelentő is sokat irt. Az emberek egymáshozvágták nézeteiket, vitatkoztak, dobálták a sz@rt, kevés eredménnyel.
    Hogy mire volt ez jó? Több ember értékrendjét megismertem, elfogadtam,vagy elleneztem magamban, és tanultam az olvasottakból...mégpedig azt, hogy az emberek irigyek, surmók, és nem törődnek embertársaikkal. DE tökéletesen megértem ennek az okát! Kinek ne lenne önmaga az első? Ki az, aki megvesz valamit dupla áron, ha tudja, hogy egy karnyújtásnyira van tőle a sokkal olcsóbb megoldás? Na és persze az állam...mert nem véletlen dupla ár a dupla ár...Nem véletlen lett divat, hogy külföldön vásárol a magyar! Magyarországon minden többszörös adózás után kerül csak hozzád!Persze ez is megérthető, mert az államnak kell bevétel,hogy tudjon ''engedményt adni'', viszont aki olcsóbban megveszi amit szeretne, az az államtól veszi el a pénzt! (amit aztán nem tud visszaosztani...meg nem is akar) Ez a dolog 22-es csapdája, és erre kellene valami megoldás, hogy valami jó is történjen végre az ország gazdasági helyzetével. Nagyon tetszett egy másik fórumozó (már nem tudom ki) hozzászólása, amelyet nem szószerint idézek: ''Mátyás felvirágoztatta az országot, pedig nem volt a segge alatt többtizmilliós Merci!'' ... Na igen, nagy igazság.

    Megint sokat tanultam ma az életről, el is teszem magam holnapra, hátha egy szebb nap kezdődik...

  • Fredey

    újonc

    Most nézem csak,hogy mennyi idő van már, és még ide se irtam! Most megteszem hihi :) Ma nem igazán történt semmi érdekes, egész nap csak netezgettem, néztem ki a fejemből, és olvasgattam. Hogy én mennyire ráértem ?!?!? :) Najó, telefonon keresztül installáltunk UHU-linuxot egy ismerős gépére. Ez úgy nézett ki, hogy minden valamirevaló kérdésnél felhivott, hogy itt mit nyomjon! :)
    Mára ennyi elég is volt, megyek tollasbálba!

Aktív témák