Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domi007

    őstag

    Engem az érdekelne, hogy az opencore.org-on lévő kódok futtathatóak-e egy egyszerű Xilinx Spartan 3A-n, és ehhez milyen környezet kell?
    A környezetet úgy értem, hogy:
    Mondjuk veszek egy ilyen FPGA-t, letöltök egy progit az opencore.org-ról, aztán betöltömm valamilyen Xilinx progival az FPGA memóriájába a letöltött kódot, aztán nyomok egy RunIt! gombot, vagy ennél azért komplikáltabb?
    Egyébként SHA-1 algoritmus kódot szeretnék futtatni, nem titkoltan biztonság tesztelés felgyorsítása céllal.

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Leszedtem a ModellSimulatort, most már csak az opencores-os regisztrációra várok, és máris indulhat a testrun!

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz moseras #13 üzenetére

    Köszönöm szépen a sok infót, majd ha lesz egy pici időm, akkor mindenképpen ránézek az általad javasolt dolgokra.
    Egyébként mi a véleményed, mi éri meg jobban az általam vázolt célra: egy Geforce videókártya, CUDA-val programozva, vagy inkább egy FPGA (több FPGA összekötve..?).

    Ár/érték viszonyok?

    Köszönöm az eddigi segítséget!

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Nagyon szépen köszönöm az olvasnivalókat! :R :R

    De jön máris a következő kérdés: ha mondjuk FPGA-t szeretnék használni, akkor ugye írtad, hogy adjam hozzá egy projekthez az opencores-os forrást, generáltassak lábkiosztást (ucf filet), stb.
    Ez a projekthez való hozzáadás az lenne, hogy Xilinx WebPackkel kellene zsonglőrködnöm?
    Mert az a kis drága (mármint a webpack) nem hajlandó települni az XP-s gépemen (Not supported OS). Ilyenkor mit tehetek? Leszedtem mind a 2,25 gigát, és erre ezzel szívat engem...
    A beépített Xilinx-es rendszerinfó szerint is XP-m van, 32 bites, magyar. A Xilinx weblapja szerint a WebPack támogatja az oprendszeremet. :F

    DOMy

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz moseras #17 üzenetére

    Ezt mondja az installer:

    [link]
    Ezt mondja a xinfo:

    [link]

    Köszönettel:
    DOMy

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz moseras #19 üzenetére

    Hello,
    Nekem is nagyon érdekesnek tűnik a dolog, a release notesban sincs semmi, ami erre vonatkozna:

    install_drivers script - Revision 1040
    1033 - Cd to the install_drivers directory.
    1035 - Add check for write permission to the install_drivers directory.
    - Updated windrvr6 to version 9.00.
    - Used modprobe in loading the xpc4drvr 2.6 driver.
    1051 - Added support for xp2 and xse.
    1052 - Fixed version of xusbdfwu.rules

    Semmilyen hackelés nincs fenn, a Windowsom teljesen eredeti, Windows Update frissítgeti. Mostanába (1-2 napja) volt egy update, de már előtte sem ment...

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz moseras #21 üzenetére

    A tanácsokat köszönöm, az a baj, hogy már jóval a destination directory előtt lehal az egész.
    Leszedtem minden xilinxxel kapcsolatos dolgot a gépről, szóval szinte teljesen tanácstalan vagyok.
    Egyszerűen olyan, mintha nem lenne jó az oprendszerem, azért nem lehetne kiválasztani, hiszen a reg id-m is jó.

    Még megnézem egy exe debugger, mit lát ő belülről, aztán írok cska a supportnak.

    Adminnak admin vagyok, a csatolt képen asszem ez látszik is.

    JAVA fenn van.

    Elég hely? El sem jutok a telepítésig, de egyébként, igen van, pontosan 15 GB.

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz moseras #24 üzenetére

    Igen, a rendszerinfók szerint Professional verzió.

    Közben feltettem a xilinx fórumán is a kérdést, de megoldás ott sem született.

    Ksözönettel:
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Új hozzászólás Aktív témák