Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark/night

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagy dilemmában kérném a segítségeteket:

    Telefonvásárlás előtt állok, hamarosan, augusztus végén-szeptember elején lelépek elég hosszú időre egy ázsiai országba, ahova mindenképpen szeretnék egy nagyon jó mobiltelefont vinni magammal, egyrészt a kommunikációs funkciók, másrészt a videózás-fényképek miatt... Mondhatnánk, hogy alap telefon+fényképezőgép, de nekem a 2in1 opció szükséges, a munkám miatt kell egy erős, megbízható telefon és emellé jönnének a fotós-videós funkciók...

    Mivel ott éppen az esős évszak jön, így mindenképpen vízálló telefont keresek, így leszűkült a kör 2, esetleg 3 típusra, illetve azon belül altípusokra: Samsung S7 Edge, Samsung S8/S8+, HTC U11, emellé jöhetne még a Samsung Note FE, de azt itthon még nem találtam (a Samsung Note8 az ára és a megjelenési időpontja miatt már nem fér bele a körbe)...

    És akkor itt megállt a tudomány, képek, videók alapján, hang alapján hol a HTC U11, hol a Samsung S8/S8+ viszi a prímet (az S7 Edge ugye az alacsonyabb ára miatt van versenyben leginkább, úgy vélem, az S8 széria és az U11 is jobb már nála)... Egyedül a hangban, legyen az kijövő, vagy felvett hang van tuti nyertes (U11)...

    Még annyi csavar van a sztoriban, hogy olyan készüléket keresek, ami itthon és Ázsiában is egyaránt használható... A garancia gyakorlatilag mindegy, ha gond van, úgyis rohadt távol leszek az országtól... A telefon védelménél kicsit előnyben van a Samsung a tokok szélesebb választéka miatt, ha ő lesz a kiválasztott, tutira Spigen-be vagy UAG-ba lesz öltöztetve...

    Pluszban a memória sem mindegy, ugye mind a 3 készülékből van 128 GB-os verzió is, 4-6 GB RAM-al... Bár ezek nyilván jóval korlátozottabban beszerezhetőek...

    A fórum témája miatt kérnék, akár privátban is véleményeket a fényképezési/videózási tapasztalatokról, illetve bárki nyugodtan más szempontból is írhat a gordiuszi csomó feloldásáért...

    Szeretném a legjobb opciót választani, mert olyan helyre megyek, ahol igazán lesz mit fotózni/videózni, amit szeretnék megosztani a fórum tagjaival is...

    Elnézést, hogy ennyire hosszan írtam... Szeptemberben pedig jövök majd a képekkel/videókkal, bármi is lesz a döntés... A tartalék teló pedig egy Nexus 5X vagy egy Honor 8 lesz...

  • dark/night

    csendes tag

    válasz Dr. 444Hertz #67063 üzenetére

    Igen, ez az én fejemben is megfordult, hogy ott kéne megvenni, de ilyen téren még egyáltalán nem ismerem a helyi viszonyokat... Persze ha ott is lesz a vétel, ettől a típus még eldöntendő...

    Az ország amúgy Indonézia...

    Az mindenképpen igaz, hogy a Samsung támogatottabb, népszerűbb termék, lásd a barátnőm azt mondta, ő Samsungot venne, bár igazából a Htc-t szerintem nem is ismeri... Amúgy meg jelenleg iPhone-ja van... :F

    Hajlok több szempontból is a Htc felé (akusztikai szempontokból mindenképpen), részben pont azért, mert nem annyira mainstream, mint a Samsung (bár bevallom, hogy tetszik a Samsung designja az S8-nál), de sok képen látom azt a fátyolosságot, életlenséget a képeken, amit többen is írtak... A Samsung általában élesebb, de szerintem jobbak, kevésbe harsányak, illetve élethűbbek a Htc színei...

    De ahány videó, kép, annyi féle benyomás, sokszor 1-1 videón, képsorozaton belül is hol a Samu, hol a Htc a jobb... Olyan ember véleménye is érdekelne, aki mindkét készüléket használta... Mint írtam, nagyon fontos lenne a videózás is, ezért szempont pl. a hang vagy az képstabilizáció...

    Az tuti, hogy a Samsung a Htc-nél kiegészítőkben jobban támogatott, de mivel esetemben nem a kecsesség, hanem a biztonság lesz a szempont, bármelyik is lesz a végén, kap egy strapabíró tokot és ennyi, amúgy sem vagyok az a tokcserélős, pimp-elős típus... :DDD Samsung esetén tuti UAG, mert a cég már bizonyított, sajnos a Htc-re nincs, mondjuk neház is lenne az Edge Sense miatt... Ott maradna a Spigen...

    Továbbra is várom a véleményeket, tapasztalatokat, itt és privátban is, biztos vagyok benne, hogy még lesz egy pár...

    Jó kis csapat ez a fórum, jelenleg is napi szinten olvasom, szeptembertől pedig igyekszem be is csatlakozni közétek...

  • dark/night

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek az eddig érkezett válaszokat, üzeneteket, de nem szeretnék feszültséget szítani esetlegesen a fórumozók között azzal, hogy ki melyik oldal mellett foglal állást... Nyilván a végső döntést nekem kell meghozni, ahol az általam felállított preferencia sorrend alapján, racionálisan fogok választani a lehetőségek közül, emellett fontos szempont lehet(ne) még az ár is, nyilván itt is vannak eltérések a készülékek között, de igyekszem egy elfogadható kereten belül mozogni, hiszen ha az ár abszolút nem lenne mérvadó, akkor most vennék valamit, aztán jöhetne egy iPhone8 vagy egy Note 8 Emperor Edition is akár...

    Azt elfogadtam már, hogy a céljaimnak megfelelő készülék ára valahol a 150-250.000.- Ft között fog leledzeni, így nem 10-20.000.- Ft-os árbeli különbség alapján fogok dönteni...

    Tetszenek a Xiaomi készülékei is (sokszor olyan képeket lőttük velük, hogy leesik az állam), de a vízállóság mindenképpen preferált szempont, illetve összességében a tudásukat szem előtt tartva szerintem még nincsenek egy Samsung/Htc szintjén...

    Ha a desing lenne az elsődleges szempont, akkor mindenképpen a Samsung lenne a befutó, azt már sikerült élőben is megnéznem (S8/S8+ is), sajnos vidéken egy Htc, pláne egy U11 gyakorlatilag mission impossible...

    Az üveg hátlap, lekerekítés mindkét típusnál játszik, törésteszteken egyik sem lenne első helyezett, az tuti, bár biztos hogy maximális védelmet kapna bármelyik, mivel nálam nem a külső lenne a szempont, kvázi munkatelefon lesz a kiválasztott, még ha kicsit furán hangzik is ez így, de éppen a fotózási/videózási szempontjuk elsődleges a munkám miatt, a telefonálás, kommunikáció egy sokkal "gyengébb" telefonnal is megoldható lenne... Plusz ha egy UAG Monarch vagy Metropolis tokban megsérül egy S8, azt valószínűleg a Htc vagy más telefon sem úszná meg ép bőrrel...

    Amúgy jelenleg fő telefonként egy OnePlus X-et nyúzok több, mint másfél éve, a speciális, kerámia hátlapos kiadást és eddig még csak a kijelzőt védő fólián sikerült összehozni egy karcot, amikor a rotring a hegyével esett rá a kijelzőre... Így ha nem is a Super AMOLED-et, de az AMOLED-et ismerem...

    A Samsung mellett szólhat még az én esetemben a DEX, mivel egy 17 colos, közel 3 kilós HP ProBook-ot inkább nem repülőztetek, így csak egy tablet fog velem jönni...

    Úgyhogy biztos lesz még 1-2 "álmatlan", töprengős éjszaka, hogy mi legyen a befutó, mint írtam, továbbra is nagyon szívesen veszem bárki véleményét, de a fórum nyugalma érdekében inkább privátban...

    Addig pedig szívesen nézem és sokszor csodálom a feltöltött képeket...

    [ Szerkesztve ]

  • dark/night

    csendes tag

    Uraim, éppen a flickr-en nézelődök és rá kellett jönnöm, még mindig lenyűgöz a Nexus 6P képvilága...
    Egyszerűen gyönyörű képeket lehet vele lőni, a szememnek ez a megjelenítés, képi világ a non plus ultra...

    Ha a jelenlegi csúcshardver mellett ez a kamera, illetve kameraszoftver lenne ma egy vízálló házba beleépítve, mellé korrekt video és audio képességek, akkor szerintem másnak esélye sem lenne...

    Az elmúlt közel két évre visszanézve azt kell hogy mondjam, szigorúan csak a fotós képességeket nézve, hangsúlyozom, az én szememnek még mindig a Nexus 6P a legkedvesebb és viszi a prímet, sem a Pixel, sem az S8 vagy az U11 nem tudja megfogni, valami annyira hihetetlen színeket használ, az élesség, a kontraszt, minden megfelelő...

    Bár a jelenlegi kritériumaimnak több pontban sem felelne meg a 6P, illetve már nem is könnyen beszerezhető, de még mindig komolyan elgondolkodtatja az embert...

    A Huawei fotózási szempontból 2015-ben (és szerintem azóta is) abszolút csúcskészüléket tett le az asztalra, azt kell mondjam, le a kalappal előttük... Bár feltehetően ehhez azért kellett egy Google is, hiszen azóta a saját készülékeivel a Huawei nem tudta újra elérni ezt a szintet, pedig majd 2 év telt el...

    Ami viszont meglepett és picit meg is feledkeztem róla, hogy a Galaxy S7 Edge-el is mennyire korrekt képek készíthetőek... Mindenképpen érdemes rá, hogy odakerüljön a többi lehetőség mellé, szerintem bárki számára jó opció lehet... És ha még megjelenne a hazai piacon a Galaxy Note Fan Edition (Magyarországon még nem láttam sehol), az is mindenképpen számításba jöhetne...

  • dark/night

    csendes tag

    Tartaléktelefonnak találtam egy elég korrekt ajánlatot Samsung Galaxy A5 (2017)-re, úgyhogy végigbogarásztam a fórumot, rlaci2 képei nagyon korrektek ezzel a készülékkel, ahogy Mozarella képei is a Honor 8-al...

    Újfent konstatálnom kellett, mennyire sok múlik a telefon mellett a fotós képességein is...

    Úgyhogy tartaléktelefon fronton is befurakodott a mezőnybe egy Samsung a Nexus 5X és a Honor 8 mellé, mint lehetőség, bár fotós képességek alapján a Nexus 5X toronymagasan győzedelmeskedne számomra, csak az a fránya 2 GB, meg a bootloop...

    De jó látni, hogy nem annyira az élmezőnybe tartozó telefonokkal is mennyire jó képek születhetnek...

  • dark/night

    csendes tag

    válasz Dr. 444Hertz #67206 üzenetére

    Bevallom férfiasan, eddig még nem fotóztam RAW-ban, a fórumot régebb óta figyelemmel kísérem, de csak mint szemlélődő, amúgy ezidáig csak egyszerű, hétköznapi fotókat készítettem, azt is csak telefonnal, rendes fényképezőgép nem is emlékszem mikor volt utoljára a kezemben...

    Viszont elég jó perspektivikus látással rendelkezem és most mindenképpen szükségem is lesz a fotózásra, videózásra a munkámhoz kötődően, önmagamat fogom menedzselni ezáltal... Úgyhogy mindenképpen szeretnék RAW fotókat is készíteni, hogy utána megfelelelően szerkeszteni tudjam őket... Ez egy ilyen teljesen öntanulós folyamat lesz, érdekel is, de egyben szükségem is van rá a saját céljaim miatt...

    Érdekességként említeném, hogy eddig volt bennem egy távolságtartás a Samsung telefonjai iránt, persze a csúcskategóriás telefonjaik tetszettek, inkább a kezelőfelület, szoftver nem volt szimpatikus, illetve még a régebbi időkben az állandó műanyag anyaghasználat még a csúcstelóknál is...

    Céges telefonként használtam Samsungot, alsó-középkategóriát, de nem fogott meg semmilyen tekintetben, de azért egy S7/Note7/S8 esetén már más a helyzet, a design itt már kiemelkedő...

    Ezért is vagyok kicsit meglepődve magamon, hogy egy A5 is elgondolkodtat...

  • dark/night

    csendes tag

    válasz moleculez #67787 üzenetére

    Hajrá-hajrá :C !

    Ez mindenképpen érdekes lesz... Jó nyaralást nektek és várjuk a képeket!

Új hozzászólás Aktív témák