Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wa2x_

    veterán

    válasz MR007RM #17727 üzenetére

    Legyen egy kompakt jó cucc, erre vágyom én is! Bárhol nálam van előkapom, kis helyen elfér stb. Reméljük majd jövőre vagy ősszel. :U

    ..: Old Honda's never die - they just get faster :..

  • Vasinger!

    nagyúr

    válasz MR007RM #17727 üzenetére

    Szvsz. a kamerás mobilok még közel sem tartanak ott, hogy kiváltsanak egy fényképezőt teljes mértékben, de még a következő években sem látom úgy, hogy erre lesz példa.

    Tény, hogy egy 20-30k-s fényképező érdemi részét ki tudják váltani, beszéljünk most csak az N808-ról. Képminőségben veri őket, nincs ezen mit beszélni, de egy jobb 70k+-os kompaktot már nem. Nem ad optikai zoomot és számos olyan funkciót, amit csak egy kompakt tud adni és kép/mozgókép minőségük sem ér fel velük.

    Én úgy látom, hogy a mobilokban a kamera arra kell, ha megy az ember és ugye nincs mindig nála fényképezőgép, akkor le tudjon fényképezni mindent, amit csak szeretne. Legyen szó most buliról, tájképről vagy csak egy jegyzetről. Tehát ahol csak az a lényeg, hogy normális minőségben lehessen visszanézni a képet.

    Ha valakinek az a célja, hogy művészfotókat készítsen, vagy rengeteget fotózna egy nap, az egyértelműen nem kamerás mobilt fog venni.

    De tegyük fel, hogy egy szép napon a mobilokban is lesz bika vaku, sokoldalú szoftver (rekesz állítástól kezdve minden) és optikai zoom lesz, akkor is az lesz a gond, hogy oké, hogy jó a kamera, ez szép és jó, de várjunk csak, a mobilt nem csak a kamerája miatt veszünk. Tehát pl az N808 az Ős Symbian rendszerével nem képes felvenni sebességben és szoftvertámogatottságilag úgy a versenyt mint egy nem "szuperkamerás" Droid, IOS vagy WP, hiába jó a hardver minden téren. A pénz meg megint más dolog. Érdemes e többet költeni csak a kompaktság miatt egy mobilra, vagy vegyen az ember egy kompaktot és egy mobilt külön-külön. (Én példám: Canon PS SX 220HS 60k + iPhone 4 60k = ennyiből kb kijönne egy N808 használtan, de mind mobil téren, mind fényepézőterén gyengébben jönnék ki)

    Persze van létjogosultsága a mobilkamerák fejlődésének, de a dedikált komoly kompaktokat, MILC-eket, bridge gépeket, DSLR-eket sosem fogják teljes mértékben, kompromisszumok nélkül kiváltani. Pont.

    Persze most annyival ellent is mondhatnék magamnak kb. 1 mondattal, hogy már egy Nokia N8 szintű kamera is csinál olyan képet amit lekicsinyítve simán beletenne az ember a fényképalbumába, de az megint más dolog. Kinek mi az igénye. Itt a topikba mindenki 100%-os nagyítással néz minden képet, de lehet valakinek az is elég, hogy 30%-on éles legyen és kész.

    Éééés most lehet kövezni, mert én így gondolom :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák