Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Qorthral

őstag

Most 2. Alonso, mégsem azt mondta Domenicali, hogy kétesélyes a cím... Másfelől miért lenne 5. Alonso? Szvsz inkább javul a helyzete, most is simán 1. lenne, ha Hami után 1 körrel kiáll. Btw szerintem is 3-4 esélyes lett mostanra a bajnokság, a 3 nagy mellé még Rosberget is odatenném. Sok fog múlni azon, hogy a 4 nagycsapat közül ki hogyan fejleszt.

Ami Kanadát illeti, sztem nem volt olyan bűnrossz a RBR és a Ferrari taktikája. Simán bírhatta volna az a gumi, lásd Perez vagy Grosjean.

Ha Hami után 1 körrel hozzák ki, az is kevés lett volna, utána pedig Vettelt védték. A végén viszont már akkor is elbuktak volna vele szemben, ha 1 körrel a Red Bull után cserélnek...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

• Qorthral

őstag

Szvsz 7 VB címet nem lehet megkérdőjelezni. Egyet simán, még kettőt is talán, de hetet még akkor sem, ha az illető 40 körül visszatérve nem hozza a korábbi szintet és kicsit gyengébben teljesít az új tehetség csapattársnál. A gyengeség itt nagyon relatív, lásd Mansell visszatérése... De lehet, hogy Kimié is jó példa lesz, csak várjuk meg az év végét. Visszavonulásáig kb Hami gyoraságú versenyző volt a közvélekedés szerint, most meg lassan ott tartunk, hogy rendszeresen veri egy kvázi újonc. :) Szóval ne abból induljunk ki, hogy valaki mit produkál fénykorán túl, pár év kihagyás után. Suminak szerencséje volt sok tekintetben, lásd bivalyerős autók (melyek fejlesztésében ugyanakkor sokszor hatalmas érdeme volt), gyengébb ellenfelek mint előtte és utána, de ettől még a 7 VB cím magáért beszél, az Öreg minden idők egyik legnagyobbja vitán felül. Írtam mindezt úgy, hogy sosem voltam Sumi drukker, sőt, akkoriban, mikor állandóan Ő nyert, sokszor ellene drukkoltam.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

• Qorthral

őstag

Teljesítményértékelő UPDATE Kanadával kiegészítve:

Itt az előzmény azoknak, akik nem tudják, vagy nem emlékeznem rá, hogy mi ez. :)

Csapaterősség listák:

AUS - McL,RBR,Lotus,Williams,Ferrari,Mercedes,Sauber
    MAL - Sauber,Ferrari,McL,RBR,Lotus,Williams,Mercedes
    CHN - Mercedes,McL,RBR,Lotus,Williams,Ferrari,Sauber
    BHR - Lotus/RBR,McL,Mercedes/Ferrari,Williams,Sauber
    ESP - Williams,Ferrari,McL,Lotus,RBR,Sauber,Mercedes
    MON - Mercedes,RBR,Ferrari,McL,Lotus,Sauber,Williams
    CAN - McL,Ferrari/RBR,Lotus,Sauber,Mercedes,Williams

1. Hamilton és Button 88.5 pont
    3. Vettel és Webber 71.25 pont
    4. Alonso 58.5 pont
    5. Rosberg és Schumacher 46.25 pont
    7. Massa 45.5 pont
    8. Kimi és Grosjean 44.5 pont
    10. Massa 35 pont
    11. Maldonado és Senna 28 pont
    13. Perez és Kobayashi 23 pont

1. Perez 161% (+59)
    2. Alonso 147% (-18)
    3. Rosberg 145% (+17)
    4. Raikkönen 123% (-6)
    5. Vettel és Grosjean 119% (-3 ill. +30)
    7. Webber 113% (-9)
    8. Maldonado 104% (-4)
    9. Hamilton 99% (+5)
    10. Kobayashi 91% (+3)
    11. Senna 54% (-)
    12. Button 51% (-16)
    13. Massa 24% (-4)
    14. Schumacher 4% (-)

Perez nagyon megerősödött, mivel Malajziával ellentétben most egy olyan autóval ért el dobogót, mely nem volt a legerősebbek között. Persze kétségtelenül aprók a különbségek, de ettől még az erősebb autókkal versenyzőknek illett volna előtte végezni. Grosjean detto.
    Alonso a váratlanul nagy gumikopás nélkül (vagy egy jókor időzített 2. kiállással) szintén 161%-on lenne, ha 2. helyre számolom Hamilton mögött. Maldonado egyetlen értelmes (jó, kiemelkedő) futama a 100% szint felett tartja még mindig :) Hamilton végre elérte az autó képességeit, ha így folytatja, le is hagyja, ellenben Buttonnal, aki már csak a felét hozza az elvárhatónak :(((
    Látható, hogy a csapatversenyben is azok a csapatok állnak jobban, mint amit az autó erőssége sugallna, ahol mindkét pilóta a kocsi képességei körül/afelett tud pontokat hozni (Red Bull, Lotus,Sauber). Ehhez kapcsolódóan újdonság a csapatlista:

Virtuális pontállás 7 futam után:

1. McLaren 177 pont
    2. Red Bull 142.5 pont
    3. Ferrari 104 pont
    4. Mercedes 92.5 pont
    5. Lotus 89 pont
    6. Williams 56 pont
    7. Sauber 46 pont

Relatív teljesítés a várthoz képest:

1. Sauber 126%
    2. Lotus 121%
    3. Red Bull 115%
    4. Ferrari 93%
    5. Williams 78%
    6. McLaren és Mercedes 75%

A százalékos listákkal kapcsolatban annyit azért megjegyeznék, hogy a nagyobb csapatoknak/pilótáknak nehezebb dolga van, mivel nehezebb felülteljesíteni egy mindig elvárt kb dogobós szintet, mint a néhány pontot versenyenként. Továbbá egy kiesés is sokkal többet árt a nagyoknak, ezt kéretik azért figyelembe venni pl Perez és a Sauber első helye kapcsán. :)

Még egy megjegyzés: A viszonylag nagy ugrások és %-os változások a szezon előrehaladtával le fognak csillapodni és kapunk majd egy tényleg teljesen reális képet a versenyzők idei teljesítményéről. Legalábbis remélem. :)

Örülök, ha volt aki végigolvasta... :R

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Nem veszem kötekedésnek és nem, nem veszed el a kedvemet, ne aggódj :)
    Örülök ha van aki elolvassa és érdekesnek/hasznosnak találja a statisztikáimat. A kritikát pedig köszönöm, az építő jellegűt mindig örömmel fogadom. A konkrét kifogásoddal kapcsolatban: Az első posztban írtam, hogy ez egy szubjektív erősorrend, plusz az IM és verseny együttesen számít bele. Nekem ez a kialakult véleményem, a McLaren jobb volt a Ferrari/RBR kettősnél. Meg is indokolom szívesen, sőt, adott esetben hasonló helyzetben változtathatok is akár utólag a sorrenden, de most nem érzem indokoltnak. Ugyanis: Buttont és Massát nem igazán veszem figyelembe, szerintem Hami és Alonso hozta ki azt, amit az autó tud. Figyelembe véve az IMet, Hamilton és Alo kb pariban volt (Alo hibázott a gyors körén), Vettel elöl. A versenyen ugyanakkor a McLaren tűnt a legerősebbnek, a 2. etapban Hamilton viszonylag könnyen ellépett és Alonsonál az etap első felében Vettel is gyorsabb volt, igaz, aztán fordult a kocka. Ha Hamilton mérnökei nem szúrják el a 2. cseréjét ill. szuperlágy gumit tesznek fel (érthetetlen, mért nem azt tettek fel neki), akkor látványosabb lett volna a győzelme és látszott volna, hogy Alonso sehogy sem tudja megverni. A RBR/Ferrari kb kiegyensúlyozott volt, edzésen előbbi, versenyen utóbbi volt talán hangyányival gyorsabb. No ezen okok miatt lett az a listám eleje, ami. A dolog mindig szubjektív, de igyekszem a lehető legreálisabb sorrendet felállítani.

A hozzászólásod többi pontjával abszolút egyetértek, az ingadozás a Williamsnél a legjelentősebb az erős csapatok közül,ez nem véletlen, valószínűleg számít, hogy ott a leggyengébb a pilótapáros. Ilyen dilis évben, mint a mostani, amikor a legjobb 7 csapat tempóban 1 másodpercen belül van, rengeteget számít a versenyző és a jó beállítások megtalálása...

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Parádés futam volt a tegnapi! Sok hasonlót, ha lehet! Akár az eredmény is maradhat hasonló ;)

Pastor - Lewis eset: Egyértelműen Maldonado volt az, aki hibázott, ráadásul teljesen feleslegesen, ha van egy kis esze visszasorol, amúgy is szabálytalan lett volna az előzése plusz lazán meg lett volna később a 3. hely. Ugyanakkor Hamilton is kicsit rosszul kezelte a helyzetet. Világos, hogy nem elengedőverseny meg azért versenyeznek, hogy minden pozícióért megküzdjenek stb., stb., de Lewisnak illett volna realizálnia, hogy épp azzal a figurával harcol, akitől a legkevésbé várhatja a racionális, sportszerű versenyzést...

Szvsz ez volt Hamilton idényének első komolyabb "hibája" (a többit a csapat hozta össze), ami nem rossz 8 versenyt tekintve, ám mutatja, hogy még mindig nem annyira komplett versenyző, mint Alonso. Ugyanis Alonso megértette 2 hete, hogy nem hogy a győzelmet, de több helyet is bukik az utolsó körökben az elfogyó gumi miatt és "tanári módon" viselte, hogy négyen is megelőzték, nem kardoskodott feleslegesen. Be is gyűjtött 10 pontot, és ez még sokat érhet. Ma Hamilton is begyűjthetett volna 10-12 pontot, csak jobban észnél kellett volna lenni. Persze értem és elismerem, hogy Maldonado a hibás, de ha Hamilton nem lesz VB, akkor sokra megy majd azzal, hogy másokra mutogat, miközben kicsit profibban kezelve a helyzeteket megszerezhette volna a címet...

A többieket tekintve: Már 8 csapat van nagyon egyben, nem 7... Egyre jobb :D Így már minimum hatan fognak a Q2 végén búslakodni. :)

Alonso ma hihetetlen nagyot ment, gyors volt, a pályán és a boxban is előzött (és itt nem Hamiltonra gondolok mert azt a meki hozta össze), nem is keveset és végig hibátlanul vezetett. Persze Vettel és Grozsi gondja és az SC nélkül valsz 3. helyen végzett volna "csak", de az is hatalmas eredmény lett volna a 11. helyről. Ha továbbra is ilyen összeszedetten versenyez és a Ferrari tartja a fejlesztési tempóját, akkor meglehet a 3. cím és Ő lehet minden idők legfiatalabb 3xos világbajnoka. :)

• Qorthral

őstag

"Ha nincs Vettel és Grosjean kiesése, Alonso a 2. helyen fut be. Nem fogytak el a gumijai a végére."

Igen, de én nem is erről beszélek.
    Ismétlem:

"Persze Vettel és Grozsi gondja és az SC nélkül valsz 3. helyen végzett volna "csak", de az is hatalmas eredmény lett volna a 11. helyről."

Emlékeim szerint az SC előtt Alonso a 4. helyen állt és ugyan Hamiltonnál fél másodperccel gyorsabb volt körönként (így Őt a végén minden bizonnyal a pályán is megelőzte volna), mind Vettel, mind a 2 Lotus tempósabban haladt, mint Ő.
    Ha nincs az SC, az életbe meg nem előzi Grosjeant, mivel a Lotus még a Ferrarinál is jobban kezelte a gumikat, szal az SC és a műszaki gondok nélkül a 3. hely volt a max, ahogy fent is írtam. Te mire alapozod a másodikat?

Mielőtt kijavítasz valakit olvasd már el rendesen, hogy mit írt...

Oliverda: Persze, hogy nem hibázott. Mindent szabályszerűen csinált. De kicsit buta volt, eldobott 12 értékes pontot. Na aki ezt nem látja, az az elvakult fan. :) Abban a helyzetben Alonso nem esett volna ki, sőt Kimi sem. Sőt, megkockáztatom, hogy Vettel sem és a VB-k közül csak Hamilton. Na ezért van még mit tanulnia fejben hiába van idén aránylag minden rendben.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Szó nincs ilyesmiről. A lényeg ismét:

"Persze értem és elismerem, hogy Maldonado a hibás, de ha Hamilton nem lesz VB, akkor sokra megy majd azzal, hogy másokra mutogat, miközben kicsit profibban kezelve a helyzeteket megszerezhette volna a címet..."

Az is tökéletesen szabályos versenyzés, ha minden futamon utolsóként körözöl és jó előre félreállsz ha jön valaki. Ugyanúgy nem nyersz vele címet. Mire mész azzal, hogy papíron szabályos voltál? Arra nem hogy VB-t nem, pontokat sem osztanak. Persze év végén a Hami fanok majd a drogbáróra fogják a VB cím elvesztését, hát tegyék. De Lewis belül tudni fogja, hogy megnyerhette volna, ha kicsit megfontoltabb, ennyi.

AMD Power: Így van, Maldonado volt a hibás, kétség nem fér hozzá. A vita nem erről szól szerencsére.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Abszolút nem érted amit írok.

Egy: Mint írtam, Hamiltont megelőzte volna így is, úgy is. Minek ezt elemezgetned a válaszodban? Nem kell, hogy meggyőzz róla, mivel magam is ezt írtam le...

Kettő: Amit írtam: "Persze Vettel és Grozsi gondja és az SC nélkül valsz 3. helyen végzett volna "csak", de az is hatalmas eredmény lett volna a 11. helyről." Ezzel nem értesz egyet? Akkor nézd újra a futamot. A kiesések is a verseny velejárói, ugyanúgy, mint az SC. Világosan leírtam, ha nincs SC és a kiesések (mindkettővel szerencséje volt Alonsonak és ez itt a lényeg), akkor is 3. Ezzel dicsérni próbáltam, de látom Neked ez sem jött le. Értem, hogy Grosjeant a pályán előzte meg, gyönyörű volt btw, de ismétlem, SC nélkül nem ment volna, az is kellett hozzá. Ezért írtam oda azt is, nem viccből.

Ha azt írom, hogy Karthikeyan megnyerhette volna a futamot, ha körönként 10 másodperccel gyorsabb, akkor azt sem fogod megérteni? Ugyanolyan egyszerű ok okozat. Csak az előzőnek van valóságalapja,

Mit nem értesz azon, amire következtettem belőle? Egyáltalán mire gondolsz, mint következtetésre? Erre?
    "Ha továbbra is ilyen összeszedetten versenyez és a Ferrari tartja a fejlesztési tempóját, akkor meglehet a 3. cím és Ő lehet minden idők legfiatalabb 3xos világbajnoka." Ezt nem látod ki abból, amit írtam? Érdekes.

Tényleg nem értem miért kötekedsz, ráadásul Alonso drukker vagyok, egy percig nem akarom kisebbíteni az érdemeit, ahogy írtam parádés futam volt, élete egyik legjobbja. De ne istenítsük már feleslegesen, ha nincs az SC és a kiesések, nem jutott volna a 3.-nál előrébb. Ezzel baromság vitatkozni...

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Nézd, szerintem egyetértünk abban, hogy Alonso győzelme megérdemelt és hatalmas versenyt futott, klasszis teljesítmény volt! Ahogy az lett volna akkor is, ha csak 2. vagy 3. lesz. Ezt kár magyaráznod nekem, mivel magam már többször is megemlítettem. Sőt, örülök neki, mivel, ismét ismétlem magam, Alonso drukker vagyok :)

De azt továbbra is tartom, hogy ha Vergne nem ekkora balfék és a technika ördöge sem szól közbe, akkor Fernando csak a dobogó legalsó fokára állhatott volna fel, persze ugyanúgy parádés versenyzéssel. Engem most nem az érdekel, hogy ki hogy használja ki a lehetőségeit meg a szerencsét (ezekben egyébként teljesen jót írsz, csak ne keverjük ide), pusztán a tények: erőből a 3. helynél előrébb nem ment volna a Ferrari.

"Vettel kiesése kapóra jött neki. Szerintem rajta kívül bedarált volna mindenkit. Szóval szerintem a reális a 2. hely lett volna neki, amit pályán elintéz."

A reális a 3. hely volt, a többit az SCnek (Grosjean) ill. a Renault motornak (Vettel) köszönheti. Ettől még zseniálisan ment, félre ne érts. Már nem tudok elég óvatosan fogalmazni! :D De azért azt csak a vak nem látja, hogy miközben az SC előtti 8-10 körben szépen közeledett Hamiltonra, az élen álló Vettel-Grosjean duótól körönként 6-7 tizedet kapott, így összesen kb 7 másodpercet. A SC beküldésének pillanatában 15 másodperccel volt Grosjean mögött (Vettel mögött pedig 34-gyel)... Ne ámítsuk már egymást, a büdös életbe le nem dolgozta volna a pályán. :) Ja és az SCtől légy kedves ne vonatkoztass már el, az ugyanolyan mák, mint Vettel motorhibája. Plusz az eredeti szövegem is ez volt (keresd vissza), Vettel és Grosjean motorhibája ill az SC nélkül 3.-nál jobb nem lett volna Lonzi. Most már ezt legalább belátod? Ok, Grosjean autójának meghibásodása és az SC beküldése közül az egyik is elég lett volna neki. Értem én, hogy ha nincsenek motorhibák, csak az SC akkor Alonso erőből második, de én nem ezt vetettem fel az elején, szóval könyörgöm arról beszéljünk, amit írtam, ha már megkérdőjelezel. :)

De zárjuk le, Alonso volt a tegnapi nap embere, hihetetlen nagyot ment, előzőtt vagy 10et a pályán, ráadásul kb a felét nem a DRS zónában, mindezt az év 2. előzésre legalkalmatlanabb pályáján, Valenciában. Brilliant. :) Ahogy írtam is, jó úton van a 3. cím felé és onnantól már kb mindenki el kell ismerje, hogy a legnagyobbak között a helye.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Kimivel tényleg necces volt a dolog, ez érdekes felvetés. Ugyanakkor látva Alonso tegnapi agresszivitását, illetve azt, hogy egyfelől Ő megelőzte a másik Lotust az újrarajtnál, másfelől azt, hogy Kiminek volt egy gyengébb periódusa, amikor Lewis is elment mellette, szerintem Alonso akkor is megnyerte volna, ha Kiminek jó a cseréje, de kétségkívül érdekes lett volna a dolog és valóban, akár Raikkönen is nyerhetett volna könnyedén. Ez a sok volna viszont már sok nekem :D

A RB gyors és érdekes a helyzet, de ne felejtsük, hogy Valencia utcai pálya és ahogy Monacoban is, itt is a RB volt a leggyorsabb autó. Ill. Monacóban talán a Merci, de szoros volt. Nekem inkább úgy fest, hogy az idei Red Bull pont fordítottja a tavalyinak, a városi pályákon jók, az aero ringeken nem annyira. Ott sem rosszak, de sem Shanghaiban, sem Barcelonában, sem Montrealban nem voltak annyira erősek. A Ferrari viszont meglepő módon igen (persze csak Bahrein után). Kicsit sarkítás amit írok, ez inkább olyan meglepő következtetés, mint szabály... De ha tényleg így van, akkor nem olyan lejátszott dolog még ez a cím. Hiba lenne pont az idei évben egy a legtöbb pályára nem jellemző aszfaltcsíkon mutatott teljesítményt az egész évre extrapolálni. Ráadásul mindenki fejleszt non-stop. Szerintem végig szoros lesz Alonso, Vettel és Hamilton között. Őszintén remélem a VB érdekében, hogy a RBR nem húzott most elő egy másodpercet körönként hirtelen...

giigz: A sima RB évről annyit, hogy lassan itt a félidő és Vettelnek 26 pontos a hátránya. Ha nyer is, az minden lesz, csak nem sima. Másrészt a fogadóirodáknál is Alonso most már a legesélyesebb, szép lassan lépkedett előre. Na most, Veled ellentétben neki a pénzük bánja, ha rosszul tippelnek. :)

• Qorthral

őstag

Ne legyen igazad :) Tényleg erős sajnos a Red Bull, remélem a többiek kitalálnak valamit ill. Alonsonak lesz még pár hasonlóan zseniális futama (előrébbről rajtolva), szüksége lesz rá.

• Qorthral

őstag

Nézd, maga Whitmars is tökéletesen érti és látja azt, amiről itt órák óta próbálunk Téged meggyőzni. Hamilton nem volt elég óvatos. Nem volt hibás, de nem volt elég óvatos. De gondolom Neked ez is kevés a belátásához. Mielőtt elkezdenéd: Szó sincs arról, hogy nem Maldonado a hibás. Ez az egész nem erről szól és ezt Whitmars is érti.

• Qorthral

őstag

Így van, illetve a dolog összetett. Itt a magyarázat arra, hogy miért nem büntették meg Sumit.

• Qorthral

őstag

Látva azt, hogy Kimi is csak azután tudta legyűrni Hamiltont, hogy utóbbi gumijai elfogytak, Grosjeannak nem sok esélye lett volna Fernandoval szemben, aki egyrészt fél másodperccel helyből gyorsabb volt Lewisnál, másrészt a verseny végéig életben tartotta az abroncsait. Grosjean megnyerhette volna? Igen, ha maga mögött tudja tartani Alonsot. :) Szvsz arra lényegesen több sansza volt, mint a visszaelőzésre. De nem tudta. ;)

Megjegyzés: Vettelnek szvsz épp akkor kezdtek el elfogyni a gumijai, mielőtt bejött az SC. Valószínűleg Grosjean szépen feljött volna a végére, bár a 20 sec különbség nagyon sok ahhoz, hogy azt mondjam, utol is érhette volna. Esetleg ha úgy elfogynak a végére a Red Bullon a gumik, mint a McLarenen. Persze ne felejtsük el, hogy egy kerékcseréje még mindenkinek hátra volt, de még épp csak féltávnál jártak.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Szvsz az autosport.com elég hiteles forrás ahhoz, hogy megbízhassunk benne. Lehet, hogy abban a Whitmars interjúban, amit láttál, nem hangzott el hasonló, de ez bőven nem zárja ki, hogy egy másik interjúban mondhatott ilyet.

Értékelem én is a kemény versenyzést, hiszen tényleg ez a lényeg, de nem minden áron. Mondom ezt úgy, hogy nagy kedvencem volt Senna, aki ugyebár Hamilton példaképe. Stílusában, egykörös képességeiben is hasonló hozzá, ahogy alapfelfogásában is: "A 2. az első a vesztesek között." Ezt én becsülöm, tisztelem! Nagyon! De döntse el az emberfia, hogy 1-1 versenynek él, vagy VB címeket akar nyerni. Ha az előbbi, akkor Hamilton a lehető legjobban teszi amit tesz. Ha az utóbbi, akkor ideje lenne kicsit Senna mellett másokat is példaképnek tekintenie, lásd pl Prost vagy épp mostanában Alonso. A bemásolt nyilatozatra csak annyit, hogy remélem nem fogja évek múlva sem megbánni Lewis, hogy nem lett sokszoros világbajnok cserébe a kompromisszumok nélküli versenyzésért. Ez van, mindent nem lehet, ezt Neked is látnod kell.

• Qorthral

őstag

Najó, de itt most nem Webbo éltetése volt a lényeg, hanem épp amit írsz, vagyis az, hogy a mezőny legeslegerősebb autójával légüres térben egyedül elöl autózni a többieknél gyorsabban nem biztos, hogy olyan fenomenálisan nagy teljesítmény. Persze komoly fegyvertény, elvégre a gyors autó magától nem nyer futamot, de hasraesni nem kell tőle. Alonso és MSC (de főleg előbbi, mert Schumi a legtöbb nyert pozícióját a taktikaelőnynek köszönhette (gumielőny)) teljesítménye komolyabbnak tűnik, mivel alattuk nem a legjobb autó volt. Ennyi a történet és nem több. MIndez pedig abból jött, hogy Button szerint Vettel nagyobbat ment Alonsonál. Ami lehet, hogy igaz, de szvsz csak az autója volt jobb. Mindamellett mindent tökéletesen csinált, de Alonso elverte volna, ha azonos a két technika.
    Webbert pedig most pont nem igazán szerencsés fikázni, mivel egyrészt az időmérőt megint a csapat szúrta el neki, anélkül közel rajtolt volna az 1. helyhez, másfelől megnéztem volna Vettel mit kezd azzal, ha hátulról kell feljönnie. Kanadában megmutatta Alonso mögött, hogy Ő milyen jól tud előzgetni azonosan kopott gumikon, szal nem tudom miért kell Webbert oltani, amiért itt most neki sem ment... Nem éltetem Őt, szerintem sem volt nagy versenye, de bántani sem kell, mert szvsz a csapat bénázása miatt ment el neki a dobogó. Aki gáz volt, az Button, akinek semmi gondja nem volt az autójával, mégis szánalom volt amit produkált...

• Qorthral

őstag

Szegény :(
    Félelmetes, hogy van olyan csapat, ahol többet számít a hírverés (figyeljetek, nő tesztpilótánk van!), mint a biztonság és a józan ész. Szuperlicensz nélküli tesztpilóta? Értelme nulla. Múlt hétvégén meg is látszott, a csaj nem ugorhatott be Glock helyére. Mások mit meg nem adtak volna a lehetőségért! Buemi egyből jelentkezett is, hogy Ő vezetne :D
    Szerintetek hányan vállalták volna? Sokan. Rengeteg tehetséges pilóta szorul ki az F1ből a helyek kis száma miatt... :((

• Qorthral

őstag

Ez rendben van, de, mint ez látható a hölgy még nem érett meg az F1es autó tesztelésére. Lehet, hogy fizikailag igen, de fejben biztosan nem. Az pedig továbbra is érdekelne, hogy miért nincs olyan tesztpilótájuk, aki tartalékverenyzői szerepet is be tud tölteni, lévén hogy van szuperlicensze...

Btw nagy baromság a tesztelések ilyen mértékű korlátozása, ez ebből is látszik, amit írtál, hiszen így még nehezebb megszerezni a fiataloknak a szuperlicenszt...

• Qorthral

őstag

Mindamellett, hogy tud valamit, ha ez marad az állás akkor ki kell jelenteni, hogy ennél a srácnál mákosabb fogadót én még nem láttam... :D
    Persze jónak ígérkeztek a Sauberek, de a pole bőven nem reális, a tempó alapján sem.

Btw tudja valaki, hogy meddig várhatnak? Ill. ha leintik akkor a Q1 eredménye számít vagy a mostani állás?

• Qorthral

őstag

Sehányat. Alonso zseniális volt, mert úgy futotta a Q2es utolsó körét, hogy pont beférjen a TOP10be, de NE javítson a 3. szektorban. :) Azért meg hadd ne kapjon már büntetést, mert az első két szektorban (ahol nem volt sárga zászlózás) nagyon jól ment. ;)

• Qorthral

őstag

Ha nézted is az edzést, világosnak kellene lennie számodra, hogy nem volt vezetésre alkalmas a pálya, mindenki csúszkált, aquaplanning volt kb 6-7 helyen. Nem csak ALO panaszkodott, de mindenkit nem fognak bejátszani. Btw hallottad Vettel mit mondott a mérnökének? Felsorolt kb 10 kanyart, ahol túl sok a víz a versenyzéshez. Vagy Ő is csak rinyált? :) Ne nevettesd ki magad még jobban.

Egyébként ennyit arról, hogy Alonso csak szárazon jó, vizes pályán meg csak közepes. A nagy esőmenők (Hamilton, Vettel) meg csúnyán el lettek verve, Ham pl majdnem 2 másodperccel.

Amúgy érdekes volt nézni, hogy mennyi függ a gumitól is. A versenyzőn is sok múlik, de a Q2ben Hamilton szárnyalt a full wet gumikon, a Q3ban viszont nem igazán tudta működésre bírni az intereket. A Ferrarinak jobban fekszik az inter, a McLarennek meg a Wet. Mondjuk ez Button újabb szánalmas teljesítményét nem mentheti.

Vettelt ezúttal kedvenc környezetében verte el a tehetségtelen, itt a fórumon sokatok által semmibe vett csapattársa. Azért néhe neki is összejön 1-2 mázlista gyors kör, nem? :D

Grat a TOP3nak, szépet mentek! Sumi behúzhatta volna az első büntetésmentes pole pozícióját visszatérése óta. Nem sokon múlt, de hibázott, míg az első 2 srác nagyon összerakta a körét.

mod: rocket 1758# : Nem erről van szó, de bizony érezte, hogy mennyire kell elvennie ahhoz, hogy ne legyen gyorsabb, mint a PB Sector 3 ideje. Ettől (is) nagyon profi versenyző. Az már nem csak rajta múlott, hogy tovább is jutott, de kétségtelenül okosan ment.

venember: Nincs mit :)
    BMW001: Jah, de holnap még bármi lehet, pl jó eséllyel egy esős káoszfutam is...
    Bár a legutóbbi olyanból elég jól jött ki :D

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Nem tudom elhinni, hogy van aki nem érti meg, mit írtam. Alonso nem azért volt zseniális, mert kiszámolta milyen időt kell autóznia, hogy még épp továbbjusson (ez nyilván lehetetlen, hiszen nem csak rajta múlik), hanem azért, mert azt érezte, hogy pontosan mennyire nyomhatja a sárga zászlós szektorban ahhoz, hogy még épp ne javítson az eddigi legjobb 3. szektorán, ergo ne büntessék meg. Nagy különbség!
    Érted, ha gyorsabban megy, elveszik az idejét és kiesik, ha lassabban, akkor pedig eleve gyönge lett volna az idő és azért esik ki. Pont eltalálta a megfelelő tempót. Persze még így is kieshetett volna, ha még ketten gyorsabbak, de minden tőle telhetőt megtett és jól csinálta.
    Aki ezt nem érti vagy látja azzal nincs értelme vitatkozni, mert minimálisan sem objektív...

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Szépet ment, kétségtelenül gyenge volt a kocsi a dobogóhoz, de azért ne istenítsünk már valakit, aki a 7. helyen végzett. A nála lényegesen gyorsabbak (Ferka, RBR, Lotus) mind lenyomták, nagy hátrányból is (Grozsi). A többieket tartotta, de én akkor nevezném nagyon szépnek amit tett, ha a gyorsabbak közül is van, akit megver. Te viszont már baromi idegesítő kezdesz lenni, neked MSC akkor is gyönyörűen megy, ha épp Sennát trafálja telibe hátulról, vagy ha épp kikap Rosbergtől. Vegyük már észre azt is, ha nem kell annyira nyalni a 91xes futamgyőztesnek. Ma jól ment, de semmi több.

rocket meg a többi Webber fikázó: Lassan el kellene ismerni, hogy nem feltétlen Vettel az Isten, hanem mégis a kocsi tud valamit nagyon, nem? Vagy legalább annyit, hogy Webber is nagyon jó. Idén és 2010ben is pariban volt Vettellel, szóval nem hiszem, hogy nagy a tudásbeli különbség, vagy mindkettő zseni, vagy egyik sem. 2011 kivétel volt, ott Vettel nagyon nagyot ment végig, de azért tudjuk, hogy Marknak a befújt difi nagyon nem feküdt.
    Félre ne értsetek, Vettel baromi jó, de túl van értékelve, Mark viszont alul.

Lotus: Hihetetlen, talán a legeslegjobb technika a mezőnyben és ez a szarjankó team a pilótákkal együtt még egy futamgyőzelmet sem lapátolt össze, miközben már 5 másik csapatnak összejött... Kimi 2 hete ill. Bahreinben és Kanadában volt töketlen/nem elég gyors, Grozsi meg kb a futamok felén... Ja, a csapat meg szintén jópárszor, taktikai baklövések voltak többször, mint pl Kimi időmérőin látszik is...

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Szerintem viszont nagyon sanszos. Ezen a futamon is ők voltak a leggyorsabbak, csak ugye előzni is tudni kell... Kimi nem elég gyors, Grosjean jobban megy. Ő viszont IMen és versenyen is komolyat hibázott. Még így is majdnem elverte Kimit.

• Qorthral

őstag

Szerintem meg annak, amit írtam: a legjobb technika dolgozik alattuk :P
    A tempó nem hazudik, még ha a pilóták nem is képesek kihozni a maximumot (helyezésben) belőle. Komolyan szégyen, hogy ezzel a kocsival még nem sikerült nyerniük.
    Btw Grosjean 4 futamon esett eddig ki, és csak 1x technikai okból. De Kimi bőven nagyobb csalódás nekem, hiába ajnározzátok itt sokan, gyenge a produkciója. A kváziújonc csapattársa rendszeresen gyorsabb, csak még sokat hibázik. Kimi egyetlen szerencséje, hogy alatta még nem állt meg a vas, illetve hogy Grosjean nem elég stabil a pontok hazahozását tekintve. Vagyis a rutinja. De sztem év végére Grosjean lesz előrébb az összesítésben könnyedén.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

A dolog csúnyább a tempót vizsgálva szerintem Kimire nézve, mint amilyennek látszik...
    Időmérőn egyértelműen jobb eddig Grosjean, de vegyük sorra a futamokat:

AUS - nem összevethető a tempó
    MAL - ez sem
    CHN - kb egál
    BHR - megtévesztő, hogy Kimi előrébb végzett. Ha utánaszámol az ember, akkor kb 1 tizeddel volt gyorsabb körönként, ha leszámítjuk azt az etapot, amit az időmérőn "megspórolt" extra szett lágyakon futhatott. Az pedig körönként kb 3 tizedet ért, hogy neki friss gumijai voltak, Grosjeannak pedig nem...
    SPA - kis különbséggel Kimi
    MON - nem összevethető, de GRO sokkal gyorsabb volt az edzéseken, Kimi szenvedett, szóval ez Grosjeané inkább.
    CAN - Grosjean
    EUR - Grosjean
    GBR - Grosjean

Kimi helyében összekapnám magamat,mert ez még jóindulattal is 4:2 Grosjeannak, IMeken pedig még nagyobb a különbség.

Kicsit úgy érzem,hogy ez a Kimi vs Grosjean hasonló a 2007es ALO vs HAM csatához. VBként jössz egy új csapathoz, Te vagy a sztár, de az "újonc" váratlanul baromira megnehezíti a dolgodat...

• Qorthral

őstag

Hogyne lenne. Én nem Grosjeant méltattam! Mindössze arra világítottam rá, hogy Kimi lassú ahhoz képest, amit várni lehetett tőle és egyelőre veri tempóban a kiscsikó csapattársa. Ez meg világos, a számok nem hazudnak.
    Btw ha a műszaki hiba elkerülte volna a múltkor a fiatal franciát, akkor pontokban is Kimi szintjén/előtte lehetne. Az, hogy az első körökben 4versenyét is eldobta/nagyban hátráltatta, rutintalanság és ki fogja nőni. Kiminek meg össze kell kapnia magát, hogy mire ez megtörténik, felvegye a sráccal tempóban a versenyt.

Lehet mentegetni most még Kimit, de lassan az elvakult rajongók is kénytelenek beismerni, hogy nem váltotta meg a világot és az egyetlen embernél, akinek hasonló technika van a hátsója alatt, lassabb.

• Qorthral

őstag

Nem tudom. Ez kicsit sántít:
    Grosjean átlagos rajtpozíciója a 6.hely eddig, Kimié a 8., Alonsoé a 7.
    Látható, egyik sem épp kvalira top autó (eddig). Ennek ellenére Alonsonak majdnem annyi pontja van, mint a két Lotusosnak együttvéve, miközben átlagosan nézve nem rajtol jobb helyekről, a 9 versenyt együttesen nézve gyengébb az autója a versenyre és ráadásul a két győzelmét a 9. illetve a 11. helyről szerezte, nem az első 2 sorból...
    Ráadásul mindkét alkalommal előle rajtolt el mindkét Lotus! De megelőzte őket.
    Szóval továbbra is azt mondom, hogy egyfelől szégyen, hogy a Lotus még nem nyert futamot, másfelől Alonso azzal az autóval idén simán VB lenne.

Oli: Nem, nagyon nem. Mondjuk Koba a szerelők elütésével bukott pár helyet. Alonso viszont simán tartotta volna lággyal is Webbot az elején szvsz, keményen meg gyorsabb volt.
    Hamilton számomra kakukktojás, mert a keményeken kifejezetten lassúnak tűnt, a lágyakat meg irreálisan hamar elkoptatta.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Az a szomorú, hogy nem így van. Grosjean múltkori kiesése sokba került neki és nem tehetett róla. Ergo nem korrekt így a pontszámokat nézni. Már amennyiben teljesítményt akarunk összehasonlítani, nem pontállást. Sumi és Rosberg esetét sem úgy döntenéd el szerintem, hogy csak azt veszed figyelembe, hogy Sumi sehol sincs a ponttáblán...

Szóval, mint írtam, a legutóbbi kiesése nélkül Grosjean minimum ott lenne pontokban, ahol Kimi. Épp ezért a helyes mondat így hangzik: Kimi a rutinjának köszönhetően tudja (épp) tartani a kiscsikó csapattársát. De ha a kiscsikóból nagycsikó lesz és nem ostobáskodja el a futamok felét akkor Kimi reszkethet. Vagy összekapja magát, mert szvsz több van benne annál, amit mutat. Lehet, hogy tényleg rozsdás még, mint itt valaki írta is nemrég.

• Qorthral

őstag

Na és miért csak Kimi küzd a kormánnyal az egész mezőnyből? Hagyjuk már, tiszta vicc, hogy fél év alatt sem tudott egyik kormánnyal sem megbarátkozni... A kormányhisztijéből már a csapatnak is elege van. Mondom, össze kellene kapnia magát, mert Grosjean ennyi hiba mellett is ott loholna a nyakán, ha nincs a műszaki zűr... Persze ezt vagy látja valaki, vagy nem. Lehet agyondicsérgetni Kimit, de azon kívül, hogy stabilan behozza a kocsit, nem látom miért is kellene... Most is magyarázzátok itt a forgalommal, kérdem én, miért nem előzött? Vagy itt azt nem lehet? Ugyan, pl Alonso gyengébb verdával vagy 15 előzést mutatott be 2 hete egy arra alkalmatlanabb pályán és az előzések fele azonos állapotú gumin volt. Vagy nézzük a csapattársat, Grosjean tegnap is előzött jópárat és feljött Kimi nyakára. Eközben a finn csak követte épp az aktuális előtte lévőt... Nem mondom, hogy könnyű előzni, vagy ilyesmi, de itt válik többek között el, hogy ki a jó és ki a jobb.
    A csapat elszúrja a taktikát részhez pedig annyit, hogy azért a versenyző is beleszólhat a kérdésbe, Kimi pl jelentkezhetne, ha úgy érzi, nem tud előzni és hidd el, kihoznák a bolyból. Érdekes, vajon a Red Bullnak miért jön be ez mindig? Nem hiszem, hogy a többiek nem vették észre.

• Qorthral

őstag

Teljesen egyértelmű, hogy gyengébb volt a Ferrari, mint a Lotus. Aki látta is a futamot, nem csak nézte, annak ez világos. Nem is kezdem el magyarázni, mert annyira egyértelmű. Nézz utána, ha nem hiszed, de hadd ne koptassam a billt. Valenciában a Red Bull kimelkedő volt, de utána lazán a Lotus jött, majd a Sauber ls a Williams és csak utánuk szorosan a Ferrari. Alonso azzal nyert, hogy minimális időt veszített a forgalomban, mivel ha kellett, kb mindig rögtön előzött (ez a zsenialitás), míg a többiek (pl Kimi) sokat.

Motion_Blur: Nem akarom bántani Kimit, fikázni pláne nem. Nagyon jó versenyzőnek tartom, tisztelem, sőt, szorítok is neki. Azért ismétlem a dolgot ennyiszer, mert nagyon bosszant, hogy itt sokan (Te nem tartozol közéjük) kb istenítik az idei teljesítményét, pedig elég világos, hogy eddig nem nyújt olyan hatalmasat... Persze miért csodálkozom? Kiminek van Sumi mellett a legtöbb és legelvakultabb rajongótábora.
    Na szóval no offense, nem fikázom, csak szeretném, ha kicsit kinyílna egyesek szeme. :)
    Btw veletek együtt remélem, hogy magára talál és nyer pár versenyt! :)

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Hát nem is fogok elájulni minden futam után mindenkitől. :) Aki gyengébb, arról leírom a véleményemet. Hamilton jól ment most is, 2 hete is, a korlátokat az autó adta. Ugyanakkor a VB szempontjából lehetett volna óvatosabb 2 hete. Ennyi volt felé az összes kritikám és ezt tartom is. Amúgy ezt sok, nálam hozzáértőbb arc is lenyilatkozta azóta, köztük ha jól rémlik Whitmars és Hamilton is, szóval az ellentétes álláspontot innentől elég nehéz szerintem védeni :P

JColee: Grosjean rá volt tapadva Alonsora. Ebből még nem következik, hogy gyorsabb volt, de sejthető. Annyi biztos, hogy lassabb nem lehetett. Egyébként a "tiszta levegőben" futott köreik tempója alapján a Lotus gyorsabb volt minimum fél másodperccel,mint a Ferrari.
    De ha ez így nem elég: Nézd meg ezt az oldalt. Menj le a Race Chart részhez és csak Hamiltont, Vettelt, Grosjeant és Alonsot pipáld be. Grosjean a 10. körben szabadult Hamilton mögül és egyből jóval gyorsabb volt nála, Alonsonál pedig egy picivel. Ám az elsőkerékcserék és az SC közötti körök a legárulkodóbbak (17-28), ekkor mind a 4 versenyző tiszta pályán autózhatott. Grosjean 11 kör alatt 8 másodpercet adott Alonsonak, vagyis bőven több, mint felet körönként. Plusz ugye a vélég konkrétan feltartotta őt Alonso, miután ügyesen megelőzte. Remélem ez már elég meggyőző volt,elérted, hogy leírjam. :)

Xirtam: Ha ezt rám értetted: ugyan mióta van úgy, hogy csak savazni vagyok képes? Ne nevettesd már ki magad. Csak tegnap óta dicsértem többször pl Alonsot, Grosjeant, Webbert és Massát is. Emellett kritikát fele ennyi versenyző kapott. Szóval legközelebb igazat írj, ha kritizálsz, mert a ferdítést rühellem. Kösz.

• Qorthral

őstag

Rendben, ez esetben tekintsd tárgytalannak! :)

• Qorthral

őstag

Rég volt már jó kis sportgéza, szóval Oliverda kedvéért íme egy friss és ropogós cikk. :D

Egyébként meglepődtem rajta, hogy a Red Bull ilyen hamar belement a +1 évbe Webboval.
    Abban sem voltam biztos, hogy Ő egyáltalán akar versenyezni még ég évet.

Pompi: Köszi az összefoglalókat! :R

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Kicsit védve azért Kimit (mostanában úgyis eleget támadtam :D), szerintem Ő is simán szállíthatja a Lotus első idei győzelmét. Igaz, hogy Grosjean gyorsabb, de Kimi kiegyensúlyozottabb és tapasztaltabb. Nem véletlen, hogy az első körökből eddig sokkal jobban jött ki, mint a csapattársa. Hogy mi számít majd többet, a rutin, vagy a gyorsaság, az hamarosan kiderül... De ne feledjük, eddig Kimi állt közelebb a győzelemhez a két 2. helyével. Bár Grosjean lerobbanása nélkül egál lenne a helyzet. Igazság szerint én Grosjeantól várom az első győzelmet (mondjuk a Ringen ~50 fokos aszfalthőmérséklet mellett), de Kimi is simán nyerhet, ha előbb nem, ott van ugye Spa. :)

Btw ott a Mester is jó lehet, és még az sem kizárt, hogy nem idén utoljára ;)

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Az év első 2-3 futama alapján nagyon úgy festett, hogy a McLarent kell legyőzni, de erre max a bikáknak van esélye. Most meg rajtuk és a feltámadó vörösökön és a szupergyors Lotusokon kívül lassan a Merci, a Williams és a Sauber is lehagyja a Mekit... Button Kanadában a Caterham szintén volt :D Igaz, Hamilton viszont nyert. Kissé érthetetlen. Szerintem alapvetően nem olyan jó az autó és csak azért tűntek jónak év elején, mert jobban eltalálták a gumik határait és viselkedését az első futamokon, míg a többieknek ehhez több idő kellett...

Ferrari valóban pont a fordítottja, Alonso, és lassan már Massa is mostanra szinte erőből tud a RB és Lotus autók ellen versenyezni. Ha így folytatják, sokat elérhetnek. Náluk viszont valószínűleg mégis elég jó volt a radikális új alapkoncepciós autó, csak idő kellett a megértéséhez + a teszt után hozott fejlesztéseik rendre nagyon jól működnek és javítják a verdát...

A legnagyobb kérdés most az, hogy össze tudja-e mégis kapni magát a Meki ill. a Lotus képes lesz-e továbbra is tartani a tempót a fejlesztési versenyben. Németoba pl visznek komoly új elemeket.

JColee: Meg Perez Monacoban :D

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Forrás: Bors :DDD

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Pont ez a lényeg, hogy minden bizonnyal nem azok voltak. Vagy a csúnyább lányok nem lehetnek hihetetlen jófejek? ;)

De másik irányból megközelítve: Nicole sem az a klasszikus szépségideál, szóval valsz Lewisnak nem jön be a 40kilós photoshoppolt csontkollekció.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Csak könyörgöm ne kezdjétek el a magyarkodást, hogy a magyar nők milyen szépek, mindenki más meg bűnronda, mert ez baromi idegesítő és abszolút nem igaz.
    (Ha megkérdezel 10 magyart, hogy hol vannak a legszebb nők a világon, 9en Magyarországot mondják. Ha 10 külföldit kérdezel, örülsz, ha lesz 1, aki egyáltalán megemlít minket.)

• Qorthral

őstag

Nem írtam, hogy baromság, csak azt, hogy szimplán nem igaz :P Pusztán érzékeltetni akartam, hogy azért ez nem "közismert, elfogadott tény". Persze, itthon igen jók az arányok, de néhány országot leszámítva mindenhol vannak szép számban gyönyörű csajok. Bullshit, hogy mi vagyunk ilyen téren a legjobbak.
    Annyiban igazat adok nektek, hogy itthon sokkal jobb a felhozatal, mint Angliában, de sok más országban szintén. Az offot ezzel be is fejezhetjük. Ja, és maradjunk annyiban, hogy ha Hamilton akart volna, talált volna szépeket, lévén az is hülyeség, hogy ott mindenki ronda, plusz rengeteg külföldi (pl magyar) vendégmunkás van.

De térjünk vissza az F1hez. Kinek feküdhet leginkább a Hockenheimring?
    AMi az időjárást illeti, még messze van, de nem úgy fest, hogy túl nagy hőség lesz. A kvali pedig könnyen megint trükkös lehet.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Grosjean valódi gyorsaságát és esélyeit jól mutatja (legalábbis a fanboyok kortesbeszédénél többet mond), hogy míg az év elején rendre Kimit tartották esélyesebbnek a fogadóirodák a két Lotusos közül, mostanra (szépen lassan) megfordult a kép és már Grosjean kapja az alacsonyabb oddsokat. Jól példázza ezt az is, hogy a Német Nagydíj megnyerésére annak ellenére egyforma oddsot adnak a két pilótának több nagy fogadóirodánál is, hogy Grosjean 5 helyes rajtbüntit kap.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Nem is írtam, hogy minden irodánál így van. De amit írtam, az tényleg látható, jelesül a tendencia, ahogy Grosjean oddsa egyre jobban megközelítette Kimiét és az utóbbi 1-2 alkalommal már volt, hogy neki adták a jobb oddsot (érts: alacsonyabb).
    Az, hogy büntetése ellenére is ilyen közeliek az oddsaik még az általad linkelt oldalakon is, azért mutat valamit.

De, hogy lásd, mennyire nem kiragadott a példa:

Bwin - Mikor írtam itt még 15 vs 15 volt, de az utóbbi pár órában átvariálták.
    William Hill
    888sport
    Bluesq
    Coral Itt egyébént Grosjean oddsa még jobb is.
    Plusz van még egy rakat oldal, ahol Kimi oddsa a jobb, de csak minimálisan. Ergo a büntetés nélkül fordítva lenne. Végignézve az oldalakat, alig lenne olyan, ahol a büntetés nélkül is Kimi lenne az esélyesebb. És pont erről beszéltem.

Nyilván sok helyen Kimi oddsa a jobb most, de ez irreleváns, mivel én több irodáról írtam, nem pedig az összesről.
    Persze kötözködni mindig lehet, de a tendencia látható és aki akarja, érti, látja amit mondok. Aki meg nem, az talán akkor sem látná, ha Kimi minden futamon kört kapna Romaintól.

Megjegyzem, hogy ezzel nem Kimit akarom bántani, csupán alátámasztani a saját véleményemet a Lotus pilótáinak jelenlegi teljesítményéről olyanokéval, akik nem csak szájkaratéznak egyik vagy másik srác mellett, hanem rengeteg pénzük múlik az erőviszonyok helyes megtippelésén.

Motion: Kétségtelen, bár abban azért közrejászik a pontelőnye is erősen, míg a köv verseny eredményében nem. Plusz talán az is, hogy ha a Lotus hirtelen tényleg esélyesévé válna a VBnek, akkor a csapat minden bizonnyal kötelezné Romaint Kimi segítésére. Jól is tennék, megjegyzem. Plusz persze az a bizonyos rutin, hiszen Grosjean jó eséllyel kukáz majd még pár versenyt :D

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Te pedig elfogultan látod, velem ellentétben :)
    A 12-es odds durván azt jelenti, hogy 8% az esélye a győzelemnek. A 19-ces pedig azt, hogy 5%. Szerintem ez nem nagy különbség... Főleg, hogy ennél az irodánál a legnagyobb a kettejük oddsa közti eltérés. Nehéz amúgy Veled vitatkozni, mert borzasztóan elfogult vagy Kimi irányába. Nem is nagyon van értelme győzködnöm Téged. Azért annyit csak megjegyeznék, hogy az általad írt bet365 irodánál (ahol a legnagyobb most az oddskülönbség Kimi javára) Grosjean büntetése előtt 13as oddsa volt a franciának, Kiminek pedig csak 17es. Innen már tényleg a vak is látja, amit már az előbb is pedzegettem, vagyis azt, hogy mostanra már lényegében minden iroda Romaint tartja a győzelemre esélyesebbnek, ha nincs büntetés. Lehetsz akármekkora Kimi fan, ezek makacs tények, értelmetlen velük vitázni. Persze elmondhatod, hogy szerinted Kimi 1000x jobb, ügyesebb, lazább, stb., ez rendben is van, lehet, hogy úgy is van. De ettől még áll amit írtam, egyre többen tartják Grosjeant jobbnak.

Mi az, hogy nincs tendencia? Értetted egyáltalán, amit leírtam?
    Év elején Kimi sokkal esélyesebb volt a fogadóirodák szerint, aztán pár versennyel később már csak kicsivel, megint párral később már egálban voltak Romainnal, mostanra pedig már Grosjean az esélyesebb, ha nincs büntetve. Na erről a tendenciáról beszélek és ez igenis létezik, mivel év eleje óta figyelem. :)

• Qorthral

őstag

Pedig elég egyszerű megérteni a helyzetet. Amúgy a számtalan post összesen 3, szóval ne túlozzunk :)
    Összefoglalom:

A #2356-ban leírtam, hogy Grosjeant lassan esélyesebbnek tartja több nagy fogadóiroda, mint Kimit. Év elején fordítva volt. Erről senkit nem akarok meggyőzni, mert ez tény. Legalábbis azt gondoltam :) De McCartmannak nem volt az. Ezért kezdtem el bizonygatni az "igazamat". Azóta sem értem amúgy, mibe kötött bele, hiszen napnál is világosabb tényekről írtam, nem pedig véleményt fogalmaztam meg...

Egyébként baromira nem akarom meggyőzni a Kimi fanokat semmiről. Többek között azért sem, mert mint írod, lehetetlen. Pusztán érdekességképp hoztam pár adatot arról, hogy kezdik a profik is komolyan venni a zöldfülű franciát...

Sajnálom, ha nem sikerült érdekesre... Biztos jobban tetszett volna a népnek, ha Kimit éltetem :) Ez van. Mindazonáltal ez egy F1 fórum, azt hiszem írhatok bármit, ami ide kapcsolódik. Egyébiránt nem is értem miért zavar ez a szumma 6-7 hsz hármunktól a témában, miközben amúgy totál üres a fórum. Szerintem ezerszer jobb, ha ilyesmikről folytatunk értelmes eszmecseréket, mint ha Hamilton állítólagos ribancügyét boncolgatjuk alja brit napilapok cikkei alapján.... Kicsit visszatetsző is nekem, hogy Te is ebbe a hat hszbe kötsz bele, ami legalább nagyjából témába vág, az a kb 40 totál értelmetlen bulvárhsz meg nem zavart.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Rendben, ez egy jó ötlet :)
    Egyáltalán nem vagyok Grosjean fan... Ha valami, hát max Alonso fan. Amiért támadásnak látod: nagyon nem tetszik, hogy szerte a neten év eleje óta csak Kimi méltatását látom, holott ez a sokak által előre temetett francia srác is bitang jó. Próbálok ellenpólus lenni, ennyi az egész, nem több. De úgy látom merész dolog egy zöldfülű teljesítményét méltatni, ha hipernépszerű nagyonlaza VB a csapattársa. :P

"már oldalak óta vehemensen támadod Kimit és próbálod degradálni a teljesítményét"
    Ez nem igaz, ferdítesz. Nem Kimit támadom (egyszer sem tettem), hanem Grosjeant méltatom, közben elismerve Kimit is, de ezt is vagy 5x leírtam. Ennyire nehéz érteni a kettő közti különbséget?

"van ám az éremnek másik oldala is, még ha ez téged nem is érdekel"
    Ez is ferdítés. Annyit írtam, hogy több irodánál. Igazam volt? Igen, linkeltem is párat. Innentől érdektelen, hogy hány olyat hozol, ahol nem így van. Hogy világos legyek, ha azt mondom, hogy van albínó oroszlán, és mutatok is egyet, akkor nem érvelhetsz ellene azzal, hogy mutatsz nekem százezer olyat, amelyik nem albínó... :D Sorry a hülye példáért, de pont ez történt fent is, ha átgondolod. :)

Na, de tőlem lezárhatjuk.

[ Szerkesztve ]

• Qorthral

őstag

Hát igen...
    Szerintem is jobban teljesített volna vele. Ott lenne a tabella elején Vettelék környékén. De ehelyett verheti a fejét a falba, mert a hobbija fontosabb volt...

• Qorthral

őstag

Nem szapulom :)
    Kár, hogy csak olvastok, de nem is akarjátok megérteni, csak ugrotok, mint kutya a csontra...
    Az miért szapulás, ha tények alapján leírom, hogy valaki gyorsabb az illetőnél? :F

• Qorthral

őstag

Jelzem :)

• Qorthral

őstag

Nincs mit. Próbálj fejlődni, a törekvésed mindenképp becsülendő.
    Annak meg csak örülök, ha mosolyt csalok az arcokra, bár általában nem ez itt a célom. :)
    Javaslat: A kritikát szívleld, meg és ne sértegetéssel reagálj.

• Qorthral

őstag

:R
    Vajon feltámad-e most a McLaren?
    Úgy érzem ez a 2 verseny kb az utolsó esélyük rá.

Hozzászólok Aktív témák