Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz SirTom #800 üzenetére

    Aluuu, az jó! Csak ne kelljen síkolni friss anyagot, 20 mm-re, mert az kiakaszt! :DDD
    Igen, én a múlt hétig többnyire két gépen dolgoztam, az egyik, amit mutattál - ez is szlovák, mint a TOS, csak ez egy MAS 1000. De megszólalásig ilyen volt, csak eladták. Ez volt az, ami kírta, h NC nincs bekapcsolva, és fogásban volt, meg szorult benne a szerszám. Amúgy elég jó gép, szerszámváltó, miegymás (igen, nekem ez luxus, ui a nagy gépemen nincs). Illetve: volt rajta egy régi HDH 426-os vezérlő, de a körmarásnál nem volt előfúrt átmérő opció a ciklusban, így nagyon nem tudtunk pl furatot letörni, és mindig CC-vel kellett megírni, meg tologatni furatonként a koord.rendszert. (mondjuk volt 8-10 távtartó tőke-furat...) És azt sem szerettem, h egy normál hosszúságú szárnál, ha egy 25-ös alátéten volt az asztalon a lap, akkor nem tudott odáig Z-ben lemenni, és szoftveresen sem tudtuk átírni a Z végállást. Hosszúszárú befogó kellett hozzá, amivel ugye már egyes dolgokat nem illdomos marni. (jó, kp fúrás még elmegy) És sokszor volt, h valami jeladó túlmelegedett a gépben és hőlégkioldó hibával szintén leállt a hajtás.
    Így leírva, nem is volt olyan jó gép. Van egy 1016-os Quick, 530i-vel, na az már faszányos ;)
    A fő gépem ez: TOS FS80. Előnye a nagy mozgástér (Z-ben is), esetenként egy felfogásból több oldal megmarása, hátránya a kialakítás, és ebből fakadó meghibásodások, és a kis fordulat.
    Majd teszek fel (sajna csak telefonos) képeket!

    A körülmények nem engedik meg, h a programozót rábírjuk a jó(jobb) munkavégzésre...

Új hozzászólás Aktív témák