Új hozzászólás Aktív témák

  • péterd

    csendes tag

    Hát igen ntc-n ez nem tetszik hogy minden g kodot felyböl kell vágni és mellé a mondat cim láncait pl:g01 xpos zpos arc bev m00 fedd spin wait.Ez a legelsők között van de még csak a lánc felével vagyok tisztában x z kórdináták valamitől valameddig ,arc az a szög fűgvény (a meghatározás valszeg nem jó bocs ez csak azt tükrözi h még azért a fogalmakkal nem vaok tisztában) +bev -bev letörés ill lekerekités,feed az előtolás, de a m00 spin és a wait nem tom mi, a wait várj magyarul de hogy mikor mire miért,és ha lehetne pár kérdésem pl g40-47 pozicionáló parancs ugye és az alkatrész oldala szersszám beméréskor z0.000 x 20 akkor az azt jelenti ez esetben hogy a ref pontból oda áll? és utána lehet kontúrnagyolni ciklusba meg ilyesmi? Igazábol még a ciklusokkal sem vagyok tisztában csak azt irom amit felfogtam. Amit eddig vettünk az a g00,.g01,g02 g03 g40-g47 külön külön értem öket de 1 programban nem látom át pl pozicionálok csinálok egy 20 mm egyenes interpoláciot elötolással,mongyuk izé g40 zpos 20.000 akkor mi az x?de tovább megyek g02 kör interp orjárással megegyezöen és mongyuk rad 6 negyed kört akkarok megtenni vagyis inkább a rajz szerint megvan határozva h meddig tart a köriv 0 tol 45-re van akkor mit kell beirjak z45 x20????? de szerintem bazinagy hülyeségeket irtam :DDD :DDD :DDD

Új hozzászólás Aktív témák