Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    Újfent pangás...
    Na, nem baj, feldobom a témát!
    A hét kérdése: ki hogyan csökkenti a normaidőt??? Azaz, hogyan legyünk gyorsabbak?

    Rendeltünk két 1196x125x176 mm-es gerendát, 1.1730-as acélból. A vastagság be volt tűrve a rajzon, 176.00, azaz tűrés: 0.01 mm. Ezeket és az ilyen jellegű darbokat készre köszörülve kapjuk, ritkán van, hogy fel kell húzni. Felb...szom az asztalra, alátétre, hogy fúrjam. 200 kiló, csak daruval lehet, arra meg várok fél órát. Előtte lesikálom az asztalt, mert ragad a rászáradt emulzió.
    Miután sikerült daruhoz jutni, meg feltenni, mérek egyet (hármat): 176.16, 175.95, 176.15. Ööö, mi legyen? Leemelem az alátétekről, ráengedem az asztalra, hogy akkor hátha síkolni kell - ui van benne 2 H7-es oszlopvezető, ha azok nem merőlegesek a felületre, akkor csókolom, el lesz cseszve az egész. Jön a művezető, akkor síkoljam fel. Felpakolom a másikat is mellé. Síkolás (100-as maró, 6 lapkás, S450, F500). Előtte pontos mérés taszterrel az asztalhoz képest. Leveszem mindkettőt, megfordítom, felteszem (meg várok a darura). Síkolok, mérek taszterrel, ui a maró, új lapkával is (attól függ milyen napja van, és mennyire nyomja el az anyag), random select módon 0.03-0.05 mm-el többet visz. Hajrá! Kész!
    Leveszem az egyiket, másikat fenthagyom, megemelem, alátétek, leszorítók, és elkezdem kiállítani.(Várakozás a darura vol 3.) Kiórázom (az oldala kb IT 40, nem tudom, mivel marták fel, de sztem le is reszelte az óra gömbjét, annyira érdes volt), nullpontot veszek fel, és indítom a munkát.
    Mivel 176 mélyen kellett fúrni, és akkora fúró nincs (ha van is, annak meg túlságosan nagy a kinyúlása), ezért két oldalról kellett fúrnom, a következőket (vegyük úgy, h természetesen a programozásra, koordinátaírásra nem fordítottam időt, mert síkolás alatt megvolt 5 perc alatt):
    1, 2x33, 54 H7 elé
    2, 4x25.5
    3, 2db M16x32

    Egyszerszámos gép. Minden művelet előtt körülményes szerszámcsere:
    1, MDI üzemmód
    2, fej horizontba forgás
    3, M6 (zöld gomb, ajtónyitó gomb, hajtás gomb) és pedál nyomás, szersz kivesz
    4, szersz be, fenti mozdulatok
    5, fej visszaforgat
    6, szersz-t bemér

    Központozás, fúrás, kiemelés gyakran, mert olyan 100 mélyre lefúrtam, nem akartam, h megragadjon a forgács, 25-ös négyszer, 14-es kétszer.
    Felmarás 53-ra, majd élek letörése. Illetve 40x45 fokos letörés 6 mm mélyen a jobb és bal felső sarokra.
    Anyag le, fordít, fel, óráz, ugyanez végigmegy - csak: plusz esztergálás, H7-re, illetve a felső élre 35 széles, 50 mély könnyítés marása 1196 mm hosszon (52-es maró, S900, F2000, fogás Y-ban 32 mm, fogás Z-ben 1 mm - 40 perc). És a leszorítást is át kellett variálni emiatt.

    Na, ilyetén, elkészült a két gerenda 3 műszak alatt (én, plusz a váltóm dolgoztunk rajta).
    Erre jött a pofázás (plusz a főnöknek kötekedhetnékje volt), h miért nem 2 műszak alatt lett kész? Anyádért...

    Na, ennyi. Szerintetek is lassú volt ez, vagy normális?

Új hozzászólás Aktív témák