Új hozzászólás Aktív témák

  • don_peter

    senior tag

    válasz Csaby25 #14 üzenetére

    Tehát akkor önképzés és utána jelentkeznél valahová?
    Nem tudom, hogy mondjuk az elmúlt 5-10 évben hogyan alakult a piac, de tapasztalataim alapján, ha nincs egy felsőfokú végzettséged, akkor nem igen akarnak jó pénzzel megkínálni. Legalább is én mindig ilyen vagy ehhez kötött elutasításokat kaptam. (nem ezen a nyelv területen)
    Sajnos egyetlen egy esélyed van, vagy kitanulod ezt a dart nyelvet perfekt módon, tehát nem csak annyira, hogy néhány alkalmazást el tudsz készíteni, hanem minden apróbb részleteit is ismered, akkor talán van esélyed egy olyan állást megpályázni, amely elérheti a kívánt szintet, vagy más specifikusabb nyelvet keresel és abban leszel nagyon penge. Amit én idáig tapasztaltam, hogy ha nincs meg a megfelelő végzettség vagy valamilyen szakirányod (felső iskola, egyetem), akkor nem is tudsz pályázni vagy legalább is a kukába kerül az önéletrajzod.
    Ha van valami ismerős cég vagy protekció valahova, akkor talán, de ott meg majd többet várnak majd el mint gondolnád elsőre.

    Van azonban egy 3. út is, az pedig, hogy egyéni vállalkozóként próbálsz lavírozni, ott nem számít a végzettség, csak a produktum.

    Árban most szerintem visszaeséssel kell számolj, saját bőrömön tapasztalom.
    Ha normális a cég és nem csak lehúzni akar, akkor bruttó 650-800eFt/hó most, ami reális. Vannak cégek akik ennél is többet megadhatnak, bruttó 800e-1.2M Ft/hó, de jelenleg jó eséllyel csak bruttó 350-550eFt/hó.
    Ezek az én tapasztalataim, sajnos végzettséghez kötötteket tudok csak említeni, ha bár most éppen én is egyénibe nyomom, mert esélytelen volt bekerülni bárhová, mert vagy ezt a hülye vírust kellett kerülgetni, vagy újabban egyre több helyen vannak olyan felvételi körök, amelyben csoportos és egyéni szituációs gyakorlatokat tesztelnek több jelentkező részvételével, ilyen feladatokkal, hogy mond el miért lennél te jobb választás a többi versenytársadnál. Nah ilyenkor én felállok és csak elküldöm a vezetést nem túl érett módon és vigyorral az arcomon sétálok ki a teremből. Borzasztó egy helyzet.

    ----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

Új hozzászólás Aktív témák