Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bélanéni

    őstag

    Sziasztok, lenne egy problémám, remélem tudtok választ adni.
    2 napja vettem egy Samsung PM830 sorozatú 256GB-os SSD-t. Ez teljes mértékben Samsung gyártmány, a Dell számára gyártotta, aki a saját gépeibe / notebookjaiba pakolta.
    Szóval a probléma a következő: szinte teljesen tökéletesen teszi a dolgát, először feltettem egy Win8-at, gondoltam ha már új install, legyen a Win7 helyett ez. Minden flottul ment, egy vagy két alkalommal csinált olyat, hogy egyszerre több mindent telepítettem, az egyik telepítés lefagyott, vagyis "nem válaszolt", és rántott magával mindent. CTRL + ALT + DEL sem működött, egyedül a Reset.
    Aztán feltettem a Crystal DiskMark legújabb verzióját, gondoltam letesztelem mennyit tud az SSD. Hát ez a progi egy az egybe fagyott, ugyanúgy mint az a 2 fagyás. Először maga a progi, megállt, nem válaszolt, utána már a Windows sem. Reset.
    Ezután bánatomban feltettem egy Win7-et teljes radírt követően, de ott dettó minden ugyanígy volt. Játékok, programok alatt nem fagyott soha, teszteltem pár órát. Csak 1-2-szer telepítés alatt és a Crystal DiskMark alatt mindig.
    Lefuttattam egy Intel Burn Test-et, gondoltam, hátha a procival nem stimmel valami (az SSD előtt 1 évig atomstabil volt), 30-szor lement 8 szálon a teszt, atomstabil most is.

    A kérdésem, van-e esély rá, hogy teljesen rendben van hardverileg az SSD, csak valami program/driver okozza a gebaszt? Az Eszközkezelőben láthatóan minden stimmel és fent van, az alaplaphoz külön drivert nem pakoltam fel.
    MSI P55-GD85 , Core i7-870 konfigom van.

    Nagyon örülnék, ha segítenétek abban, hogy tudnám eldönteni, hogy az SSD rossz, vagy valami progi/driver nem jön be neki, esetleg hiányol. Előre is köszönöm! :R

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

  • bélanéni

    őstag

    Már 10 órája szenvedek, erre most hogy írtam a PH!-ra, rájöttem mi okozta a nagyon ritka (Crystal DiskMark alatt az állandó) fagyást. Csináltam egy screenshotot.

    Amint látható, letiltottam, most már hasít a Crystal DiskMArk is. :C

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

  • bélanéni

    őstag

    válasz bélanéni #5239 üzenetére

    Lehet kicsit elkapkodtam?
    Megint egyszer lefagyott a Crystal progi. Igaz, 3-4 perc után és 4GB-os teszt fájllal.
    Jó lenne kiszűrni mi a gond. Gyanítom hogy nem hardver hiba, mert abszolút nem véletlenszerűek a fagyások.
    Mindig nagyon hasonló műveleteknél történik, nagyon ritkán.

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

  • bélanéni

    őstag

    válasz bélanéni #5241 üzenetére

    Úgy tűnik kezd tisztává válni a kép, azt hiszem megvan a ludas.
    Azt a Marvell vezérlőt le kell tiltanom, mert az fagyást okoz, de nem csak ez volt a gond. Évek óta használok egy SpeedCommander v:12 nevű progit, meg is vásároltam 3-4 éve, mert akkor még nem létezett Total Commanderből 64bites változat. Na szóval évek óta használom, és baromira nem gondoltam volna, de AZ OKOZTA a fagyásokat. Folyamatosan futtatom, szinte sosem zárom be. Akkor lett gyanús amikor már másodszor fagyott pont akkor a Crystal Benchmark progi, amikor épp SC-ben mappát akartam váltani.
    Uninstall, azóta minden pöpec. De mivel imádom a SpeedCommandert, lehúztam egy 14.50-es verzót belőle.
    Csak azért írtam le, hátha valaki más is használja ezt az amúgy remek fájlkezelőt.

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

Új hozzászólás Aktív témák