Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #40536 üzenetére

    Particionálásra: gparted-live x64 ISO [link], kicsomagolom egy fat32 pendrivera (~360MB) rábootolok (uefi) és máris azt particionálok amit akarok... :K

    HBCD PE: ez már nem az a régi linuxos izé ami volt, hanem 2018-as win10-re épül [link].
    Szinén csak simán kicsomagolva használom.

    Mindkettő Secure Boot kompatibilis.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Frawly #40536 üzenetére

    Aha, tehát ha már Windowst telepít valaki és ott is törölheti a célmeghajtót grafikus felületen, parancssort nyithat Shift + F10 billentyűkombinációval (+ egyéb módon) és ott szintén törölhet, akkor majd szórakozzon külön azzal, hogy bebootol valami Linux-telepítőt és ott terminálban matasson (amit elve kevésbé ismer), mert az mennyivel felhasználóbarátabb és milyen logikus lépés ilyen esetben... Mármint szerinted, de nem feltétlen ténylegesen, amik között azért van egy kis különbség.

    Ha megy az olvasás és a szövegértelmezés, akkor a linkelt HBCD PE kezdő oldalán világosan le van írva az alábbi.
    "With the useful tools inside of the ISO, you can solve many problems related with your computer. It does not contain any pirated software, it includes only free and legal software."
    Vagyis nem, nem tartalmaz semmilyen warez szoftvert, ingyenes és legális programok vannak benne, ahogyan a régi verzióban szintén. Előfordulhat olyan kész WinPE is, amiben akad, de a HBCD pont nem ilyen, direkt azért volt az linkelve.

    Nem mondod, mintha a Windowst, illetve a W10-et nem fejlesztenék folyamatosan, meg nem készítenének újabb és újabb verziójú kész WinPE rendszereket, ne lehetne mindig újat összerakni, vagy akár frissíteni a meglévőt. Az meg ugye az előbb már le volt írva, hogy pl. a HBCD tiszta, valamint a Microsoftos forrásból való Windows-telepítő is, tehát nem kellene ezt sem félremagyarázni. Meg ugye a DiskPart egy particionáló eszköz, tehát nem világos hogyan kapcsolódik oda az fstrim, blkdiscard, hdparm. De mindegy is, mert azokhoz sem feltétlen létszükséglet a Linux, megoldható a SMART, TRIM, Secure Erase stb. Windows alatt, sőt akár spéci WinPE alól is, meg a Windowst legalább rendesen támogatják az SSD-gyártók, írnak rá célszoftvert.

    Mondod ezt te megint szerinted alapon, holott az évek alatt azért fejlődött, változott ez + az az újabb Windows-verziók telepítőinél. Azt viszont igaz, hogy a lemezválasztásnál ha tárolóhelyként lett beállítva a meghajtó, akkor azt nem írja ki egyértelműen a telepítő, ami a korábban linkelt példánál is látható. Illetve az is, hogy normál esetben nyilván megjelenik ott ilyenkor is a meghajtó, meg ha más nem megy, akkor adott a DiskPart a törléshez. Vagy ha már beállította a user a vezérlőpultban, akkor ahhoz hasonlóan el is tudja távolítani a tárolóhelyek közül, akár még WinPE alatt is lecsekkolható, stb. Vagyis ehhez sem feltétlen kell külön Linuxot bootolni.

    A Windows árazásáról meg annyit, hogy kiadás (pl. Home/Pro) és OEM/Retail/Volume licenc függvénye is, ahol pl. a 80 ezres ár az a fulllos, Pro Retail kiadás. Ellenben ugye lehet venni olcsóbban OEM-et is, + hardverrel együtt előtelepített OEM-et, aztán otthonra elég lehet a Home kiadás is, szintén olcsón lehet venni EU-ban használt szoftvert legálisan is (ha esetleg ez sem lenne meg), oktatásban Tisztaszoftver/MSDNAA/Imagine program keretében tanárok és diákok akár ingyen kaphatnak Windowst és Office-t, akár céges szinten is a dolgozók pl. MSDN hozzáférést, még mindig működhet a W7, 8.1 to W10 ingyenes upgrade, stb. A pár-néhány eurós olcsó termékkulcsokról már nem is beszélve, amik ha nem is feltétlen jogtiszták, de otthoni használatra, illetve az aktiváláshoz megfelelhetnek, meg home user szinten kb. a kutya sem fogja ellenőrizni. Vagyis manapság kedvező áron vehet, használhat a felhasználó Windowst, + bizonyos esetekben akár ingyen is hozzájuthat, trükköznie sem kell a régi módszerekkel, azaz az ingyenesség már egyre kevésbé érv az L betűs platform rendszerei mellett. Meg aztán nem világos az sem, hogy most is mégis mire fel megy itt a térítés, okoskodás, meg hogy az inkább való a népnek, mert a használati adatok nem éppen azt támasztják alá...

    Az ilyen tömbösített okoskodással, meg a Windows haterkedéssel legközelebb inkább mást fárasszál, meg különben sem ebben a topikban van a helye, mivel itt az SSD-k, az azok beüzemelésével, használatával, technológiájával stb. kapcsolatos kérdések a téma, ha esetleg sikerült volna elfelejteni. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák