Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz aignac #31382 üzenetére

    Az okát én sem tudom. Elvileg ezek a SATA driverek már a Win7-nek sem okoznak gondot, nem hogy a Win8-10-nek. Utoljára az XP-nél volt ebből szívás, azt alapvetően IDE meghajtókra hozták ki, és vagy F6-tal kellett beadagolni a telepítőnek a driverfloppyt, vagy nLite-tal beleintegrálni a SATA drivert a telepítőbe. Win7 óta váltani is könnyű telepítés után IDE-ről AHCI-re. XP-nél még ez is szívás volt, el kellett távolítani a régi drivert, majd az újakat úgy feltenni, hogy az INF-fájlokba belebuherált az ember, és csak utána való rebootoláskor lehetett állítani a BIOS-ban, különben kékhalált dobott a rendszert. Persze azóta már kihalt az IDE/PATA meg az XP is. A topikban rendszeresen előjön, hogy korai AMD-s lapoknál van még, hogy nem támogatják az AHCI módot, amit sose értettem, hogy az AMD-nél hogy tartották megengedhetőnek. Persze az újabb lapoknál már AMD-fronton sincs probléma. A jövőben még annyi sem lesz, mert szerintem felváltja idővel teljesen az NVMe, ahogy egyre olcsóbbak lesznek az M.2 PCIe SSD-k, meg M.2 slotnál nem kell kábelezni. Az már nyilvánvaló, hogy a SATA-t nem tudják olyan ütemben fejleszteni, hogy lépést tartson az NVMe-vel. Igaz kint van már a SATA revision 3.3, ami a 3.2-eshez képest nem fejlődött sebességben (16 Gbit/s, 1969 MB/s), meg ha kihozzák valamikor a SATA4-et, az sem lesz sokkal gyorsabb, addigra meg már a PCIe szabvány is fejlődni fog tovább, így elég reménytelen versenynek tűnik. Az is igaz, hogy M.2-esből is van SATÁ-s, kérdés megéri-e hosszú távon életbetartani, mikor nem olcsóbb gyártani az NVMe-snél.

Új hozzászólás Aktív témák