Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz meroly #30837 üzenetére

    Szerintem semmi baja a torrenttől sem, főleg ha bekapcsolod a hely előre lefoglalását.

  • Frawly

    veterán

    válasz meroly #30837 üzenetére

    Minden mehet az SSD-re, fusson arról minden. Torrent is. Mit állítottál amúgy?

    A 14 mp-es bootidő kicsit gyenge, elvileg az SU800-zal is lehetséges 10 alá bemenni, de lehet a Win7 miatt ennyi nálad. Win10-zel lehet gyorsabb lenne. Minimállinuxszal le lehet menni 3-4 mp környékére egy gyengébb TLC-s SATA3 SSD-vel is (illetve még az alá is be lehetne szerintem menni, mondjuk NVMe-s SSD-vel, de ez azért nem játszik, mert Linuxnál van egy alsó limit, amit kitesz az, amíg a kernel detektálja az eszközöket, ezen nem lehet tovább gyorsítani). Szóval függ az OS-től, de attól is, hogy milyen erős gépben van. Ha ugyanis gyengécske a gép, nem tudja kihajtani azt a sebességet, amit az SSD tudna menni, hiszen az SSD fog a lassabb hardverekre várni. Ez nem a szekvenciális értékeket érinti, hanem a random értékeket inkább. Nem véletlenül van a kérdőívben a Milyen SSD-t topikban az a kérdés, hogy milyen gépbe lesz. Ez ugyanis nem csak azért fontos adat, hogy milyen csatolójúnak kell lennie, hanem a kihajtás miatt is.

    Abban igazad van, hogy pár másodperc alatt bootoló SSD-nél nincs értelme már sem az alvásnak, sem a hibernálásnak, hiszen olyan gyorsan bootol a rendszer, hogy feláll kb. annyi időből, mint amennyiből a gép feléledne a másik kettővel, és legalább az ember tiszta lappal kezd, nincs az, hogy valami beragadt, vagy frissítésnek hiányzott az újraindítás.

    Néhányan a hibernációhoz azért ragaszkodnak, mert nem kell megnyitogatniuk az általuk használt programokat, és azokban a fájlokat, amikkel dolgoznak, de pl. a linuxos grafikus felületek tudnak friss boot után is mentett sessiont visszaállítani, így ez is max. Windowson lehet indok (esetleg még Mac-en, de ebben nem vagyok biztos).

    (#30839) Mankó: negatívum nincs, bajt nem csinálsz vele, az SSD élettartamát nem érinti. Nyugodtan kapcsold be, ha van elég RAM-od, de gyaníthatóan nem fog semmi érezhető pluszt adni, inkább csak memóriapocsékolásnak jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák