Új hozzászólás Aktív témák

  • general

    addikt

    válasz Raymond #26879 üzenetére

    nem tudom sajnos, a Lightroom konkrétan hogyan dolgozik, de az biztos, hogy a szűk keresztmetszet (feltételezve azért egy erősebb, 4 magos, 3-3,5GHz-es procit) a katalógus elérése. ez a ramdisk használatával egyből kiderül. semmi mást nem másoltam be a ramdiskbe, csak a katalógust, és irtóra felgyorsult minden a LR-ban. a felhasznált raw fájlok, amik egyébként egyenként 25 mb körüliek, de ahhoz nem nyúl a program, de valahogyan kommunikál vele azért, szóval ezekből több tízezer van különböző meghajtókon, de mondom, azt nem olvassa be, csak a katalógusban tárolt, maga által generált preview fájlokat. egy-egy ilyen katalógus (mert lehet több is, de egyszerre csak eggyel dolgozik a LR) 1 GB - 20 GB között is lehet, számtalan kis méretű fájllal teletömve.

    ezért nem mindegy, a cpu milyen gyorsan éri el az adott katalógust, amiben az adott adattárolónak óriási szerepe van, annak elérése és olvasási-írási sebessége a leglényegesebb szerintem, de kíváncsi lennék, hogy egy PCI-E ssd elég-e, vagy a memória sávszélt is kellene bővíteni 4 csatornásra, hogy a cpu-->ssd kommunikáció gyorsuljon. persze még ekkor sem érné el a ramdisk sebességét, reakcióidejét, de amennyire csak lehet, meg kéne közelíteni.
    a ramdisk folyamatos használata macerás és rizikós lehet, ezért kellene más.

    remélem érthető :B

Új hozzászólás Aktív témák