Keresés

Aktív témák

  • ebay11

    csendes tag

    Hi fórum!

    Vettem a laptopomba egy hybrid hdd-t: Seagate momentus xt. Eredetileg ssd-t akartam, de az sok pénz, így maradt ez.
    Olvasom, hogy ssd-t nem igazán érdemes csak úgy használatba venni, mint egy sima hdd-t (beteszem, oprendszer install, és ennyi) hanem sok beállítást kell végezni oprendszer install után az optimális működéshez.

    Kérdésem: hybrid hdd esetén is vannak ilyen használat előtti és használat közbeni szükséges beállítások az optimális működéshez?
    Egyáltalán bármilyen szinten is bele tudok szólni a hybrid hdd kiegészítő ssd tárának működésébe?

    Azért kérdem, mert a hybrid hdd előtt egy mezei 7200 rpm sata hdd volt benne, és bizony nagyon semmi különbséget nem látok a napi használatban. Semmi nem indul gyorsabban, nem bootol gyorsabban a win, sőt, néha még mintha lassabb lenne. A hd sentinel státusz 100%.
    A gép bőven képes kiszolgálni egy gyors hdd-t: core i3 + 4 GB DDR3 ram.

    Köszönöm

  • ebay11

    csendes tag

    Hi Fórum!

    SSD-m van, aktív trim-mel. Kingston V series.
    Az SSDLife programot használom az állapot (Smart stb.) ellenőrzésére.
    Kell foglalkozzak azzal, hogy az állapota egyik napról a másikra visszaesett 100%-ról (estimated lifetime: 8 years) 99% -ra (estimated lifetime: 6 év)?

    Egy nap differencia és két év?
    Mondjuk eleve furcsa a 8 év is, mikor itt a PH-n fejtegették egy cikkben, hogy valós körülmények között akár 15-17 év is lehet az élettartam, vagy még sokkal több.

    Köszönöm

  • ebay11

    csendes tag

    válasz #19617792 #27333 üzenetére

    Minden létező driver fenn van, az összes optimalizáció, ami a PH-s cikkekben található, beállítva.
    Nincs egy hónapos a HDD.

    >>>>>
    mennyi ideje van meg az SSD? az alaplap déli hídjának a drivere és esetleg az AHCI driver fent van? mert a kondíciós állapot helyességébe ez is beleszól.

Aktív témák