Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz Pali1119 #49209 üzenetére

    Nem tudom, miért, nem én csináltam. :D

    Viccet félretéve kapásból nem Godzilla a főszereplő. Ennek a filmnek több értelme lenne, ha MUTO-nak neveznék, mert az óriás rovarokról szól, Godzilla a film végéig marginális szerepet játszik csak. A szörnyek is gázak ezzel a nagyon erőltetett, két félmondattal elmagyarázott pszeudo tudományos eredetsztorival, amihez kapcsolódik ugye a film cselekménye is a radioaktivitással, atombombával, egyszerűen túlmegy a képzelet határain. A kevesebb több lett volna, sejtetni a lényekről, hogy mifélék, de ez így komolyanvehetetlen. Godzilla jámbor jelleme is kissé furcsa lett, de ezt betudhattuk annak, hogy voltak ellenségek nélküle is, az eredeti szörny sokkal fenyegetőbb rém volt, egyszerűen a természetéből adódóan.
    De oké, meg lehet bocsájtani a klisés, unalmas történetet, jellemtelen szereplőket, faarcú színészeket, összevissza rángatott cselekményt, de az üzenet, ami még halványan a 98-as filmben is megvolt, az atomellenes propaganda írmagja sem maradt meg. Gyakorlatilag az egész alkotás egy Csubakka-védelem volt, értelmetlen CGI orgia, épp csak felesleges másfél órás felvezetéssel. Ugyanakkor a film (számomra) legnagyobb erénye is ebből fakad ambivalens módon, mégpedig az emberek perspektívája és az ő mellékszerepük a harcban. Ugyan a srác szemszögéből néztük végig az eseményeket gyakorlatilag végig, igazi kihatással egyetlen ember sem volt a cselekményre, csak sodródtak az árral, ami egy elég érdekes, "amerikaiatlan" megközelítés, hisz ők mindig mindenkit lenyomnak, de itt csak söprögetni tudták a romokat.

    (#49211) Integra: Ha nem köpték szembe, akkor miért ne adhatnák ki ezzel a névvel? Amúgy az első nekem is tetszett, függetlenül a szinkrontól.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Új hozzászólás Aktív témák