Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz .LnB #37953 üzenetére

    Én soha nem számítottam arra, hogy a Khan haragja nyomába érhet ez, vagy a jövőben akármelyik más film. A Khan haragja szeirntem az egyik legjobb sci-fi, amit valaha készítettek, egy olyan ritka esszenciája a közel tökéletességnek, ami mellett szó nélkül elmenni minimum főbenjáró bűn. Az a felülmúlhatatlan intelligencia, amit Ricardo Montalban sugall a film egészében Khanként egyszerűen leiskolázza Otterbatch John Harrisonját (bár ott a Khan-karakter is más tónust kapott, bosszú, család, miegyéb). A durva emellé az, hogy a rendező képes volt megzabolázni Shatnert és egy olyan alakítást erőszakolt ki belőle, ami felért Nimoy Spockjához és Khanhoz. Emellé az effektek, amik mai szemmel is teljesen nézhetőek, az idegtépő csata a két hajó között, az egész filmen átívelő filozófia az áldozatról, amit végül Spock meghoz, plusz maga a történet, a Genesis ötlete ma már bárgyúnak tűnik, akkoriban teljesen újszerű volt, hisz minden film arról szólt, hogy bolygók pusztulnak el nyomtalanul (Star Trek, Star Wars, Superman) itt meg maga a teremtés egy egész bolygón állt a középpontban. A zenéről meg ne is beszéljünk, James Hornernek olyan pattanásig feszült légkört sikerült teremtenie, ami máig etalon sokak számára (ha valaki meghallgatja a fenti soundtracket, esetleg ismerősnek találhatja az Aliensből, emlékeztetheti az Avatarra, nem véletlenül). Abrams bármennyire is fasza gyerek, ehhez nem érhetett föl, viszont így is megcsinálta szerintem a blockbusert szezon egyik legjobb filmjét. El kell fogadni, hogy most már nem ugyanazon elvek mentén készítik a filmeket, a sci-fiket meg végképp nem, sokkal kevesebb eszközt használnak, hogy minél szélesebb közönség számára legyen elfogadható.

    [ Szerkesztve ]

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Új hozzászólás Aktív témák