Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    veterán

    válasz Grave_444 #159913 üzenetére

    A Mumus / The Boogeyman - 2023

    Azóta senki sem hozta fel ezt a filmet, pedig tényleg jó horror! Nem is tudom mikor láttam utoljára ilyesztő horrorfilmet, hát ez végre az volt!

    Nem akarom bő lére ereszteni: a film feszültségépítése, majd a középszakasza kiváló, horror zsáneren belül abszolút csúcs. Sajnos a végével megint nem tudtak mit kezdeni (tipik horrorfilmes betegség), hogy most akkor a lény legyőzhető/nem legyőzhető, materiális/nem materiális, stb... Szóval ott inkonzisztenssé válik a film, de ez kb minden horrornál így van sajnos. Ezzel együtt is a játékidő 85%-ban kiválóan működik.

    Ami még fontos: a színészi játék. Hát gyerekek, az egyszerűen fantasztikus! A kisebbik lánytestvér is zseniális a korához képest, az apa is rendben van, de a lázadó tinilány szerepében Sophie Thatcher, az mi a faaaszooom! Bocsánat, de egyszerűen olyan performansza van, ami után az ember felcsapja a stáblistát a neten és konkrétan rákeres a színészre, mert tudni akarja, hogy ki az és miben játszott ezelőtt! Biztos nektek is volt már ilyen, na ebben a filmben Sophie ilyet hozott számomra. Egészen fantasztikus, természetes, beleélt, minden az arcán van, áh nagyon jó.

    Ha a végét nem szúrják el, akkor megadtam volna rá a max pontot, így "csak" 5/4 nálam. Volt, hogy a hideg kirázott közben, ennél nagyobb dícséret szerintem nem kell egy horrorfilmnél...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák