Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz devil-k #158379 üzenetére

    Én is megnéztem “Az ember, akit Ottónak hívnak” című filmet.

    Elején pazarul indult dráma, azonosulni tudtam a főszereplő problémáival, szinte magamra ismeretem… nem tudom, hogy ez mennyire elítélendő. :)

    Ahogy haladtunk a történetben előre, egyre jobban jöttek elő azok a szokványos sablonok, amelyektől manapság egyetlen film sem mentes.
    Kicsit Forest Gump -os is és Gender semleges is lett, végén várható, kiszámítható befejezéssel, happy end-del.

    Összességében viszont nem volt rossz, inkább a nézendő kategória, mint sem a “jaj ne”.

    A mai, kevésbé e műfajban készülő filmek száma miatt igenis megérte időt fordítani rá, pláne úgy, hogy azért a szerelmi és a gyászt érintő szál engem kifejezetten megfogott.

    10/7

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • k-adi

    nagyúr

    válasz devil-k #158379 üzenetére

    Az ember, akit Ottónak hívnak
    A Man Called Otto (2022)

    Megnéztem én is és mivel az eredetit nem láttam (még) így nem tudom összehasonlítani azzal, de önmagában is egy korrekt film. Én nem bánom, hogy a többi lakó problémái nem lettek kibontva, mert azért valamennyire így is láttuk a dolgaikat, amikbe besegített Otto, de itt most inkább Otto-n volt a hangsúly, és így több idő jutott rá, nagyobb hatású volt a gyász rész is.

    Kicsit előítélettel és szkeptikusan kezdtem nézni a filmet, de mondhatni kellőképpen pozitívan csalódtam. Valójában egy szomorú, sőt tragikus történet az egész, ha jobban belegondolunk, meg nyilván kicsit unrealisztikus a szomszéd nyomulása is, mégis jó látni a történet előrehaladását és annak hatását a karakterre.

    Mondani se kell, hogy Tom Hanks remek cast volt erre a szerepre. :K

Új hozzászólás Aktív témák