Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz proci985 #158311 üzenetére

    Az Everything Everywhere...-t végignézni se tudtam, kb. 25 perc után végigtekergettem és kilőttem. Nem tetszik. Mint az Eredet esetében: amiket írnak a filmről, illetve a film alapján ihletve, az érdekesebb, mint maga a film... :)

    Az Inisherin-nek vannak csodaszép (tökéletes) jelenetei (a "válás" után a rendőri erőszakot követő hazakocsikázás vagy a kései, parton zajló randira hívásos beszélgetés), és a tartalma is érthető, de nekem valahogy filmként nem annyira tud működni, mint inkább egyfajta "rövid novella-füzér/novellás-kötet". Túl hosszú, önismétlő, stb. A karakterek és a színészi játék erős pontja, a hangulata is markáns ("derűs mélabú" árad belőle, ami beszippant), de valahogy inkább csupán egy-egy mozzanat (Siobhán drámája, az emberségesség megnyilvánulásai, ilyesmi "részletek") tud megragadni bennem, mint 'egész' (film) nem képes erre. Tehát a film maga keretet ad több "önálló" tartalomnak.
    Furcsa volt nézni (és közben ezt megélni), furcsa filmje ez McDonagh-nak, mert az Erőszakik tarolt-lehengerelt, a Sicu meg a Három óriásplakát viszont totál mellément, ez az Inisherin meg valahogy félúton megrekedt számomra... :B

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák