Keresés

Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz lorcsi #40356 üzenetére

    Úristen! Emberiség elleni bűntett! :O

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz abridabri #40364 üzenetére

    Akkor lehet mégiscsak megnézem az űrlényest, mert úgy tűnik különbözik az ízlésünk.
    Bár szerintem ebben a filmben nem fog eltérni. :D

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz madgie #40370 üzenetére

    Nekem is nagyon tetszett. Teljesen más stílusú mint a szokásos gengszterfilmek.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Tibiajax #40372 üzenetére

    Már láttam. Bár pontosan már nem emlékszem mi hogyan is történt benne. De az rémlik, hogy nem volt rossz.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz oriic #40385 üzenetére

    Tényleg. Én is meglesem majd.

    Most épp a Harry Brown-t nézem. Eddig jónak tűnik.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz oriic #40388 üzenetére

    AUDiO: English AC-3 | 6 channels | 448 kbps

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz tween #40377 üzenetére

    Na végig néztem.
    Jó kis film volt. 8/10

    Ezt a filmet tanítani kéne a sok liberális agyhalottnak. Sajnos azt az egyszerű tényt nem képesek felfogni a csökött agyukkal, hogy az ember alapjában véve egy állat. Semmi több. Lehet hogy sokan vannak aki felülemelkedtek ezen a határon (már ha van egy ilyen határ), de kétszer annyi olyan ember van aki még mindig a kőkorszakban él. Ezeknek az embereknek irányítás kell. Ezek az emberek csak egyetlen dologból értenek, az erőszakból. Gyakran egy pofon száz szóval felér...
    Szóval köszönjük, hogy azzal hogy véditek a bűnözőket pokollá teszitek a rendes emberek életét! Éljen a liberalizmus! :R

    Bocs a kirohanásért, de ez a film elég aktuális témát érint.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #40395 üzenetére

    Hö? Magyarul?
    Mi az az exploitation?

    Amúgy nemrég még épp azt vágták itt a fejemhez a filmes topicban, hogy nincs képzelőerőm. Vagy ez másféle belelátás?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #40397 üzenetére

    Értem. Mindenesetre nem képzelek túl sokat bele a filmbe. Pontosan rávilágít a mai társadalom rákfenéjére. A mai fiatalság egyre inkább lesüllyed, mint értelmi, mint morális ill erkölcsi szinten. És ennek fő oka a túlzott liberalizmus.
    Mindent megengedünk mindenkinek. Ha nevelni próbáljuk a gyermekünket akkor mi leszünk a hibásak.
    Hisz egy ember 14 éves koráig semmiről sem tehet. Teljesen ártatlan. :U Árulhat drogot, ihat, ölhet állatokat. Ha ez kiderül a szülőket veszik elő. Ha próbálják megnevelni a gyereket és elcsattan egy pofon akkor is őket veszik elő.
    Gyakran gondolom azt, hogy a régi szemet szemért elv sokkal jobban működne mint a mai rendszer. És nem alaptalanul.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #40400 üzenetére

    Én nem képzelek bele semmit. Ott van a filmben feketén fehéren a túlzott engedékenység eredménye. A film témája valóban nem erre a dologra fókuszált. Egy igazságosztó öregemberről szólt. Viszont a filmben, (nem is annyira a háttérben) többségében jelen vannak azok a dolgok amikről fentebb írtam.

    Amúgy meg Anglia elég érdekes ország. Annak ellenére, hogy ott írták az 1984-et és intő példaként ott lebeghetne a szemük előtt, egyre inkább megvalósulni látszik.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Ha már a majmok bolygója szóba került. Nem akartam hozzászólni mert mindenki nyomatta a remek értékeléseket. Nekem pedig eléggé negatív a véleményem róla. Én meg sem néztem még a filmet és nem is fogom, de elolvastam a tartalmát és megnéztem a trailert.
    Nekem ebből tökéletesen lejött, hogy a film egy irtózatos nagy marhaság amiben jó jelenetek vannak. (kb mint a Transformers)
    A majmoknak egészen pontosan 0% esélyük lenne az emberek ellen.
    Rengeteg marhaságot fedeztem fel benne úgy, hogy kb 2 percet láttam a filmből és csak a tartalmát olvastam.

    Integra itt csak engem tart nagyra. Remélem ezt tudjátok. :D
    Amúgy te beszéltél már TRob1-el? Honnan tudom milyen a beszédkészsége?
    Az értékeléssel kapcsolatos észrevételeiddel egyetértek. Az emberek eléggé szélsőségesen pontoznak. De nem csak itt, hanem kb mindenhol.
    Ha nekem valami egyszernézős, közepes valami az 5 pont.
    Ha egy kicsit jobb, akkor 6.
    Ha jó film akkor 7.
    Ha nagyon jó akkor 8.
    Ha maradandót alkotott számomra és bekerült a kedvenc filmjeim közé akkor 9.
    10-pontot semmire sem adok mint ahogy 1-et sem.
    A filmek 90%-a amit nézek a 4-7-es kategóriában mozog. Persze nagyon rossz filmeket alapból nem nézek meg.

    szerk: Végül csak azért szóltam hozzá a majmok bolygójához mert látom nem vagyok egyedül a véleményemmel.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz littlelion21 #40476 üzenetére

    Miért? Épp elég sokat megtudtam a tartalomból is. Ha megnézem az csupán arra lenne jó, hogy aprólékosabban tudnám felsorolni a film hibáit.

    kmisi99:

    Eleve a majmok nem lehetnek olyan okosak mint az emberek mivel az agyuk felépítése és a térfogata sem teszi ezt lehetővé.
    Másodszor az emberszabású majmok létszáma töredéke csak az emberekének. A filmben intelligensé váló majmok létszáma pedig az ő töredékük töredéke.
    Harmadszor az emberiségnek jól szervezett és képzett rendőrségi és katonai alakulatai vannak, állig felfegyverkezve. Velük szemben pedig pár csupasz seggű majom. Akik épp öntudatra ébredtek és elméletileg teljesen össze vannak zavarodva és épp fingjuk sincs a világról és annak működéséről, szerkezetéről. (legalábbis ez lenne a normális)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz littlelion21 #40482 üzenetére

    Tudom, hogy a vírus intézte el az emberiséget. Ez is benne volt a tartalomban. Viszont egyrészt a majmok semmiképp sem lehetnek intelligensek másrészt meg kizárt dolog, hogy legyűrjenek egy SWAT osztagot és több rendőrt is.

    "Valamint az is világossá vált számomra hogy pontosan annyira kell adni a véleményedre, amennyire az utóbbi időben 2 film kapcsán is bebizonyítottad."
    Gondolom az egyik az Eredet akar lenni a másik pedig... talán a Transformers 3?

    Én kérek elnézést, hogy van ízlésem! :R

    (#40485) rt06: Úgy hogy a vitában alulmaradtál, nem sok ereje van a szurkálódásodnak. :D

    "Mit ér az ember a nagyobb agytérfogattal, ha bizonyított tény, hogy a legokosabb tudósaink se érték el a 20%-os kihasználtságot? A majmoknak csak annyi dolguk lenne, hogy maximalizálják ezt az értéket..."

    Ez tévedés. Az ember elég jól kihasználja az agyát. Csupán nem használja az egészet egyszerre. Különböző dolgokhoz, különböző agyterületeket használ. Ezért valóban lehet, hogy úgy tűnik csak 10-20%-ot használ, de ez csak egy urban legend. Valaki elindította, de már rég megcáfolták. De elég ha logikusan utána gondolsz. A természet nem nagyon alkot felesleges dolgokat. Miért lenne az embernek ötször nagyobb méretű agya a szükségesnél?

    "Közelharcról meg annyit, hogy"
    Lőfegyver vs fizikai erő. Szerinted hány Fekete Laci típusú embert tudnék elintézni egy gépkarabéllyal?

    "V-ből egy vírus szupererős szuperintelligens szuperkatonát csinált"
    Azért ettől távol volt. Erősebb és gyorsabb/ügyesebb lett mint egy átlag ember. Azt hogy intelligensebb is lett, nem tudni. Lehet már előtte sem volt hülye.
    A vírus javított valamennyit rajta, de azért nem lett superman.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz remington2 #40492 üzenetére

    Amikor régebben láttam a majmok bolygója című filmet akkor az volt benne a jó, hogy nem próbálták megmagyarázni, hogy hogy cserélődtek fel a szerepek. Talán atomháború volt megemlítve mint az egyik tényező, de ebben nem vagyok biztos.
    Ennek így is kellett volna maradnia. Az még emészthető kategória, hogy az emberiség nagyrészt kipusztul és elbutul. Eltelik egymillió év és a majmok ugyanúgy végigjárják azt az evolúciós fejlődést amit mi.
    Ez a vírusos dolog amit kitaláltak... :O :W

    (#40481) mondomén:
    "Jó, de hova tűnt Obivan teste, mikor Véder kicsontozta? "

    Nemrég kifejtettem a nem túl pozitív véleményem Star Wars témában (Lehet ez a másik film amire littlelion21 gondolt). Ennél sokkal rosszabb dolgok is vannak benne. Bár ezt legalább próbálták megmagyarázni benne asszem. Azért tűnt el mert energiává alakult vagy mi. De lehet csak én képzelem be magamnak. :D

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #40494 üzenetére

    Természetesen a sci-fire gondoltam. Miután nem tudtál megfogni folyton azzal jöttél, hogy durván csúsztatok, meg hogy hazudok. De gondoltam ez egyértelmű.
    A Harry Brown-ba meg bele sem folytál mert időben észrevetted, hogy igazam van. Utólag is örök hála.

    "ezt egeszeges taplalkozas (esetleg taplalekkiegeszito), megfelelo eletvitel es nemi edzes is lehetove teszi, ami meg csak nem is sci-fi elem"

    Annál azért szuperebb lett. A kettő között kell keresni. :)

    De, hogy ne csak OFF legyen. A Super 8-at akarom megnézni. Szerintetek milyen lett? Egy kritika szerint eléggé felemás. Két részre oszlik a film. Amikor a gyerekek nyomatják a dolgaikat akkor jó, de az alienes rész nagyon rossz.
    Megnéztem a trailert és nagyon ütős volt, de ezek szerint csak a szokásos beetetős dolog.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Annak örülök, hogy lesz Argo 2. Nem tudom miért húzták ennyit. Üvegtigrisből van három rész is (egyre rosszabbak) holott az első rész sem volt olyan jó mint az Argo. Legalábbis számomra, mivel ez szubjektív vélemény.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Tibiajax #40498 üzenetére

    Tudom, hogy szuper. Benne van a címében is. :D
    Egy rövid kis kritikát/véleményt esetleg róla? Mi tetszett ill mi nem?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Tibiajax #40500 üzenetére

    Olvastam pár ember véleményét róla. Azt nem tudtam, hogy te is írtál már a filmről. (Utólag is bocs, hogy kíváncsi voltam a véleményedre.)
    Azért keltette fel a figyelmemet a film mert eléggé megoszlottak róla a vélemények.
    Nem tudom mivel érdemeltem ki az ellenszenvedet. :O

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Nem tud valaki ajánlani a Nem vénnek való vidékhez hasonló filmet? Eléggé bejött.
    Ezekhez hasonló filmek is érdekelnek:
    A Blöff. Két füstölgő puskacső. A tökös, a török, az őr meg a nő.

    Meg van egy film aminek nem jut eszembe a címe. Van benne egy orosz milliárdos aki kölcsönadja a kedvenc festményét az egyik maffiózószerűségnek akiről a film végefelé kiderül, hogy spicli. Van neki egy fia vagy unokaöccse aki drogos és ceruzát döf egy kidobó nyakába és a képet is ő lopja el. Először...
    Na ez is jó film.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz lvnt #40503 üzenetére

    Igen. Azaz. Kösz!
    Magyarul Spíler a címe.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz TRob1 #40506 üzenetére

    Azt még nem láttam. Kösz a tippet!
    Olvastam pár véleményt. Szerintem jobb film lesz mint amit az imdb sugall. A blöff és a füstölgő puskacső is kb két ponntal jobb. A leírás alapján nekem tetszeni fog.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Tibiajax #40510 üzenetére

    Nekem nem tetszett. Miért van valakinek kampókeze? Nem praktikus és a gyilkoláshoz sem ideális. Ráadásul a főgonosz egy félisten volt minimum. Az egész világon bárhol kiejtették egymásután többször a nevét azt meghallotta és odateleportált?
    Én amúgy simán elmondtam ötször és nem féltem villanyoltás után, mivel nem félek egy filmtől.
    Most hogy mindenki nevetett a szenzációs fricskáimon haladjunk tovább. :D

    Emlékszem az alámondásos filmekre. Brutálisak voltak. Még a Conant is láttam anno így. Fergeteges volt mikor mindenkinek ugyanaz a mély, érzelemmentes robothangja volt. Nőnek, férfinak, gyereknek.

    Az Őrült Stone is 92-es film. Akkoriban elég jónak számított.

    tween:
    Amikor kipróbáltam gyerekkoromban akkor kicsit bennem volt a félsz. Persze tudtam, hogy marhaság, de fiatal korban az ember gyakran fél irracionális dolgoktól.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kovsol #40513 üzenetére

    Győztél!
    Holnap megnézem a majmok bolygóját. Aztán leírom a véleményem. ;]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz mondomén #40515 üzenetére

    Részletesebben. ;]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Megnéztem a Rise of the Planet of the Apes című filmet.
    Szóval akik azon kattogtak, hogy látatlanban véleményezem megnyugodhatnak.

    SPOILER!!!

    Felsorolom azt a pár dolgot ami szerintem hülyeség volt a filmben.
    Igyekszem követni a kronológiai sorrendet.

    - A kísérlet csak egy majomnál hozott eredményt mégis el akarták kezdeni az emberi teszteket. Nem vagyok jártas a gyógyszerkísérletekben, de szerintem kizárt, hogy ilyen bizonytalan eredmény esetén ebbe belevágjanak.
    - A Cézár anyjának ámokfutása erőltetett volt és értelmetlen. Főleg akkor ha olyan okos volt. Ráadásul hogy-hogy nem vették észre hogy terhes? Egyértelmű volt, hogy csak azért történt így a filmben, hogy a főszereplő hazavihesse a kölyköt.
    - Cézár legtöbbször felegyenesedve jár. Kb mindig amikor épp nem szalad. A majmok nem azért járnak négykézláb mert hülyék. Attól, hogy okosabb lett még nem fog egy csimpánz két lábon járni. Anatómiailag nem alkalmas rá, hogy hosszú távon, kényelmesen megtehesse. Természetellenes neki épp annyira, mint nekünk a négykézláb mászás.
    - Túlságosan pattogósra csinálták Cézárt. Attól még, hogy csimpánz nem lesz belőle Jackie Chan.
    - A vírus működése is hülyeség. Újraépíti az agyat, új kapcsolatok az idegsejtek közt, stb. A főszereplő apjának az antitestei elpusztítják a vírust. És akkor mi van? Attól nem zuhan kapásból vissza az eredeti állapotába. Ha az agya teljesen regenerálódott akkor jópár év kell mire újra elhatalmasodik rajta a betegsége. Különben sincs olyan, hogy évekig nem zavarja a szervezetet a vírus aztán meg hirtelen gondol egyet és fellázad ellene
    - Összebeszél egy nem kezelt, normális gorillával, hogy befenyítse a majomhorda vezérét. No comment.
    - Az orángutánnal is elég jól elfilozofálgat.
    - Az intelligencianövelő szer most már egy nap alatt hat.
    - Lehet csak nekem tűnt úgy, de miután elszöktek a majmok kb a duplájára nőtt a számuk. (Még közvetlen a szökés utánra gondolok, mikor még nem jártak a laborban és az állatkertben)
    - Amikor az utcán menekülnek (a fákon) a majmok. A lombkorona tetején rohannak. Kb mint Legolas a havon. Megnézném, hogy egy 50-60kg-os csimpánzt mikor bír el pár gally. A gorilláról nem is beszélve.
    - Mivel a majmok már ugye szuperintelligensek ezért nem hatnak rájuk a fizika törvényei így nyugodtan kiugrálhatnak az ablakokon, az üvegen keresztül 15méter magasról az aszfaltra. Gondolom az nem jutott eszükbe, hogy az ajtón is ki lehet menni.
    - Amikor megrohamozzák a hidat a rendőrök egyetlen helikopterrel figyelik őket. Legyen, ennyire telik nekik. Természetesen mindig ott vannak vele ahonnan semmit sem látni.
    Igazából ez így történt volna: A majmokat végig szemmel tartják és pontosan látják, hogy háromfelé válnak. Amikor a buszt felborítják és elkezdik tolni akkor hátulról lekaszálja őket a helikopter. Természetesen a rendőröket sem tudják meglepni mivel a helikopterről értesítik őket.
    Ráadásul a köd is elég érdekesen viselkedett. Amikor nem voltak majmok a közelben akkor 1km-re el lehetett látni. De ahol ők voltak ott csak 30 méterre. Biztos egy mobil ködgép volt náluk.
    -A gorilla is produkált a végén egy hatalmas ugrást amire nem hiszem, hogy egyébként képes lett volna.
    -A végére egész jól megtanult beszélni Cézár. Hogy eddig miért nem tette? Biztos nem volt kedve. Kár, hogy a beszéd csak részben intelligenciafüggő. Megfelelő hangképző szervek is kellenek hozzá amivel a majmok nem rendelkeznek.
    -Még a végére bónuszként: A majmok hogy tanultak meg egyetlen nap alatt tökéletes csapatmunkában dolgozni? Hogy tanultak meg egyetlen nap alatt kommunikálni egymással? Pontosabban fogalmazva, hogy tanulták meg egyetlen nap alatt megérteni Cézár utasításait?

    Összefoglalva pontosan azt kaptam a filmtől amit vártam. Egy látványos, tanulságos kis mese a mai fiatalságnak, rengeteg ostobasággal fűszerezve. Ha kikapcsolom az agyam akkor egész élvezhető.

    #40522) darál0w: Az benne a lényeg. ;]
    Viccen kívül. Ettől lesz nyomasztó és félelmetes a film. Pont mint a Dallas. :D

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Tibiajax #40524 üzenetére

    A sci-fi egyik alaptétele, hogy reálisnak kell lennie. Meg kell felelnie a saját maga által lefektetett szabályoknak. Mivel a filmben szereplő világ minden tekintetben megegyezett a miénkkel (legalábbis nem láttam utalást az ellenkezőjére) ezért a mi világunk szabályainak kellett volna megfelelnie. Ezt nem tette meg. Ezek után max a fiction titulust érdemelné meg a film. De azt hittem ezt már letárgyaltuk. Ugyanezt magyaráztam az Eredettel kapcsolatban is.
    (#40525) koxx: Szoktam is. Néha mikor bekapcsolom a tévét akkor csak ismeretterjesztőt nézek.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz mondomén #40528 üzenetére

    Ezt írtam tegnap arra, hogy miért nem nézem meg a filmet:
    "Miért? Épp elég sokat megtudtam a tartalomból is. Ha megnézem az csupán arra lenne jó, hogy aprólékosabban tudnám felsorolni a film hibáit."

    Csak igazoltam magamat. Tényleg arra volt jó a film megnézése, hogy részletesebben ill konkrétabban tudtam felsorolni a hibákat. Végülis azt nehezményezték páran, hogy nézetlenül kritizálom.
    Amúgy valóban nem soroltam volna fel más film esetében ezeket a hibákat. Legalábbis nem ilyen részletességgel. Azonban attól még, hogy általában nem írom le többnyire ugyanúgy észreveszem őket. De ezt senki előtt nem titkoltam.

    A régi filmekben már jóval az emberi civilizáció után vannak. Pontosan nem tudom mennyivel. Mondjuk evolúciós időben mérve valószínűleg túl kevéssel. Nem tudom mennyi idő kellene ahhoz, hogy felegyenesedve járjanak és értelmesek legyenek. 500e év? Persze csak ha azt vesszük, hogy a vírus adott nekik egy kezdő lökést.

    Amúgy a filmet 5-6/10-re értékelem.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz TRob1 #40506 üzenetére

    Na megnéztem a Revolver című filmet. Nem egy kategória a Blöffel és a többivel. Teljesen más. Nekem eléggé zavarosnak tűnt a film, lehet nem figyeltem eléggé.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz bAtt001 #40540 üzenetére

    Általában elég fél szemmel néznem a filmeket mert amilyen csavaros történetek szoktak bennük lenni kb egy 5 éves is megérti. Itt viszont a végére már azt sem tudtam hol vagyok. Van ilyen. Legközelebb majd jobban figyelek. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz PazsitZ #40544 üzenetére

    Tudom mit jelent a sci-fi. Nem értem miért linkelted.
    Ezt azért kiemelném: "lehetséges jövőben játszódó képzeletbeli történetek"

    Látom nem érted, hogy mi is a probléma gyökere. Ezért kellene neked elolvasni az általad linkelt definíciót. Megpróbálom minél egyszerűbben leírni.
    Pl a watchmen, bár egy alternatív világban játszódott, majdnem azonos volt a miénkkel. Mondhatni, hogy a természeti, fizikai, stb törvényei ugyanazok voltak. Csak Dr Manhattan volt szuperhős akinek a szuperhőssé válását végig is követhettük a filmben. A film nagyjából megfelelt az önmaga által felállított szabályoknak. Mivel jelenleg nem tudjuk cáfolni, hogy egy olyan lény létezése lehetetlen mint pl Dr. Manhattan ezért még hihetőnek is tekinthetjük.
    A majmok bolygója viszont nem így tett. Teljesen ellentmond a film a saját maga által kreált törvényszerűségeknek.
    Bocs most mennem kell. Egy-két óra és folytatom.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz PazsitZ #40549 üzenetére

    Hallgatok koxx fórumtársra és többet nem írok (ezt a postot kivéve) a sci-fi műfaj témájában ide mert igaza van. Többször is leírtam már, hogy mi alapján dől el, hogy valami sci-fi vagy pedig csak egy orbitális baromság sci-finek álcázva. Újra és újra ugyanazt leírni felesleges és csak átláthatatlanná teszi a topicot. Mindenesetre megteszem most utoljára, hogy legalább tudjak linkelni a későbbiekben ha ismét felmerül a téma, végülis szorosan kapcsolódik a topic témájához.

    Először is engedd meg hogy egy észrevétellel kezdjem. Abszolút tévúton jársz. Most nem fejtem ki, hogy miért mert mindjárt leírom, hogy szerintem mi a sci-fi és a hülyeség közti választóvonal és remélhetőleg nem lesz szükség a magyarázatra. Ha mégis akkor állok rendelkezésre pl a ring topicban.

    Sci-fi=tudományos-fantasztikus
    Pongyolán fogalmazva azt jelenti, hogy valami olyan technológiai dolog szerepel a filmben ami jelenleg nem létezik. Maga a film pedig játszódhat bárhol, bármilyen közegben. Lehet a föld, napjainkban vagy a jövőben esetleg a múltban. Lehet egy másik bolygó. Egy alternatív univerzum, stb.
    De (és ez a lényeg) hitelesnek kell lennie. Ha valami tudományos jellegű dolog szerepel a filmben akkor annak, a filmben szereplő világ törvényeinek meg kell felelnie.

    Ilyenekkel pl egy szál gond sincs:
    -A filmben szereplő bolygón nincs gravitáció.
    -Az összes ember telepata.
    -Teleportálással utaznak.
    Még csak nem is kell különösképp megmagyarázniuk, hogy mi miért van. Sőt gyakran áldásos mert így legalább biztos, hogy nem esnek abba a hibába, hogy valami agyament elmélettel próbálják megmagyarázni.

    Ellenben nézzük az új majmok bolygóját:
    A hely egy, a földivel 100%-san megegyező világ ami egyetlen dologban különbözik a miénktől. Attól amiről a film is szól. Tehát egyértelmű, hogy a mi világunk törvényszerűségei ott is igazak. Épp ezért nem történhetnek benne olyan dolgok amik ellentmondanak a világunk törvényeinek. (Ezeket már leírtam a 40523-as hozzászólásomban.)
    Persze mivel neked nagyobb a tűrésküszöböd ebben a tekintetben ezért átsiklasz ezek felett. Ezért megpróbálom szemléltetni, hogy miről is van szó.
    Pl mivel szerinted egy sci-fiben bármi lehetséges ezért teljesen elfogadható lenne, ha az említett filmben minden ember fenekéből rózsaszín köd áramlana elő valahányszor meghall egy szőkenős viccet és ha megiszik egy kávét akkor teljesen természetes, hogy mindenki 30 métereset tud ugrani 5 percig.
    Mivel a filmben szereplő világ 100%-san megegyezik a miénkkel remélem felismered, hogy ezek a dolgok elég nagy marhaságnak tűnnek. Ezek a dolgok most túlzásként hatnak gondolom pedig alapjaiban véve nem sok különbség van ezek és a filmben szereplő lehetetlenségek közt. Kicsit fokoztam és feltűnőbbé tettem őket, de mindegyik éppen olyan badarság.

    És ez a lényege a sci-finek. Hitelesnek kell lennie. Tudományosan megalapozott dolgoknak kell benne szerepelnie. Nem kötelező megfelelnie a mi világunk szabályainak, de a film által felépített világ szabályainak, a saját szabályainak meg kell felelnie, nem cáfolhatja meg magát.

    Sose voltam jó író. Lehet nem a legérthetőbben magyaráztam el a dolgot, de szerintem ha akarod akkor megérted az eszmefuttatásom.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz zolynet #40572 üzenetére

    Az egyik kedvenc filmem. Már a címe is odavág. Tapló Télapó :D

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Megnéztem a Super 8-at.

    SPOILER!!!

    Kár ezért a filmért. Volt benne potenciál, de nem használták ki.
    A gyerekszínészek jól játszottak, de sajnos egyet kell értenem egy másik kritikával miszerint kicsi felnőttek voltak. Teljesen irreálisan viselkedtek a legtöbb esetben.
    Maga a "szörny" tetszetős volt, bár feleségül nem venném. Kár, hogy keveset akciózott.
    Természetesen itt sem vagyunk híján a szokásos átgondolatlan dolgoknak.
    Pl: A szörny, hogy volt képes kiásni többszáz tonna földet teljesen észrevétlenül? Hová tette a földet?
    A mindenféle lomból összetákolt szuper elektromágnese is érdekes volt, kb mint ET űrtelefonja. Bár nem is elektromágnes lehetett ugyanis elég válogatós volt. Volt amire hatott és volt amire nem. (Félig meddig antigravitációs kütyü lehetett mert volt olyan tárgy aminek a mozgása nem a víztorony felé irányult hanem inkább felfelé.)
    És még elég sokáig sorolhatnám.
    Sajnos a film nem állt össze egységes egésszé.
    Egy 5 pontot azért megérdemel a 10-ből.

    szerk: Azért az még vicces volt, hogy a trailerben van egy jelenet amikor a szörny belülről döngeti a vonatajtót. Na ilyen a filmben nem szerepelt. Teljesen más szögből mutatták az egészet.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz TRob1 #40576 üzenetére

    A Legényanya nem semmi film. Az egyik legjobb régi magyar vígjáték. Csak a végét cseszték el.
    Ez a kb 4 perc önmagáért beszél. [link]

    "Igazándiból eleve filmet sem érdemes nézned, ha úgyis általában csak fél szemmel teszed"
    Okultam a tegnapi esetből és most két szemmel néztem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Tibiajax #40577 üzenetére

    Miért vagyok konzervatív?

    Még egy jó jelenet a Legényanyából: [link] Mondjuk az sem rossz mikor zsákban hordják be a napfényt. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Vajon lesz Bioshock film? Nagyon csipáznám.

    Ez midenesetre pozitív: "Már a kezdetekkor is arról hallhattunk, hogy senki sem adna pénzt egy horrorisztikus, felnőtteknek szóló filmre, inkább a fiatalabb korosztályt céloznák meg - ehhez igazodva egy kevésbé erőszakos, családi akciófilmet kapnánk. Ken Levine ettől függetlenül még mindig bizakodó, de azt a (egyébként szimpatikus) gondolatot hangoztatja, ha nem tudnak olyan filmet készíteni, ami méltó a játékhoz, akkor inkább semmilyet sem csinálnak. "

    Na persze nem az a pozitív, hogy lehet nem lesz belőle semmi hanem az, hogy nem fogják ledegradálni a mostani tucatfilmek szintjére csak azért mert manapság erre van igény.
    Nagyon utálnám ha ezt is úgy megbecstelenítenék mint a DOOM-ot.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz madgie #40581 üzenetére

    Persze. Rengeteg ilyen értelmetlen/nem reális jelenet volt benne. Ezért is írtam, hogy nem sorolom fel mindet mert elég hosszú lett volna a lista.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Megnéztem az Another Earth című filmet.

    Egész jó kis sci-fi volt. 7/10

    SPOILER!!!

    Azért a kapcsolatfelvétel elég nehezen ment nekik ahhoz képest, hogy ugyanazt a technológiát használták és a távolság sem volt vészes.
    A másik föld a méretéből ítélve kb olyan messze volt tőlünk mint a hold. Ez felvet pár problémát. Ilyen távolságból a két föld gravitációja elég fain dolgokat tud művelni egymással és esetleg a két holddal is.
    Az űrutazással is elég sokat bíbelődtek ahhoz képest, hogy már 42 évvel ezelőtt eljutottunk a holdra. (állítólag)

    Ettől függetlenül elég jó film volt.

    Mondjuk én nem számítottam arra, hogy egy másik föld lesz az égen. Azt hittem csak egy "szimpla" alternatív föld lesz amit ennél komplikáltabb módon lehet csak észlelni ill eljutni oda.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz adalbert1 #40597 üzenetére

    "Milyen flame volt már itt megint? Látom tisztogatás volt."
    Néhányan nem fértek a bőrükbe és átment személyeskedős offolásba a topic.

    Nemrég láttam a 30 Minutes or Less című filmet. Volt benne pár poén, de eléggé felejthető alkotás.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Mi ez a pangás itt?
    Ezt már olvasta valaki?

    "Nincs átmenet a sötétségből a világosságba, nincs ellentét, nincs elhatározás; minden csak van, mint valami lomha hegy, amit úgysem lehet megmászni, de nem is érdemes."

    "Az éjjel valami kis hó esett, ami még szállingózik most is, de nem látni, csak érezni a pelyheket, amelyek eltűnnek az utcák mocskos vályújában, ahol tompa zörgéssel vánszorognak a villamosok, és feltűrt gallérral az emberek, akik úgy mennek valahova, mintha ellenkező irányba is éppen úgy mehetnének."

    A gugliba beírni csalás. :D

    Kicsit nihilista. :)

    Egy érdekes kérdés: Miért múlják a könyvek tartalmilag felül a filmeket? Rengeteg könyvet olvastam és rengeteg filmet láttam. A tapasztalatom pedig az, hogy míg jó könyvből sok van addig jó filmből kevés.
    Tudom hogy egy film leforgatása sokkal többe kerül mint egy könyv megírása/kiadása, de a filmek silány kulturális színvonala miatt a jelenlegi kulturális színvonal is csökken. Mivel egyre kevesebben olvasnak könyvet ezért egyre többen csak a filmekből jutnak "kultúrához".
    A kérdés hogy ez hová vezet. Egyre silányabb és silányabb filmek megjelenéséhez?
    Mikor áll meg ez a folyamat?
    Szerintem a mai fiatalság fel sem tudja mérni mit vesztett a filmek térnyerésével a könyvek kárára.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz adalbert1 #40601 üzenetére

    Könyvet olvasva sokkal inkább szerepet játszik a történetben az ember képzelete. Ott nincs rossz színészi játék, elrontott effektek.
    Stephen King könyveit pl az esetek többségében képtelenek jól megfilmesíteni. Lehet csak azért mert a rendező ill a forgatókönyvíró nem nőtt fel a feladathoz. De én inkább arra tippelnék, hogy lehetetlen filmen jól megvalósítani őket. Nagyon durva, hogy Stephen King könyveinek a kétharmada csak körítés. Nélküle is egységes egész lenne a történet csak elvesztené azt a jellegzetes hangulatot ami minden könyvét belengi. Minden mellékszereplőnek kidolgozott jelleme, életfilozófiája és története van.

    Persze van rossz könyv tonnaszám, de én általában elkerülöm őket. Ha valamelyik nem tetszik akkor annál max az 50-100-ik oldalig jutok aztán kukázom.

    Filmet rendezni egyébként szerintem nehezebb mint könyvet írni. Míg a könyvben rendelkezésedre áll mondjuk 300 oldal addig egy film csak igen ritkán hosszabb mint 2 óra. Ebbe a rövid időtartamba kell belezsúfolni az egész könyvet.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz F34R #40621 üzenetére

    "google-translatel vannak fordítva"

    Egyszer én is belefutottam egy ilyenbe. Nem semmi élmény volt. Büntetni kéne.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz DemonDani #40693 üzenetére

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz troland26 #40700 üzenetére

    Nem lehetett kihagyni. :D

    DemonDani:
    Az Idétlen időkig viszont tényleg jó film. Nem karácsonykor játszódik, de hó az van. :)
    Mondjuk szerintem már mindenki látta.
    Esetleg: A Grincs Bár gondolom már ez is megvolt.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #40703 üzenetére

    Már én sem vagyok a régi. :D

    DemonDani:
    Karácsonyi ének 2009
    Karácsonyi lidércnyomás

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #40763 üzenetére

    Nem is húztam le a filmet. Csak megemlítettem, hogy nem túl hihető az, hogy egy csillagközi utazásra képes lény ok nélkül gyilkolásszon.
    Ha van rá logikus magyarázat akkor semmi gond.
    Miért húznék le egy olyan filmet amit nem is láttam? (Remélem most nem a Majmok bolygóját kapja elő valaki.)

    Amit írtam az csak egy feltételezésre alapozott vélemény volt. Valamint az, hogy az ilyen űrgyilkolászós filmek 90%-a baromság.

    Majd megnézem az új részt, utána meg a régit és akkor írok egy rövid véleményt róla. Ha már ennyire érdekel a véleményem. :P

    Mivel mindenhol jókat hallottam a filmről ezért tervbe van véve.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #40800 üzenetére

    A Thing-nél merült fel a téma. És nem is én hoztam fel, csupán bekapcsolódtam egy okfejtésbe amivel egyetértettem.
    A Thing-nél kifejtett véleményem csak abban az esetben áll(arra a filmre), ha az az alapkoncepció igaz, hogy a szörny egy nagyon intelligens faj tagja. Ha potyautas, vagy okkal gyilkol akkor már nem.

    Nem csak miattad írom majd le a kritikám a filmről. Gondolom sokan kíváncsiak még itt a véleményemre.
    Ha találok a filmben valami nyomot az idegenről az említett témában akkor biztos, hogy ejtek róla pár szót.

    Lehet az általad ajánlott Evil Alienst is megnézem.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz pohár #40808 üzenetére

    Igen.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Aktív témák