Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rolkaDb

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, hátha lesz rá valami megoldás.
    Szóval egyetemi onedrive fiók, asztalon lévő egyemi temaitikáju mappa. Onedriveból kiléptem és az asztalon a mappában lévő fájlok eltüntek, de a főmappa megmaradt. sz.gép lomtárjában nincsenek fájlok. Akkor mégis hol kellene azokat az eltünt fájlokat keresnem? Illetve, ha nagy sietségben szerencsém is van, lehet nem is az egyetemi fiók volt, hanem egy másik, ezt valahogyan kitudom deriteni, melyik fiók?
    Remélem érhető a problémám, ha nem kifejtem másképpen!

  • rolkaDb

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #5922 üzenetére

    Először is köszönöm mindekettőtöknek a választ!
    Kifejtem bővebben, néhány eshetőségre felkészülve. E/1-ben egyszerűbb volt fogalmazni, de mégsem olyan egyszerű kérdéskörré alakult! Egy kedves barátom problémájának megoldásában szeretnék segiteni, mivel ő nem feltétlen kompetens ezen területen.
    A téma adott, asztalon lévő mappa tartalma eltünt, ami onedrive szinkronban volt valószinűleg. Namár most a pc lomtárában nincs, azóta utánaolvastam, teszteltem egy laptopon, hogyan viselkednek a pc-n megosztott/onedriveban megosztott fájlok. Namármost 2 dolog biztos, hogy a fájloknak nyoma veszett, illetve nincsenek a pc lomtárjában sem. Itt kezd érdekessé válni a dolog, mert állitása szerint nem használt ilyen fiókot, ergo nem tudja a mailt arra a fiókra. Ellenben akkor tüntek el a fájlok, mikor nem szándékosan leválasztotta a fiókot/kijelentkezett az applikációból pc-n. Vissza tudom keresni valahogyan a fájlokat valami recovery programmal, ha igen melyikkel kellene probálkoznom?(Feltéve, ha a pcn voltak helyileg és a onedriveba szinkronizáltak, s nem forditva, mert a test során nekem sem jelentek meg a pc lomtájában, csak a onedrive lomtárjában.) Vissza tudom keresni milyen email cimmel volt bejelentkezve előtt a pc-s od appba? Ha mindezeket sikerül meglépni, eszébe jut, emlékezik, valahol felvolt irva véletlen. DE nem lesz annak a lomtárjában, akkor hova tovább?
    Őszintén azért lenne fontos, mert 7 félév egyetemi anyagai, illetve egy pár %-os szakdolgozat voltak ezek a fájlok.
    Közelebbről megnézni jövőhéten tudom.
    Ha meglenne a fiók, illetve sikerülni is beloggolni, akkor lehet restoret csinálni, ha van előfizu, de nekem ugy jött le ez a dolog, hogy amit az egyetemtől kapnak is valamiféle ilyesmi lehet, tehát él ez a lehetőség. Legalábbis remélem.
    Elolvastam mielőtt elküldeném, remélem érhető a történet és a fennálló probléma is, köszönöm!

  • rolkaDb

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #5924 üzenetére

    Én arra tippelek, mert a google driveval csak képeket akart szinkronizálni és aznap telepitette mikor ez történt. Annak fényében irom, hogy érthető legyen a prnscrn. Ezt kaptam tőle, ezért gondolom hogy a onedrive szinkron megvolt. Esetleg más, ami nem jött le nekem a screenből?

    *A gyorselérésből nyitna meg a "de-gazdaságinformatika" mappát, ami alapjáraton az asztalon helyezkedett el.
    Plusz itt elvileg nem is lépett ki a onedrive fiókból, csak telepitette a Gdriveot. Azt sem teljesen értettem, hogyan lehetséges vagy mi történt.

    Valahogy úgy érzem ilyen visszaállitó programok nem lesznek 100%-osak, deha valakinek van ezel kapcsolatban ötlete szivesen fogadom! Illetve tüzetesebben megnézem az internet adta lehetőségeket!

    [ Szerkesztve ]

  • rolkaDb

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #5926 üzenetére

    Én is igy gondolom, mégis csak a meglévő információ halmazból tudok tájékozodni.

    Mondtam neki, hogy ne használni a laptopot, amig tüzetesebben szemügyre nem tudom venni. Szerintem a szinkronizálás alapvetően nem lett piszkálni, ahogyan alapból felajánlja a program.

    Ellenben éredekesség, hogy ~1,5 hónappal ezelőtt egy ismerős is járt igy, hogy a onedrive szinkonizációt megszüntette és az asztaláról a fájlok eltüntek, pc kukában nem, DE a onedrive kukájában megvolt hiánytalanul.

Új hozzászólás Aktív témák