Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NewTiger

    csendes tag

    válasz #65675776 #1537 üzenetére

    Előljáróban megkérdezném, hogy honnan ered ez a mély gyűlöleted a vadászok iránt?

    "Viszont a vadászoktól nem várnak el lőkészség minősítést."
    Ezt nem tudom honnan szedted, amikor leírtam, hogy gyakorlati vadászvizsga is létezik. Ami abból áll, hogy adott számú korongot illetve kört kell teljesíteni a lőtéren. Tehát ott is fennáll, a vadász is csak akkor kap megszerzési engedélyt ha ezen sikeresen túlvan.

    "Az egyik alapvető szabály: töltött lőfegyver csak és kizárólag a lőállásban lehet nálad." Ez szintén igaz a vadászokra. Társasvadászaton kizárolag a hajtás kezdetén lehet betölteni és végeztével űríteni kell. Egyéni vadászaton szintén csak akkor lehet betölteni ha elérte a vadászterületet ahová beírta magát előzetesen.

    "Na ez így baromság."
    Gondoltam nem kell a szavak jelentését megmagyarázni de ezek szerint tévedtem. Gyilkolás alatt én az emberélet elvételét értettem (az állatokat elejteni szokták). A vadászfegyverek alapvetően nem erre lettek tervezve de persze ettől függetlenül képesek rá. Ahogy szintén képes erre a balta illetve a kenyérvágó kés is. De akkor lássuk csak mire is értettem. A vadászfegyverbe maximum 5-6 lőszert tudsz betölteni és akkor már a golyós fegyverekről beszéltem. A tűzgyorsasága egyiknek sem túl nagy mert minden lövés után ismételni kell. A sörétes fegyverekbe ezzel szemben összesen 2 patront lehet betölteni, még a félautomatákba is, egyébként nem lehet vadászfegyverként levizsgáztatni őket. Ezek mellett nehezek, nagyok, körülményesebb az utántöltésük mint az olyan fegyvereknek amiket önvédelemre vagy harcászatra terveztek (gondolok itt azokra akik M4-el illetve Glockal járnak sportlőni mert a 0.22-es puska vagy pisztoly már nem elég) ahol simán pár másodperc alatt lövedékek tucatjait lehet ellőni, egy pillanat alatt újratöltesz és lehet is folytatni. Gondolom ezek után egyértelmű, hogy melyikkel lehet hatékonyabban egy mészárlást végrehajtani.

    "Tudják, hogy bármekkora baromságot is csinál egyik tagjuk, a vadászközösséget emiatt semmiféle hátrány nem fogja érni."
    Ez megintcsak nem igaz. Elég egy vadászbaleset és a társaság vadászati joga a vizsgálatok végéig fel van függesztve nem csak a delikvensé. Emellett elég egy hülye aki elkezdi gyilkolni a romákat és erre megjeleni a rendőrség ellenőrizni a vadászoknál este 10-kor ahogy nálam is történt tavaly.

    "ráadásul náluk bármikor lehet töltött lőfegyver."
    Ez szintén nem igaz. Csak a vadászra jogosult (magyarul az adott területen vadászatra jogosult) kezében lehet töltött fegyver csakis a vadászterületen illetve lőtéren. Nincs olyan, hogy kezembe veszem a puskát és kimegyek levadászni az erdőt.

    Félreértés ne essék, én is támogatom, hogy pszihopaták ne kapjanak engedélyt de nem érzem, hogy ez csak a vadászokat érintené ahogyan ez a vita a felvetésedből kiindult.

Új hozzászólás Aktív témák