Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz kk831228 #6364 üzenetére

    Félre ne érts, egy állóképesség központú, magas ismétlésszámos, kevés pihenőidős edzés is lehet kemény, csak nem biztos, hogy célravezető. Ha a cél a saját súlyos erőelemek elsajátítása, akkor elég keveset ad a sikerhez a hasprés, meg a felső csigás harangozás, de még az elülső hídtartás percekig történő kitartása se hozza meg a várt eredményt. Ez olyan, mintha sprint versenyre hosszútáv futással készülnél. Ha erős és stabil törzset akar az ember, akkor az egyik legjobb mód erre a torna erőgyakorlatok fejlesztése, vagy a felhúzás, olimpiai súlyemelő gyakorlatok végzése nagy terheléssel.

    És ellentétben a marketinggel, a kettlebell önmagában nem jó erőfejlesztő. Én mondjuk olyan edzőnél voltam, aki az állóképességre ment rá és százával csináltuk a swinget, meg a szakítást, de értelemszerűen sokra nem mentem vele, viszont legalább jó kis porckorongsérvem lett. Ahogy fáradtunk, romlott a forma, az ilyen típusú gyakorlatoknál meg ez a legveszélyesebb. Ezeket arra találták ki, hogy minél nagyobb súlyt mozgass így meg, nem arra, hogy állóképességet növelj. Arra van biztonságosabb mód, futás, úszás, ugrókötelezés, labdajátékok stb. Szóval én az utóbbi időben egyre inkább az erőedzés híve vagyok, erre gondoltam most is, legyen az súlyzós vagy saját súlyos.

Új hozzászólás Aktív témák