Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k.soma

    senior tag

    Üdv mindenkinek!
    Remélem tudtok segíteni, mert most kicsit búvalba*zott a hangulatom.
    Van egy Gigabyte GA-EP43-DS3L alaplapom, benne egy Q8400-as proci. 2GB 667Mhz DDR2 + 2GB 800Mhz DDR2.
    Tegnap vettem a procira egy elég jó kis hűtőt. Nem titkolt szándékom volt vele, húzni akartam a procim órajelét.
    Aki nem tudná :DDD , az alap órajele a processzornak 2,66Ghz. 333x8-as beállításokkal van alapértelmezetten.
    Első indításkor feltettem 3,2Ghz-re, nem volt stabil az alkalmazások random bezáródtak, prime95-ben 2 mag (0. és 3.) tesztje FATAL ERROR-ral befejeződött.
    Próbáltam 3,0Ghz-en, így stabil volt (tegnap), de ma amikor hazajöttem már nem úgy tűnt.
    Fagyások, alkalmazás leállások véletlenszerűen.
    Azóta:
    -kiszedtem a 667Mhz-es RAMokat, mert sajnos azokat is felhúzta 800-ra, amit nemhinném, hogy szeretnek.
    -beállítottam a biosban, hogy ne változtassa dinamikusan a szorzót és a feszültséget használat közben, mindig maradjon fix
    -beállítottam, hogy a memóriákat ne Turbo módban használja, hanem Standard-ban.
    -próbáltam túlfeszelni is (nemsokat, 1 fokozatnyit) a procit, próbáltam úgy húzni, hogy manuálisan beállítottam az alap értékekre is a proci feszültségét
    -mostmár 3,0Ghz-en is FATAL ERROR-ozik 2 mag prime95-ben.
    -Bad Company 2 is bezáródik 1-2 perc után.
    -most 2,8Ghz-en (400x7-es beállításokkal és a memóriák is 800Mhz-en vannak) fut a dolog, de még így is FATAL ERROR rögtön 0. és 3. magnak prime95-ben
    A hűtéssel nincs gond, csak zavar, hogy nem tudom húzni a procimat úgy, hogy stabil legyen.
    Valami ötletetek van, hogy mit ronthattam el, vagy mit hagytam ki? Esetleg újra kéne telepítenem a Win7-et?

    Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

  • k.soma

    senior tag

    válasz adamssss #3773 üzenetére

    köszi, és bocsi az offolásért ^^

    Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

Új hozzászólás Aktív témák