Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz blueboi69 #53805 üzenetére

    Fele érdekes.

    "Hogy legyen munkahangulat." Egybenyitott irodában, amit mindenki is utál. Szakmai oldalak évente írnak róla, néha fellángol, a helyzet 15 éve változatlan.

    Semmittevő manager érdekes, bent nekünk hamar kilógott a lóláb, hogy kik azok akik ránézésre semmit nem csinálnak, aztán elmegy haza 4 nap távmunkára, kap laptopot, majd jön vissza és jáééééé, pont akkor nem érti mi az elején a bitlocker kód, gépbe sem tud belépni. Jónapot. De ezt cégen belül is tudják csinálni, minden :-)

    Termelői értekezlet az okés, mi külsősöket is fogadunk, néha pont ezért viszik túlzásba. Közvetlen főnökömmel volt amikor napokig/hetekig nem tudtunk beszélni,mert reggel felkelt, odaragasztották a gép elé minden fassággal, aztán dél felé után írt, hogy már értelme nincs bejönni mert sorbaálltak az okoskodók. Ennek egy része megy távolról is, aztán van mikor nem.

    Gyerekesek hátrányban, azt én néha kompletten nem értem. Mondom annak ellenére, hogy új céghez nem bírok beszokni, mai napot kb. el is lógtam és ez így nem lesz jó. Már két közvetlen kolléga nevét kiderítettem, írok Nekik, hogy beszéljünk és segítsenek már valamit....

    Aztán a júzerek...

    Nálunk iratkezelés van, jönnek be és mennek ki dokumentációk. Faxolni kell, nyomtatni kell titkos cuccokat, kezelni kell titkos cuccokat. Ezeket borítékba rakni, majd saját futár viszi ki cégekhez. akkor most ahhoz a 8 júzerhez tegyünk ki céges nyomtatókat, borítékológépet, egyenként lássunk el mindenkit nyersanyaggal, ha más program kell akkor menjek ki az IT felprogramozni, karbantartani, bármi?

    Iszonyat mennyiségű júzer hiba van a szakadozó wifikből, szar hálózatokból. Így ha nem megy, akkor odanézek, UTP bent van, gép bekapcsol, monitor kábel visszadug, max. 2 perc. Főleg ha még domainban van a gép :-)

    Odahaza folyamatosan megy a barkóba, hogy mi micsoda, hogy műxik, mire csatlakozott... El tudta-e indítani a VPN-t, mit is ír be? Van még olyan kőkorszaki alkalmazásunk aminél ha a net megszakad akkor sérül a teljes adabázis, júzer gépe meg néha irodán belül is ide-oda megy a wifik közt és heló, ezt nem akarjuk még tetézni. Erre megoldásnak lett virtuális környezet, ott a kép megy távolra, adatbázis kb. helyi. De nehéz is kezelni, utána a nyomtatás/fileok ide-oda tologatása nem egyértelmű, két faktor, melyik képernyő micsoda, 1-2 monitor, sok hálózat, szóval a megoldásainkkal a felhasználót sem irigylem. Kap hétvégére melót és rugalmas beosztást, erre péntek este távolról lekapcsolják alatta a cuccokat és csak pislog :-D

  • Gabibácsi

    tag

    válasz blueboi69 #53805 üzenetére

    Az én monitoromra nem lát rá senki, és akikkel meetingelek azok többszáz meg ezer km-re vannak

    Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Új hozzászólás Aktív témák