Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz npera #4483 üzenetére

    Az oldalsó HDD-bay, az tulajdonképpen az egyetlen 2,5" meghajtót fogadó része a gépnek. Ezen kívül mSATA SSD-t tudsz még bele tenni a WWAN helyére. De ez utóbbi csak SATA II-t tud, ha esetleg ez fontos lehet. Szóval attól függ honnan számolod a másodikat....de van lehetőség 2 meghajtóra. mSATA kicsit drága és lényegében halott csatlakozás. Az idő múlásával egyre kevésbé lehet majd bármit is kezdeni ilyen meghajtóval vagy géppel. Én ezért engedtem el. De használtam így T420-at. Azon volt a rendszer. Teljesen rendben volt a teljesítménye.

    MS-től innen le tudod tölteni a Media Creation Tool-t, ami letölti neked a tiszta friss ropogós ISO-t amiből utána a Windows 7 USB DVD Download Tool nevű programmal egy pendriveból bootolható telepítőt farag.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Frawly

    veterán

    válasz npera #4483 üzenetére

    RAM-ot könnyű benne cserélni, csak le kell csavarozni az alját, igaz ahhoz a billentyűzetet is ki kell szedni, mert alatta is van csavar, ami tartja. RAM-ból beveszi a sima DDR3 noti RAM-ot, de érdemes bele DDR3L-t venni. Max. 2×8 GB-ot kezel a két memóriafoglal miatt, pedig a proci meg a chipset tudna 32 GB-ot is kezelni. Túl drága RAM-ot felesleges bele venni, mert a BIOS le fog korlátozni 1333 MHz-re, amit ki lehet hekkelni mod BIOS-szal, de nem érdemes, mert nem lesz tőle gyorsabb a gép, ha 1600 MHz-en vagy felette hajtod a RAM-okat.

    SSD-t még könnyebb bele tenni. Vagy az oldalsó HDD tartóba teszed, ez nem a második, hanem az egyetlen, ehhez csak az oldalsó fedőlemez egyetlen csavarját kell kicsavarni. Vagy tehetsz bele mSATA SSD-t az mSATA slotba (ehhez ugyanúgy kell hozzáférni, mint a RAM-hoz), de ez sokszor nem éri meg, mert az mSATA rikta formátum, amiért felárat számolnak fel.

    Win10-et meg letöltöd a MS oldaláról (a legutóbbi 1803-as verziót) Rufus-szal kiírod pendrive-ra UEFI módban lehetőleg (figyelj erre, mert mikor hozzáadod az .iso-t átáll automatikusan BIOS MBR módra, még egyszer át kell állítani UEFI-re). Majd meggyőződsz a BIOS-ban, hogy UEFI módban bootoljon. Majd elindítod USB-ről a telepítőt, és szokványos módon telepíted, mikor kéri a termékkulcsot, akkor beadagolod neki, amit vettél. Az SSD-t is be fogja állítani megfelelően a Telepítő, a partícióeltolásokról is megfelelően gondoskodik, semmit nem kell hozzá varázsolnod, meg hekkelned, optimalizálnod, meg semmilyen mágikus SSD kímélő módszert nem kell bevetni.

    Arról azért meggyőződhetsz, hogy a TRIM menjen, vagy SSDOK-ot telepíted, vagy a legújabb Hard Disk Sentinelt (min. 5.30-as verzió legyen vagy még újabb), vagy az SSD gyártójának saját Tooljával. Valószínű menni fog alapból, hacsak valami elcseszett, spéci SATA driver nem kerül fel. Az Intel és MS SATA driver rendesen támogatja, alapból mennie kéne.

    Arra még figyelj, hogy ha a SATA HDD helyére teszed be, akkor legyen hozzá beszerelősín. Az én X220-amban nem volt, a HDD beleszorult a csatlakozóba, de az SSD lötyögött a drive bayben, először hajtogatott kartongalacsinokkal támasztottam ki, míg megjött hozzá az eBayről rendelt, kínai utángyártott, filléres meghajtósín.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák