Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz JonesC #34336 üzenetére

    Akkor már a Nürburgringre is kellene egy rövidítés.

    A tekla elkente a porke száját a nürbin. Vagy valami hasonló :C

    Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a hivatalos adat, aztán hogyan reagál a Porsche. Amikor a McLaren P1 nyomta a 7 perc alatti időt, akkor eléggé komoly kérdőjel merült fel az idővel kapcsolatban. Ugyanis a Porsche 918 Spyder futott egy talán 6 perc és 57 másodperces időt. A P1 pedig csak annyi publikált adatot kapott, hogy kevesebb, mint 7 perc. De azt nem tudták megerősíteni, hogy gyorsabb, mint a 918. Tehát egy 3-másodperces ablakban volt 7 alatt.

    Ott a Porsche kényelmes helyzetben volt, mert nem esett rájuk a bizonyítási kényszer. Már amennyire egyáltalán van-e kényszer egyáltalán.

    Most egy érdekes helyzet van, hogy a többnyire az adatokkal és mérésekkel flexibilisen bánó cég hívja ki a mérésekkel igen konzervatív német céget. Ugyanis ezidáig a Porsche nagyon komolyan vett pár számukra benchmarknak számító adatot. Ilyen a 0-100, valamint a Turbo modellek esetén a 0-100-0 gyorsulás/lassulás 6 másodperc alatti ideje.

    Nem vagyok egy kifejezett rajongó egyik oldalon sem, de a két cég közötti filozófiai különbséget viszont érdekes kiindulási alapnak tekintem ebben az esetben.

Új hozzászólás Aktív témák