Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz qnadam #20863 üzenetére

    Akár az is opció lehet, de legjobb lenne olcsón megjavítani a 230-ast. Most jön a kijelző, március 18 és április 5 között mondják. A hővezető paszta szerdán vagy csütörtökön jön.

    Először szétkapom a hűtőt, kitisztítom, aztán újrapasztázom a hővezető felületeket. Utána kipróbálom a Win10 telepítőt a gépen és akkor látni fogom, hogy kell-e a Win10 licensz vagy benyeli-e a Win7 PRO licenszét a Microsoft kegyelmi lépéseként.

    Ha ezt megcsinálom és feltelepítem rá a Lenovo cuccokat is, akkor az egyfajta akksi újrakondícionálás és stressz-teszt is. Ha a hűtés megy jól és egyébként stabil a gép, akkor ez szerintem jó alap a nagyjavításra (memória, SSD és új kijelző panel). Akkor utána én nem látom akadályát, hogy ez legyen asszony "új" gépe. Maga a gép eléggé meg van kímélve. Nem engedtem neki, hogy takaróra vagy pokrócra téve használja, csak asztalon ment a gép. Folyadék nem folyt bele, le nem ejtette, a töltésre figyelt. Mivel piaci értéke már nincsen, ezért eladni teljesen felesleges, pénzt ebből már nem nyerünk ki. Viszont ha most rendbe rakom akkor még szolgálhat tovább.

    Ha végképp bekrepál, akkor beleegyezek, hogy egy hasonló X-series valami értelmes konfiggal legyen neki, mert ez bevált. i5 és 8 giga ram, SSD és IPS kijelző kábé a teteje annak amire valaha szüksége lehet.

Új hozzászólás Aktív témák