Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz Sipi- #138291 üzenetére

    Attól függ mennyire kínai, ki a gyártó. Amúgy tök egyszerű, a legtöbb az kotyog is, mert van benne egy tőkesúly, ami segít vízszintezni, vagy ha kicsit döntöd, akkor vízszintes marad a vonal.

    Egyéb esteben lásd a vízszintezőn lévő ábrákat és a gyári leírást, az igazából sokat segít, hogy mi a lényege az eszköznek, miképpen műxik, mit lehet tőle elvárni, hány fokos dőlést korrigál, vagy hány fokban tud vonalat és milyen rácsot rajzolni. És persze ne mindegyikkel akarjunk olyat, hogy a földre tesszük és 2 méter magasan húzzon vízszintes vonalat, mert ehhez való az állvány, meg a mindenféle adapter amivel inkább a menyóra szúrjuk fel.

    Egyéb esetben vagy nem jól gondolod, vagy hülye a júzer és nem arra szeretné használni, amire megalkották, meg ezek ésvagy kombinációi.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Sipi- #138291 üzenetére

    Alapesetben jól gondolod, de…
    Céghez vettünk valami lézeres vízszintezőt, az rajzol neked vonalat akárhogy is. Szóval annak kell egy extra vízszintező, de a csíkhoz tudsz igazodni. Ez is tud keresztet rajzolni.
    A Parkside keresztvinalas lézeremnek kell állvány, de az nagyjából vízszintet rajzol, egy adott dőlésre lekapcsol. Ezt azért jobb egy vízszinttel csekkolni, mert háttööö…
    Egy másik céges forgólézer az egy Bosch, ránézésre is drága, az cca 120 centiig patent, utána alá kell tenni valamit, ha magasabbra kéne a csíkja, de ezt meg vízszintbe kell hozni, mert minimális dőlésre is lekapcsol. A rajzolt vonala meg halvány. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • blueboi69

    csendes tag

    válasz Sipi- #138291 üzenetére

    Igen, jól. Nekem parkside van, már bánom, hogy nem vettem ilyet korábban.
    Érdekes amúgy, hogy a mostani vízmértékek szarok... sztem szarik fogatják bele a buborékos részt magába a hosszú egyenes részbe.
    Nemrég haver is ezzel hívott át, hogy bakker 3 vízmértékből mind a három mást mutat, mostakkor melyiknek higgyen?

    A keresztvonalas cucc, meg ahogy írták is, annak kell egy kb vízszintes felület. De van Aldiban is kicsit drágábban, ott picit magasabb az állvány, de le is lehet szedni az állványról. Én pl használtam a régi régi fényképezőhöz vásárolt állvánnyal, az valami 180-190cm magasságig állítható, és ami annak a legalacsonyabb pontja, onnan át tudja venni a hozzá tartozó gyári állvány is. Vagy használhatod állvány nélkül is.
    Kell neki egy kb vízszintes felület - különben kikapcsol- de ha világít, akkor elég hamar szintbeáll. Az én sok éves vízmértékem ugyanazt adja, mint amit ez kivetít, szóval legalább ez a kettő jó, vagy egyformán szar.

Új hozzászólás Aktív témák