Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Samott #13812 üzenetére

    szerintem felreerted
    nalunk 3 honap a munkaidokeret jelenleg (MIK)
    a beosztasunkbol fakadoan minden honapban van un MIK orank, mert a normal H-P 8oras munakidohoz kepest szamolva nekunk mindig tobb jon ki 12 oraban
    ez megy egy MIK oraszamlaloba
    (ezen felul szamoljak a tulorat)
    ezt MIK orat le lehet csuszni is, de megmaradt MIK orakat a munkaidokeret vegen kifizetik
    nyilvan szeretnek ha lecsusznank, de igy sincs eleg ember, ugyhogy mostanaban erre nem nagyon volt lehetoseg sem
    a tulora az a kovetkezo havi fizeteskor automatikusan kifizetodik, az nem gorgetodik honaprol-honapra
    ezt mondja a fidesz is, de ez atbaszas

    mert itt igazabol nem is a tulorarol van szo a tv-ben, hanem a MIK orakrol

    mert ha pl nyari szezon van, akkor siman berendelhetne a munkaltato a gurizni H-V 12 oraban is, mondjuk azt 2-3 hetig megneznem ki tolja vegig, elore ledolgozva a munkanapokat a 3 eves MIK kereten belul, hogy aztan majd off-szezon lecsussza a jomunkasember
    csak ha off szezonban is van eleg melo, akkor nem fog lefogyni a MIK ora, meg ha a MIK idokeret vege elott veletlenul csodbe megy a ceg papiron egy kreativabb konyvelo segitsegevel, akkor a melos futhat a penze utan
    es akkor igazabol ~3 evig hitelbe dolgozott latastol-vakulasig, amig a munkaltato forgatta azt a penzt, ami neki jarna, azt addig befektethette meg stb...
    mondjuk ezt egy multi nem fogja megcsinalni, de egy helyi kiskiraly minimalberre bejelentos +zsebbe fizetos vallalkozo az siman

    több drón kell ;P

  • Bujdy81

    csendes tag

    válasz Samott #13812 üzenetére

    Vagy ha azt mondjuk, hogy van, aki inkább lecsúsztatná, akkor lehetne benne egy olyan csavar, hogy minden hónapban rendelkezni kell, hogy kifizessék-e, vagy lecsúszod. Amelyik hónapban nem adtad le a rendelkezést, akkor az utolsó rendelkezés él.

    Azaz egyszer leadsz Te egy rendelkezést, hogy fizessék ki, és utána az van, amit Te írtál, én pedig leadom, hogy majd lecsúszom és akkor nyáron 1,5 hónapot szabin vagyok...

    Persze ez jelentősen több bérköltséget jelent ám a munkáltatónak, azért nem akarják... :(

Új hozzászólás Aktív témák