Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz npera #137476 üzenetére

    Reklám meg a marketing, mehhhh. Mindenki átesett a másik felére, valós fejlesztés nem túl sok, Canikon próbálja utolérni magát az elmúlt 10 évből és olyan újításokat hoznak, amit nem is értek, mert 5+ éve kézenfekvő. Milliós vázak tudnak valami ténylegesen újat és kezdők elég jól pofára tudnak esni, vagy akik nem néznek meg mindent alaposan. Meg persze minden a mesterséges intelligenciával van, legyen is az bármi :C

    Ismerős kérdezi, hogy kinőtte a Canon vázát, mert hát lassú a sorozat és lovakat meg hasonlókat fotóz, pár 100ezrest szívesen elverne bővítésre, kinézte ezt meg ezt a cuccot. Na, elverni el lehet, de nézd meg rendesen a leírását. Mostani gépet tud kb. 10 kép/másodperc sorozatot, az új meg kb. 3at. És akkor ott sápad, hogy de hát a régi gépe 10 éves ősöreg valami. Igen, az olyan. Itt-ott kicsit elszakadtunk szerintem a valóságtól és elég nagy a népkábítás meg a kavarás mindenféle téren aztán nincs mögötte semmi.

    És akkor ha megnézzük ugyanazt az obit, aminél a Sony tárt karokkal várja a versenyzőket, csak csinálják, más meg licenszdíjat szed és ez meglátszik a termék árán is, mert kb. csak a hátsó bajonettje más, viszont a különbségből elég sok fagylaltot lehet venni. És akkor felőlem mondhatnak bármit a szimulációkkal:


    Baromira összetett az ez egész és akkor kártyák, tartozékok? Canonnak kezd megjönni az esze, de évekig tart mire összeszedi magát, viszont van olyan olcsó cucca, amit zabálnak a piacon és így maradsz örökre Canonos, nem is sejtve, hogy ár-értékben sokkal jobban vannak mindenfelé. Haver ilyesmik miatt fel is akarja számolni a Fujis szettjét, mert még butával is megéri, másik haver most szántott be egy viszonylag nagyobb Nikonosat, amit fél éve rakott össze. Most meg mindenkinek Sonyja van, nagyobb a nyomás és lehet egymástól cuccot tarhálni.

    És szerintem idehaza a költségvetésnek is sokkal jobb, ha 2-3milliós vázak mellett inkább az 500-600ezres környéke mozgatja meg jobban a fantáziám :C

  • Grillo

    senior tag

    válasz npera #137476 üzenetére

    Ja és az a durva, hogy ez még egy darabig nem nagyon csökken, sőt. Mármint a gyerekek időigénye. Kell valami magadnak, még ha csak kis időkre is. Én is tavaly elkezdtem kijárogatni fotózni, általában hajnalban, de idén még nem jött össze, pedig most már 7 körül kel a nap, nem kellene nagyon korán kelni.

Új hozzászólás Aktív témák