Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz -NoVa- #131644 üzenetére

    nem, nem arrol beszelnek
    hanem egsz Bp-rol en bloc, hogy mar bent se jarj autoval semmiert

    a varoskozpontban honnan hova nem lehet akar ma is hóóttt lazan elerni BKV-val, hogy meg kell egy ujabb vonal is elobb oda sulyosan szaz Mrd-kert?
    amire hivatkozva azt szeretnek, hogy en a peremkeruletbol se jarjak autoval inkabb sehova, pedig nekem pont semmi hasznom nincs abbol az uj vonalbol...sem

    de arra, hogy Szentendre-rol a HÉV 2 perccel gyorsabb legyen Battyhyanyi-ra egy alapvetoen nem bp-i lakos erdekeben, arra egybol lenne 3-400Mrd....vagy inakbb 500 is

    több drón kell ;P

  • Jahno

    őstag

    válasz -NoVa- #131644 üzenetére

    Pont a Hungárián belül működik és sűrű a tömegköz, külső kerületek és agglomeráció felé kezdünk szívni. Autó meg néha hatékonyabb, vagy ha már kiegészítem akkor nincs értelme nem bemenni a körön belülre.

    Városközpontnak szintén jelen vagyok, BKVnál is tudok szélsőséges dolgokat mondani, mikor teljesen egyedül ülök valami járaton, vagy éppen nem férek fel és itt inkább az a szűkös, mikor már fel sem férünk és a belül autóban közlekedő tömeget szeretnék erre átpattintani ugye. Néha akartam hatástanulmányt hozni, de nem nagyon szeretnék villamoson fotóznivideózni. És módjával külső kerületnem is jelen vagyok, ajánlom figyelmedbe a Bptúra azaz kerület kerülő nagyszerűen hangzó civil kezdeményezésű rendezvénysorozatom :C

    Mellé a városon át meg ide-oda kódorgó tömegek sem mindig csak a szomszéd kerülettől a kerületig járnak. Ezért mondtam, hogy a bicajosoknál is dobálóznak számokkal, aztán max. nem értjük honnan jön és mekkora hasalás. Hungária körön belül is rohangálok mindenfélével, de éppen elég a Csepeltől gyárig opciót behúzni. Legtöbb felhasználó általában úgyis melóhely-otthon közt optimalizálna. Meg körön kívül is járok néha, nem csak a falutábláig.

    Pénteken tuti kocsival megyek dolgozóba, 1 órát rögtön nyerek az egésszel és délután még el tudok intézni pár rohangálós dolgot. De hát tudom, minek csinálok rohangálós dolgokat, mikor odahaza is ülhetnék a seggemen és onnan is magyarázhatnék hülyeségeket :-D Már csak azt nem tudom, hogy Törökbálintra menjek-e ki haverhoz, vagy Pilisben keressem a fámat. Pilisben ha beülök az autóba akkor 40 perc alatt idehaza vagyok, tömegközzel 2 órán belül teljesíthetetlen feladat (néha néztük és optimalizálunkmert van 1-2 tömegközös vonatos haver). Törökbálinti havertól kocsival 25 perc, tömegközzel 1.5 óra környéke az út, ha minden egybeesik. Kipróbáltam mindegyik verziót, de azt is, hogy hazamegyek az autóért, melyik folyamatot részletezzem? De ma éppen rendezvényt simogatok az Ó utcában, az eléggé belváros, kedvenc Dabasomról 50 perc az út (haver Telki felől már késéssel indult busszal, jó 1 órába bele szokott férni) tömegközzel KÉT óra. Odavissza út nettó NÉGY óra és akkor cseszhetjük a rugalmas indulást, meg felírhatjuk a szopószorzókat. Mert vasúttól az érkezési és kiindulási hely is 500 méteren belül van az elég nagy előny. Győzd meg, hogy KÖKInél tegye le az autót és kavarjon be tömegközzel egy hátizsákkal.

    Ha lassú és nem hatékony, akkor hajunkra kenhetünk mindent. Hungárián kívül megáll az élet és bizonytalan lesz, mellé még az esti és egyéb műszakokat nem is emlegetjük. A vidéki adhoc elektromos autós bajaim meg már lerágtuk, de hát ott is ment a toporzékolás, hogy menjek Oszkárral, és hát hógyne, pont kiadná (szopószorzókat levonhatom, akkor sem adja ki) :-D

    És akkor erősen tiltakozom, mikor céges rendezvényt kellene vinni az Andrássy út közepén vagy a Jászainál, mások meg nem értik miért tartom kvázi megoldhatatlan feladatnak, de már 1-1 Hungárián kívüli helyszín is, mert kosárcsarnokot meg rendezvénytermet építettek mindenhol, csak a bekötő utak meg a parkolási lehetőségek zűrösek. Csak ez megint az a témakör, hogy minekmentoda és nem a megoldáson rágódunk.

    Fatornyos falum viszonylatát most nem emlegetem, felújítás van, pótlás megy. Sok hülye nem is nagyon figyel a kikapcsolt vasúti átjárókban, csak menne, mint a homályökör.

    S8ból továbbra is hazaérek éjszaka tömegközzel, vidéki ismerősök már bajban vannak, tegnapi napot sem érdemes számolni, hogy mikor merre jutnék el tömegközzel, de lehet megnézem Gtérkép alapján, mert ismét mindenféle káposztaföldeken kerestük a térerőt, vettem kenyeret és tejfölt, visszavittem az üres üvegeket, kiszórtam némi hulladékot, felmásztam a kápolnába, kilátóba:

Új hozzászólás Aktív témák