Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Jahno #123524 üzenetére

    nekem most azt juttatta eszembe hogy régóta szeretnék beüzemelni egy földi vevőegységet, de egyrészt ahol én vagyok ott nagyon jó a jefedettség, másrészt meg eltökítettem valahova az SDR stickemet és nem találom, bár amúgy is tervben volt venni egy-két ilyen kis bizbaszt.

    antennám az van :D meteorológiai műholdakohoz is amúgy. meg kis DVB satellite receiver dobozom is, majd felerítem a lehetőségeket hogy ki lehet-e vajon nyerni belőle nyers jelet dekódolás nélkül, az ugyanis elég szuper lenne így kis kompakt Linuxos gépként.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Jahno #123524 üzenetére

    napi 2.2Mrd USD a USA hadi koltsegvetese normal "bekeidoben"

    gondolhatod, hogy ilyenkor egy csettinsre megszavaz a Kongresszus egy kis plusz keretet

    neztem egyszer egy YT videot arrol, hogy mennyibe kerulnek azok a precizios raketak meg bombak, amikkel pl egy F18 vagy F22 fel van cuccolva egy felszallaskor
    egy olyan 6-8, de akar 10 millio USD is lehet csak a fegyverzet ara rajta
    es nem fogy el a keret mar februarban, meg nincs keszlethiany, hogy a AARAM az elfogyott, vigyel helyette AIM-t....

    azaz 4-5 felszallas utan a gep elhasznalta a sajat arat fegyverzetben is
    plusz a karbik meg a uzemanyag kerdesben is tuti jol fog a ceruza
    es akkor gondolj bele, hogy sima jarorozesben mindig fent van egy par geppar a USA teruleten is a partok kozeleben is


    egyik munkatarsam lokatoros volt a 80-s evekben, aszondta ok hogy lattak, hogy a jugoknal 10-12 gep mindig volt a levegoben
    ketto leszallt mar ment is fel masik ketto rotacioban
    nalunk meg volt 2 :DDD

    ott a Zeljava legibazis a Dinari hegyseg "belso" oldalan konkretan a hegybe lett beepitve bosznia es horvatorszag hataran
    annyira hataron van, hogy a szervizut horvatorszagban van jogilag, de vmi kifutopalya mar boszniaban vmi horvatban :DDD
    de amikor epitettek akkor ez ugye egy orszag volt Tito alatt

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák