Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz ncc1701 #3044 üzenetére

    Azt terveztem, hogy csinálok egy Excel táblát a mostani bringám áttételével. Akkor látom, hogy azok a fogaskerekek, amiket többnyire használok milyen áttételt adnak ki.

    Utána egy Alfine 11 kiosztását is beírom. És extra összehasonlításnak egy SRAM Apex 1 rendszert.

    Akkor lesz valami elképzelésem róla, hogy mit jelent kiosztásban a három különféle rendszer. Egyszer próbáltam egy Di2 vezérlésű Alfine 11-est szíjjal ráadásul, de eléggé nehéz volt bármihez korrelálni, mivel egy Larry vs Harry Bullitt teherbringába volt beépítve és macskaköves belvárosi utcákor forgolódtam vele főleg sétálóutcán és pár merőleges kisutcán. Az első 5 percben csak egyensúlyoztam ide-oda, mivel egy ilyen bringán eléggé máshogy kell kormányozni, mint egy "normális" géppel.

    A következő bringa lehetne cyclocross akár valami Shimano MTB rendszerrel (elöl egy tányér csak) vagy SRAM Apex 1 cuccal. Vagy valami harciasabb városi bringa szíjjal és agyváltóval.

    Durván bringagyilkos klímában futok gyakorlatilag naponta, egész évben használom a gépet.

Új hozzászólás Aktív témák