Új hozzászólás Aktív témák

  • prtvlogan

    aktív tag

    Kezd elmenni a kedvem ettől az egész steam-es mizériától.. Két éve regisztráltam steamre, előtte csak a „demo” verziókkal játszogattam. Nincs sok időm játékra, így tökéletesen elég volt ez is. Aztán „kihagyhatatlan” ajánlatként Tescoban megvettem az Alien vs Predatort, amit steamen kellett regisztrálni. Ez volt két éve, azóta 90- 100 eredeti játékom van, ami nagy szó (nálam), ahhoz képest, hogy előtte ~30 évig semmi. Multizni nem tudok, mert 1, korlátos netem van, 2, sokszor csak 30-60 perc jut játékra, ami multihoz arcpirítóan kevés. (persze, ha eredményt is akarsz felmutatni) Tehát marad a felállás ugyan úgy single player tolom a játékokat, csak most már meg is veszem őket, főleg, ha valamelyikben van valami ötlet, vagy egyediség, vagy csak egyszerűen megtetszik, és azt gondolom, hogy ezért a fejlesztők megérdemlik a pénzt. (persze van olyan, amiért nekik kellene fizetniük, hogyha játszol vele.. :-) Ennyit erről. Azóta volt egy levelezésem a steam support-al játékkal kapcsolatban, akik végtelen kedvesek ugyan, de mintha hülyék lennének, vagy hülyének néznek minket felhasználókat, ugyanazt ismételgetik, mint a robotok, biztos akarnak segíteni, csak „nem tudnak”. És tulajdonképp kifizetem közel ugyanazt a pénzt a mintha lemezen venném játékot a semmiért, mert bármikor bárki úgy dönt, hogy elvesz egy játékot, vagy hozzáad, vagy zárolja a fiókom, benyelhetem, mert a supportal nem megyek sokra. (nem történt még ilyen velem, nem ezért írom)
    A legutolsó dolog, ami még ide kapcsolódik, (és ez bánt legjobban) :-) hogy bárki bármilyen jónak tűnő akciót bedob, arra szinte mindig érkezik egy válasz, hogy oroszoknál, braziloknál fülöp szigeteken olcsóbb, jönnek a képernyőmentések, linkek, ahova lehet regisztrálni, de megkérdezni, hogy hogy lehet, azt már nem , mert a topik szabályaiba ütközik… De, kérdezem: ha már van lehetőség olcsóbban vásárolni, nem lehetne segíteni azoknak is, akik nem 10 éve, vagy a kezdetektől vannak itt, hanem később csöppentek bele ebbe a digitális játék bizniszbe? Nem a fejlesztők javát szolgálná, ha más országból származó, de mégiscsak nem letöltött játékkal játszanának? Pár hónapja napi szinten elolvasom a hozzászólásokat, és azt kell mondjam, hogy a fenti dolog miatt egyszerűen úgy érzem, ha veszek egy játékot digitálisan nem trükközve, kidobtam egy csomó pénzt az ablakon, mert vagytok ti, akik jópár ezressel olcsóbban is meg tudjátok szerezni magatoknak ugyanazt. És ez a dolog lassan ismét visszabillent a warezolók közé………………….

Új hozzászólás Aktív témák