Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sam67

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni L386 típusú nyomtatóval kapcsolatban.
    A gépet szublimációs tintával szeretném használni. A gyári CMYK színeken kívül létezik mind a négy színből világosabb, u.n. light kivitelű (LC, LM, LY, LK) pakk is.

    A gondom az, hogy nincs ilyen original kiszerelés, csak beszállítói, "gyári minőségű" utángyártottban, viszont a legtöbb webshop korrekten felhívja a figyelmet arra, hogy a színhelyesség eltérése miatt a gyári ICC profillal nem használható a tinta, ami érthető, hiszen sokkal világosabbak az utóbb említett színek.

    Továbbá kihangsúlyozza, hogy nem tudnak a világosabb színekhez mellékelni hozzájuk való ICC profilt.
    Kerestem a neten, de csak Stylus sorozatú nyomtatókhoz találtam világos standard tintához való ICC profilt.
    Ugyan ez a helyzet a normál CMYK, de utángyártott szublimációs tinták esetében is.

    Létezik valahol ehhez a nyomtatóhoz utángyártott normál, illetve világos színű szublimációs tintákhoz ICC profil?

    A segítséget előre is köszönöm.

  • Sam67

    csendes tag

    válasz atala #7119 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Ezek szerint, ha szeretnék a nyomtatóval kompatibilis utángyártott szublimációs tintát használni, akár normál, akár light színtartományban, akkor keresnem kell egy céget, aki a tinta pontos adatai alapján elkészít egy ICC profilt?

    Így viszont nem értem, hogy mi az üzlet az "olcsóbb" utángyártott tintában? Oké, hogy az ICC-t csak egyszer kell elkészíttetni az adott tintához, de akkor is idő, pénz, stb., stb.
    Továbbá azt sem értem, hogy egy ekkora gyártó, mint az Epson, miért nem reagál az igényekre? Több fórumon, többek között a gyárin is többször jelezték a szublimációs tinták "L" (light) sorozatának gyári kínálatba vételének igényét, de nem történik semmi. Oké, oké, a beszállítók érdekei...., de miért mindig az ügyfél szív?

    Nem lenne logikusabb, ha az utángyártott tinta gyártója automatikusan biztosítaná/biztosíthatná a termékéhez a megfelelő ICC profilt?
    Dye tinták esetében találtam több "jó" példát is erre.

    Érdekelne még, hogy az L385, és az L386 szoftveresen valóban egyeznek, mint ahogy azt több helyen is olvasni, és csak a kereskedelmi régiók miatt kaptak más számozást, vagy kamu, és műszakilag is különböznek?
    Ez azért lényeges, mert a max. nyomtatási darabszám elérésekor gyárilag letilt a nyomtató, ez köztudott. Az L385 típusú géphez van reset program, míg az L386-hoz nincs. Amennyiben a két készülék műszakilag (szoftveresen) valóban egyezik, akkor a 385 programja simán jó lenne a 386-oshoz is.

    epzon:
    Köszi, megnézem őket.

    [ Szerkesztve ]

  • Sam67

    csendes tag

    válasz epzon #7122 üzenetére

    Igen, valóban más kategória.
    Sajnos a széles spektrumú, ill. nagy formátumú szublimációs nyomtatók az asztali megoldásokhoz képest egy lényegesen költségesebb alternatívát jelentenek.

    Időközben kiderült, hogy azoknál az utángyártott szublimációs tintáknál, ahol a gyártó szövegesen, vagy ikon formájában (grafikusan) feltünteti, hogy a terméke színhelyes, vagyis a gyárival egyező színtartományon belül vannak a határértékek, azoknál nem kell új profilt készíteni még akkor sem, ha látszatra sötétebb, vagy világosabb a flakonban lévő tinta. Vagyis a gyári ICC profillal használhatóak.
    (Természetesen ez alól kivétel, ha a normál színtartományba tartozó tinta után light tinta használata következik, kivéve ha gyárilag hat színnel dolgozó nyomtatónk van.)

    Továbbá kiderült az is, hogy a "gyári minőségű" utángyártott szublimációs tinták között nem csak a színhelyességre figyelmeztető hivatkozásokat kell figyelni, hanem azt is érdemes szem előtt tartani, hogy egyes Epson kompatibilis szublimációs tinták csak az Epson piezo fejes asztali nyomtatóival kompatibilisek.

Új hozzászólás Aktív témák